Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny nawozów

8202 odpowiedzi na ten temat

#2741 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2012 - 15:36

Ceny nawozów Jak tak się czepiamy to dla mnie "Pozdrawiam, Agrocomplex" też jest reklamą, ale nie o to mi chodzi. Wychodzi na to, że przykładowo jak ja bym napisał "LUKARD sprzedaje nawozy po tyle i tyle" (właśnie go zareklamowałem) to będzie dobrze, bo przecież użytkownicy dzielą się informacjami gdzie co kupili, bądź po ile można kupić, co też jest reklamą, i nikomu to do tej pory nie przeszkadzało. Może dlatego, że nie reklamują siebie :blink:

Edytowany przez e1leex, 05 luty 2012 - 19:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny nawozów Dzisiaj, 23:15
  •  

#2742 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 06 luty 2012 - 08:01

Ceny nawozów

Koledzy a co powiecie na import nawozów z Rosji/Białorusi? Znajomy był kilka dni temu się tam orientować, saletrę mają tam po 450zł/t <_<

Panowie, jak ktoś może to niech rozwinie tę myśl !!

#2743 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 06 luty 2012 - 08:09

Ceny nawozów

oj tam oj tam Pasiu:) a już Ci miałem zamiar tego complexa w gratisie wysłać dhl-em ;)

No już byś wysłał :P :lol: Nie myśl kolego, że mam coś do ciebie. Rozumiem, że reklama dźwignią handlu i każdy kombinuje jak może żeby coś zarobić. A lekko nie jest konkurencja jest duża. Sami mieliśmy kiedyś taki mały skład nawozów na gospodarstwie ale długo to nie pociągnęło. Przecież znajomy czy sąsiad nie kupi bo co będzie swojego wzbogacał. Ale w końcu to temat o cenach nawozów i wystarczy tego gadania.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Oszczędzaj na nawożeniu! zobacz »

•  

#2744 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 10:36

Ceny nawozów Lukard, odpalasz mi jakiś procent marży, wysyłasz mi cennik na pw, ja wklejam go z dopiskiem że u tego i tego Pana kupiłem nawozy takie i takie po tyle i tyle. Masz reklamę i nie masz admina na karku.
Polak potraffi. :lol:

#2745 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 11:39

Ceny nawozów @Farmerfm, dokładnie 4 posty wyżej o tym napisałem i nie po to żeby omijać admina. Tylko żeby przedstawić, że reklama ogólna jest przyjmowana, a autoreklama postrzegana jest jako zło, które trzeba niszczyć. To reklama, i to reklama, więc wyjaśni mi ktoś czemu tak się dzieje?

Edytowany przez e1leex, 06 luty 2012 - 11:41.

#2746 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 06 luty 2012 - 13:14

Ceny nawozów Bo by jawnie się reklamować to trzeba zrobic przelew. :D

#2747 Share egal

egal

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 06 luty 2012 - 13:18

Ceny nawozów Kasa kasa panowie, nie od dzis wiadomo, ze wszystko kosztuje. Admin za cos musi deery kupowac ;)

Apropo nawozow- mysle, ze taniejace euro ostudzi zapal producentow nawozow.
Pamietacie, 2 lata temu bodajze tez tak bylo... a potem placz i biadolenie, upadlosc juz oglaszali...

#2748 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 15:36

Ceny nawozów @Farmermf To wszystko wyjaśnia :D Co do wzrostu cen nawozów, to oczywiste stać nas (dopłaty) więc kupujemy, wzrasta popyt i interes się kręci. Tylko żeby ceny zbóż i innych produktów przez nas produkowanych wzrastały w równomiernym tempie, a z tym już jest różnie.

#2749 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 06 luty 2012 - 17:17

Ceny nawozów

Koledzy a co powiecie na import nawozów z Rosji/Białorusi? Znajomy był kilka dni temu się tam orientować, saletrę mają tam po 450zł/t <_<

Za bardzo nie chce mi się w to wierzyć.... jest taniej, ale nie aż tyle...gdyby tak było to jest masa osób które handlują w całej europie i już byśmy byli zalani ich towarem...

Chyba że jest taka cena i dochodzi vat, cło, transport i inne opłaty które sprawiają że cena rośnie do ceny porównywalej z naszą...

Paliwo w egipcie też po przeliczeniu na nasz kosztuje mniej niż złotówke..
www.lukard.pl - artykuły rolne - nawozy, środki ochrony roślin, materiał siewny

#2750 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 luty 2012 - 17:26

Ceny nawozów Zobacz ile kosztuje paliwo w Wenezueli :) 3 grosze za 1 litr benzyny.. żyć nie umierać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2751 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:03

Ceny nawozów nom...cena szok....nic tylko cysterne i ciągnąć do nas!!

Używaliście saletrosanu? Bo widzę że mocno jest tu reklamowany? Muszę dowiedzieć się ile kosztuje taka reklama, ale przypuszczam że worek pieniędzy i nie na moją kieszeń:) chyba że może ktoś chciałby się zrzucić?? :)

#2752 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:20

Ceny nawozów Bardzo dobra granulacja. U mnie w pszenicy na próbe bardzo ładnie zadziałał.

#2753 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 07 luty 2012 - 17:36

Ceny nawozów trzeba będzie spróbować...ciekawy jestem czy można uzyskać lepszy rezultat niż na saletrze...

#2754 Share johnfarmer

johnfarmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 luty 2012 - 18:02

Ceny nawozów Saletrosan jest szczególnie polecany w uprawie rzepaku.W uprawie pszenicy lepiej zastosować saletrę amonową.

#2755 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 07 luty 2012 - 18:14

Ceny nawozów czemu? ja w tym roku akurat daje tylko siarczan amonu bo mi taniej w mieszance wychodzi. ale nie licząc ceny to i saletrosan dobry będzie a tym bardziej jeśli mamy niedobory siarki to może być lepszy efekt niż przy saletrze samej bo roślina nie przyswoi tyle azotu.

Edytowany przez silva, 07 luty 2012 - 20:13.

#2756 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3738 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 luty 2012 - 19:23

Ceny nawozów u mie nikt tego w okolicy nie sprowadza wiec pewnie rzepak obedzie sie bez saletrosanu :( Potrzebowałbym pewnie z 1,5t na pierwsza dawke mysle około 300kg/ha powinno wystrczyc.

#2757 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 07 luty 2012 - 20:04

Ceny nawozów ja w tym roku rzucam 400kg/ha w pierwszej dawce Saletrosan.... w drugiej RSM32,

o ile będzie na co rzucać

Edytowany przez BARABUS, 07 luty 2012 - 20:05.

#2758 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 luty 2012 - 08:28

Ceny nawozów Ja w tamtym roku używałem polifoski 21 na pierwszy rzut na drugi saletre.... bylo dobrze, ale czy lepiej niz saletra x 2 dawki?? niby zawsze troche siary i magnezu sie wprowadzi, to powinno poprawic - nawet jesli nie plon to gluten itp - ogolnie jakosc plonu

#2759 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 08 luty 2012 - 09:08

Ceny nawozów Na jakość wielu dordza by na ostatni azbieg dać albo dużą dawke albo saletre wapniową.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2760 Share LUKARD

LUKARD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 08 luty 2012 - 09:43

Ceny nawozów jesli chodzi o saletre wapniową na koniec to rozumiem w przypadku sadów/owoców/bulw - bo wapn wplywa na wlasciwosci przechowalnicze... ale na zboze?? nigdy o tym nie slyszalem...

oczywiscie na kloszenie daje dawke... generalnie to azot dziele na 3 dawki w pszenicy i do tego pryskanie mocznikiem i siarczanem magnezu w miedzyczasie.

dobra, bo znow temat na bok ucieka...

Odnośnie cen nawozów - ogólnie teraz przez pogodę jest zauważalne spowolnienie w ruchu za nawozami- ludzie się kręcą, zastanawiają, ale czekają na lepszą pogodę z zakupami - dlatego uważam że teraz może być znacznie łatwiej negocjować cenę na składach.... bo wiadomo że każdy chce zachować płynność w sprzedaży i w "martwym" okresie jest łatwiej....

Za parę dni jak pogoda się poprawi pewnie będzie jak co roku że rolnicy zaczną wtedy odpalać swoje sprzęty i mniej lub więcej kupować... i cena odrobine skoczy bo będzie ruch.... Wielkich podwyżek moim zdaniem już nie będzie... Jeśli już to 20-30zł na tonie w marcu

To takie moje spostrzeżenie z obserwacji lat ubiegłych..