Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agresywnośc

41 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 październik 2007 - 09:56

Agresywnośc Czesc. nie wiecie co może byc przyczyną agresywności moich byków ?? ;) od jakiegos czasu są straszne agresywne. w ciągu miesiąca 7 razy sie zrywały cały czas szaleją . Teraz tylko ja moge do nich podchodzic bo źle reagują na innych hehe więc musze wszystko sam przy nich robic. niewiem dlaczego tak sie dzieje nigdy takie nie były . od jakiegos czasu takie sie zrobiły. zna ktos powód ????? :(

Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agresywnośc Dzisiaj, 01:53
  •  

#2 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 październik 2007 - 11:38

Agresywnośc Czesto jest tak,ze byki troche bardziej szaleja jak masz tez jalowki w stadzie i jakas ma ruje. Ja pamietam jak mialem kiedys tez jalowki,co wtedy czasami sie dzialo. A,ze mozesz tylko Ty do nich podchodzic,to moze dlatego ze tylko do Ciebie czuja jakis respekt.

#3 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 07 październik 2007 - 11:45

Agresywnośc A może jak były małe to je troche kijem traktowałeś!!!! I teraz wychodzą skutki:)

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#4 Share Pejus94

Pejus94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 07 październik 2007 - 11:49

Agresywnośc buchaj bedzie napewno wiedział
W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

#5 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 07 październik 2007 - 13:59

Agresywnośc nie biłem ich nigdy. zresztą jestem przeciwnikiem uzywanai przemocy w oborze hehe :P no a do mnie czują jakis respekt. wszystkie sztuki są razem w oborze tzn. krowy, byki , jałówki, cielaki. i od zawsze tak stały.

:P pozdrawiam

#6 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 07 październik 2007 - 15:56

Agresywnośc

nie biłem ich nigdy. zresztą jestem przeciwnikiem uzywanai przemocy w oborze hehe :P no a do mnie czują jakis respekt. wszystkie sztuki są razem w oborze tzn. krowy, byki , jałówki, cielaki. i od zawsze tak stały.

:P pozdrawiam

Tez nie lubie jak ktos bije zwierzeta.

#7 Share MarcinC360

MarcinC360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów

Napisany 08 październik 2007 - 13:58

Agresywnośc Wujek miał takiego byka,że bez dobrej pały nie podchodź.Jak chciał wsypać śruty to pałką w łeb,byk sie trochę cofnął i zajął, sie że go boli to wujek raz raz i już odchodzi od żłobu.Inaczej by nie dało rady podejść tak szalał.

#8 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 14:56

Agresywnośc A ile te byki mają m-cy i czy były puszczane na krowy, u mnie zawsze jest jeden albo 2 rozpłodniki i czy jest bity czy nie ( różnie to bywało) to starszy byk co szedł na krowy to szatan i starszego jak 15m-cy boje się spuszczac, a zwłaszcza jak jakaś jałówka jest w oborze, to zawsze zamieszanie a jak bydło na pastwisku chodzi to już całkiem masakra poleci z bydłem ptem cieżko takiego zabrac,jeden byk ostatnio roz*ebał mi 4 poidełka i jeszcze na dodatek kutasa sobie skaleczył o śróbke od poidła zapuchło mu to wszystko i 80pln władowałem w weterynarza bo gdyby nie to to by się wykończył, byk to jest byk nie bez powodu praktycznie sam jeden mam rozpłodnika na całą gmine, jedyne co skutkuje na starego buka to bicie po oczach, a tak wogóle ile bierzecie za usługe bykiem i czy liczycie sobie za powtórki?

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 15:03

Agresywnośc A tak wogóle jeśli to są opasy to agresja to normalka

#10 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 październik 2007 - 15:38

Agresywnośc

A ile te byki mają m-cy i czy były puszczane na krowy, u mnie zawsze jest jeden albo 2 rozpłodniki i czy jest bity czy nie ( różnie to bywało) to starszy byk co szedł na krowy to szatan i starszego jak 15m-cy boje się spuszczac, a zwłaszcza jak jakaś jałówka jest w oborze, to zawsze zamieszanie a jak bydło na pastwisku chodzi to już całkiem masakra poleci z bydłem ptem cieżko takiego zabrac,jeden byk ostatnio roz*ebał mi 4 poidełka i jeszcze na dodatek kutasa sobie skaleczył o śróbke od poidła zapuchło mu to wszystko i 80pln władowałem w weterynarza bo gdyby nie to to by się wykończył, byk to jest byk nie bez powodu praktycznie sam jeden mam rozpłodnika na całą gmine, jedyne co skutkuje na starego buka to bicie po oczach, a tak wogóle ile bierzecie za usługe bykiem i czy liczycie sobie za powtórki?

Co to sa za metody ,,bicie po oczach"?? Do nas po bydlo przyjezdza taki facet co jeszcze nigdy porzadnie byka nie uderzyl,bynajmniej przy mnie,a zaladunek idzie mu duzo lepiej niz tym co zaczynaja od bicia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 16:00

Agresywnośc

Co to sa za metody ,,bicie po oczach"?? Do nas po bydlo przyjezdza taki facet co jeszcze nigdy porzadnie byka nie uderzyl,bynajmniej przy mnie,a zaladunek idzie mu duzo lepiej niz tym co zaczynaja od bicia.

No spuścic byka co już zobaczył przez okno ze przywieźli mu panienke i rwie się jak pies z łańcucha podkopując pod soba ściółkę i nawet osypkę pie*doli tylko łbem macha we wszystkie strony i ryczy to trzeba sposbu, a potem te bydle uczepic :P dobrze jak wpadnie w swoje stanowisko gorzej jakzacznie napstowac cielne jałówki no to wtedy tylko poślepiach :P , co innego byk co nigdy nie pie*dolił to tylko wyrośnięte ciele.

#12 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 08 październik 2007 - 16:02

Agresywnośc

No spuścic byka co już zobaczył przez okno ze przywieźli mu panienke i rwie się jak pies z łańcucha podkopując pod soba ściółkę i nawet osypkę pie*doli tylko łbem macha we wszystkie strony i ryczy to trzeba sposbu, a potem te bydle uczepic :P dobrze jak wpadnie w swoje stanowisko gorzej jakzacznie napstowac cielne jałówki no to wtedy tylko poślepiach :P , co innego byk co nigdy nie pie*dolił to tylko wyrośnięte ciele.

A nie mozna mu przygotowac jakies odzielnego kojca?? Problem bybly z glowy... A ja akurat niedawno kupilem takiego rozplodnika do dopasienia. Ma 1,5 roku i ok 400 kg i szczerze mowiac nie ma problemu z nim,tylko tyle ze jak z nim szedlem to na wszystko chcial skakac,ale grzecznie doszedl.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 16:26

Agresywnośc Różnie bywało i w osobnym pomieszczeniu teraz ma kojec na oborze ale czasem nie trafi do tego kojca, ni o czywiście piłowanie rogów o ścianę, amiałem kiedyś takiego typa że jak długo nie miał samicy to rytmicznie walił łbem w ścianę, dlatego nie stawiam już w tym osbnym pomieszczeniu bo stary budynek i pustaki zaczeły się ruszac :P ,
nie odpowiedzieliście mi ile bierzecie za puszczanie byka i czy powtórki płatne?

#14 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:11

Agresywnośc Mój rozpłodnik ma zmienny charakter, czasami jest agresywny szczególnie przed dopuszczeniem, stosuję u niego terapię ''pieszczot'': kupiłem takie zgrzebło jak dla konia i cojakiś czas go przeczesze jest spokojniejszy, przyzwyczajony jest do mnie i ojca i można podejść bez stresu. Wiadomo jak jest wyposzczony to i się rwie, ale po fakcie wykorzystujemy jego chwile słabości i z wiązaniem nie ma problemu. Gorzej jest z resztą zazdrosnych byków jak słyszą ciągnik to wyją jak najęte i się tłuczą ponieważ krowy dowozimy z pastwiska. Mam jednego byka który jest tak agresywny i nie daje sprawdzić sobie łańcuchów, są problemy z czyszczeniem koryta, ale lekie klepnięcie po oczach daje efekt chwilowego spokoju, najgorzej jest jak przyjdzie ktoś obcy wtedy się rwie, raz kolege tak wystraszył że wskoczył do świń, od wtedy jest zakaz zbliżania się do niego. Ja za krycie sąsiadowi płaciłem 20zł, niezależnie czy powtażała czy nie
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#15 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:30

Agresywnośc Mnie dziś w środku mojego pola zaatakowała krowa znajomego,, przeszła pare metrowych miedz, żeby rzucic sie na ciapka, rozbiła mi lampe i chyba sie od tłumnika oparzyła, jak zgasiłem silnik uspokoiła się, ale musiałem zakudlać po właściciela żeby ją wziął bo sie na mnie rzucała..
Weterynarz stwierdził że brak witamin jakiś tam ;|

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 08 październik 2007 - 18:58

Agresywnośc To prawda ze jak się wejdzie na pastwisko gdzie jest mięsne stado to można życiem przepłacic/?

#17 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 09 październik 2007 - 10:20

Agresywnośc Z tym stadem to nic nie wiadomo, szczególnie jak są małe cielaki. U m nie pare lisów i psów to by straciło życie, a najgorsze to że jak takiego gonią to mogą sforsować ogrodzenie. Uważać muszą także osoby nieznajome, a w szczególności używające intensywnych zapachów, najlepsze stare śmierdzące ubranie robocze :P
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#18 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 14 październik 2007 - 10:23

Agresywnośc Pisałem już na innych tematach: Byki są agresywne bo tak są zaprogramowane przez przyrodę. Najlepiej zakładać wcześnie kółko nosowe i mieś tak zwaną laskę do prowadania (długie na 140 -160 cm) drąg z haczykiem na końcu. A od czego są agresywne - od hormonów bo zaczynają dojrzewać i testosteron robi powoli swoje.

#19 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 14 październik 2007 - 11:53

Agresywnośc

Pisałem już na innych tematach: Byki są agresywne bo tak są zaprogramowane przez przyrodę. Najlepiej zakładać wcześnie kółko nosowe i mieś tak zwaną laskę do prowadania (długie na 140 -160 cm) drąg z haczykiem na końcu. A od czego są agresywne - od hormonów bo zaczynają dojrzewać i testosteron robi powoli swoje.

Ale jak masz luzem w kojcach to jak to robic?? Jak bedziesz chcial wejsc to wszystkie lapac na laski?? Nie zawsze kazde rowiazanie jest dobre. A jesli chodzi o przeganianie to z tego co ja zauwazylem to najlepiej ida luzem. Ostatnio przepedzalem takie po 500-600kg. Pierwsze 2 na lince i bylo kupe roboty z tym. Pozniej sprobowalismy luzem i 10 sztuk poszlo w tym samy czasie co te 2. I wcale nie byly kolka potrzebne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 14 październik 2007 - 14:45

Agresywnośc jutro sie skonczy (mam nadzieje ) problem. jutro zabierją te 2 duzę byki więc powinno byc spokojniej :P