Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 22:23

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Witam, chciałbym się dowiedzieć czy osoba pełniąca zawodową służbę wojskową może prowadzić działalność rolniczą? I jeśli może to jak wygląda sprawa składek KRUS i czy jest szansa na dotacje unijne. Chodzi mi o aspekty prawne bez filozoficznych wywodów typu "masz pracę, więc po co Ci to?"
Osobom, które mają wiedzę na ten temat będę wdzięczny za udzielone informacje.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Dzisiaj, 11:19
  •  

#2 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 wrzesień 2011 - 22:31

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza A kto się będzie zajmować gospodarstwem jak pojedziesz na misję? :mellow:

#3 Share heniek

heniek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 22:49

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy osoba pełniąca zawodową służbę wojskową może prowadzić działalność rolniczą? I jeśli może to jak wygląda sprawa składek KRUS i czy jest szansa na dotacje unijne. Chodzi mi o aspekty prawne bez filozoficznych wywodów typu "masz pracę, więc po co Ci to?"
Osobom, które mają wiedzę na ten temat będę wdzięczny za udzielone informacje.
Pozdrawiam

Co do składek na KRUS to najlepiej zapytaj sie w KRUSie i to najlepiej ze dwa razy.Co do dopłat do gruntów i materiału siewnego to dostaniesz bez problemu a o inne programy pomocowe to najlepiej zapytaj w ARiMR.Pozdrowienia

#4 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 15 wrzesień 2011 - 07:23

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Jeśli jest to tak samo traktowane jak zwykła praca - a sądzę że sama nazwa "zawodowa" mówi że tak to jesteś już ubezpieczony przez pracodawce i nie możesz opłacać jednocześnie składek KRUS Dopłaty oczywiście dostaniesz bez problemu natomiast co do dotacji to przeważnie wymogiem jest aby być ubezpieczonym w KRUS jakiś czas po uzyskaniu dotacji aczkolwiek to już musisz się dowiedzieć u źródła jeśli wiesz o jakie konkretnie dotacje chcesz się starać Nie wiem też czy jakiś zapis w twojej umowie z wojskiem nie mówi o tym co piszesz - to już wiesz sam najlepiej ale np moja żona pracuje w US i ma np. zapis zakazujący jej prowadzenia działalności gospodarczej no ale to jest w miarę zrozumiałe, więc nie sądzę aby twój pracodawca robił z tym problemy

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 07:53

A kto się będzie zajmować gospodarstwem jak pojedziesz na misję? :mellow:

a wiesz że aby wyjechać na misję to trzeba się na to zgodzić a nie od tak - wysyłamy pana na misję? POza tym na misji robisz na wyższym stopniu i wyższej pensji.

Co do tematu.
Wylatuje się z KRUS (policzą i oddadzą jeżeli zapłaciłeś za cały kwartał a wstąpiłeś w mundur w tym kwartale).
Jeżeli myślisz o Młodym Rolniku z ARiMR to tam trzeba chyba być ubezpieczenonym w KRUS. Nie będę zgadywał bo MR wziąłem w starym rozdaniu.
Jeżeli myslisz o Modernizacji - nie ma problemu bo masz już gospodarstwo ileś lat i jesteś ubezpieczony (nie ważne czy KRUS czy ZUS czy inna instytucja).

Ogólnie jeżeli masz pytania to na priv zapraszam.

Poza tym nie wiem jak jest w WP ale podejrzewam że Twój K-nt będzie musiał wyrazić zgodę na prowadzenie dodatkowej działaności.

Pytanko ode mnie - oświadczenie majątkowe co roku wypełniasz?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 15 wrzesień 2011 - 07:56

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Mój sąsiad jest klawiszem w więzieniu i normalnie dostaje dopłaty i obrabia pole 20ha oczywiście z pomocą :) A co do ubezpieczenia to jak będę go dziś widział to się dopytam .

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#7 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 14:14

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Co tu pytać. Pracownika służb mundurowych ubezpiecza pracodawca. Zresztą oni są ubezpieczeni na innych zasadach niż przeciętny pracownik. Krusu płacić nie trzeba, gospodarstwo prowadzić można dopłaty obszarowe pobierać także. Mając 3 letni staż tj posiadając gospodarstwo od 3 lat można było kożystać z programu modernizacja gospodarstw nie opłacając krus i nie posiadając wykształcenia rolniczego.

#8 Share lipton

lipton

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 wrzesień 2011 - 20:22

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Dzięki za info. Sprawa wygląda u mnie tak, że jestem żołnierzem dopiero od 3 lat i nigdy nie miałem na siebie żadnych gruntów i nie płaciłem składek KRUS. Oświadczeń majątkowych nie składam, a na misje napewno nie pojadę. Głównie chodziłoby mi o MR, bo mam młodszego brata, którego próbuję wysłać do szkoły, żeby on starał się o MR, ale z tą szkołą u niego to ciężko i dlatego pytam o takie rzeczy, bo jeśli nie uda się bratu to może ja bym spróbował zadziałać.

#9 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 15 wrzesień 2011 - 22:05

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza No to na MR nawet nie masz żadnych szans bo tam jednym z wymogów jest aby po wzięciu dotacji być ubezpieczonym w KRUS bodajże przez 3 lata choć ostatnio Sawicki coś przebąkiwał że skrócili ten okres Niemniej jednak to już odpada bo jak masz pracę to nie zarejestrujesz się w KRUS Jeśli brat musi się uczyć aby spełnić warunek wykształcenia to może też spróbować ubezpieczyć się jako domownik w KRUS-ie 3 lata wstecz - poszukaj na forum jakiś rok temu sam szukałem takich informacji i ktoś pisał o takim rozwiązaniu choć to nie było takie łatwe

#10 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 wrzesień 2011 - 06:48

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Lipton po co na siłe kogoś wysyłac do szkoły. Jeśli brat nie chce się uczyć tłumaczyć co prawda można ale czy to coś da? Lepiej niech brat pracy poszuka i wszystko w temacie.
Jeśli posiadacie jakieś małe gospodarstwo w którer latami nikt nie inwestował to te 75 tys was i tak nie zbawi i niczego nie zmieni.

Edytowany przez hubertuss, 16 wrzesień 2011 - 06:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share marcinn998

marcinn998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 10:07

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Moje pytanie brzmi czy pracując w Strazy Pozarnej jezeli załozył bym działalność gosp. mogę ubiegac sie o taką dotacje http://dofinansowani...arach-wiejskich

Edytowany przez marcinn998, 28 wrzesień 2011 - 10:08.

#12 Share adamj24

adamj24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów
  • Zainteresowania:Prawo, finanse, dobre wino i trochę rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2011 - 13:43

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Tak możesz się ubiegać o dofinansowanie "rozwój mikroprzedsiębiorstw" o ile spełniasz warunek zamieszkiwania w gminie wiejskiej lub miejskiej o określonej liczbie mieszkańców. Praca w straży nie ma tu nic do tego. No i jeszcze otwierana działalność gospodarcza musi być w katalogu działalności, do której przysługuje dofinansowanie.

#13 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 30 maj 2014 - 17:04

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Mam pytanko
Jeśli chciałbym wstąpić do armii i został bym przyjęty to mógł bym starać się o dofinansowanie na MR ?

#14 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 30 maj 2014 - 19:15

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza nie, musisz być na krus

#15 Share Wokos

Wokos

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 31 maj 2014 - 21:20

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza A to lipa no to szkoda gospodarstwa nie rozwinę tak jak myślałem . Będę musiał ze swych finansować :) Rozwój gospodarstwa . Thx za odp .

#16 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 11:52

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza Jak załapałeś się w mundur na 15lat po starych przepisach to nie warto rezygnować ze służby.

Zastanów się czy np nie wziąć tego na żonkę itp. Tylko trzeba to policzyć bo chyba na krus trzeba być 3 lata (podpowie ktoś jak to jest).

Natomiast z PROW/MGR1.2.1 bezproblemowo korzystali Ci co pracują w mundurówce (z reguły gospodarstwa na nich a pomaga żonka lub rodzice itp). Tak więc stawiać gospodarstwa nie będziesz tylko ze swoich środków jak Ci zależy.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#17 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 12:05

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza nie bardzo rozumiem Niki, przecież aby teraz skorzystać z prow/mgr trzeba być na krus?

#18 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 12:51

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza a to ciekawe, z prow 2007-2013 korzystało sporo osób nie płacących KRUSu a będących w mundurówce (różne służby).
I jak to rozumieć?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#19 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 14:43

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza ja mówię o nowym naborze 2014/2015

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 14:55

Praca w służbach mundurowych a działalność rolnicza w nowym naborze to jeszcze nic chyba nie jest pewne.
Jak pojawią się wszystkie przepisy wykonawcze, ARiMR przeszkoli swoich pracowników (będziemy wiedzieli jak wypełniać wnioski), pojawią się formularze to będzie można o tym mówić choć na razie faktycznie, dla mających robotę może nie być kasy (ale na jesieni wybory samorządowe i wiele może się zmienić).
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke