Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diesel czy LPG

169 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 19:17

Diesel czy LPG Jasne że diesel mam 3 lata i jest bez problemu mam też drugie auto LPG ok. 150 000 km i reż bez problemów (wymieniony tylko raz filterek) zawsze palony na LPG lato i zima ale ile pali to się nie sprawdza.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diesel czy LPG Dzisiaj, 12:00
  •  

#42 Share Dadam

Dadam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 07 luty 2009 - 23:14

Diesel czy LPG diesel benzyna tak, LPG- NIE

#43 Share Olekc330

Olekc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 19:31

Diesel czy LPG Pozatym auto na LPG jest słabsze od Benzyniaka poniewaz LPG jest mniej energetyczny niz Beznzyna. Po jakimś czasie silnik bedzie słabszy <_< I wiadomo jak to jest z odpalaniem. LPG-czyli polski podtlenek gazu:P:P
Ursus C330:)

#44 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 17:21

Diesel czy LPG Oj nie zgodze sie że LPG jest mniej energetyczny niż benzyna <_<

Wartości energetyczne:
Benzyna 43,6 - 45 MJ/kg
LPG - 50,4 MJ/kg
CNG - 55,5 MJ/kg
ON - 45 MJ/kg
OO - 43 MJ/kg

Wartości oktanowe:
Benzyna do 99
LPG 100-115
CNG 110-120
Avgas-100LL 100

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 20:33

Diesel czy LPG a te jakies rajdowki jezdza chyba na <100 oktanow
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 marzec 2009 - 21:04

Diesel czy LPG Rajdówki tankują coś w ten deseń
http://www.shell.com...fs/fuels/WR.pdf bezołowiowa 102 oktan <_< ogólnie jest masa różnych paliw "wyścigowych"

#47 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 12:31

Diesel czy LPG Ja wam powiem tak, ze LPG jest w sumie niegłupim wynalazkiem. Tylko bądź tu mądry i znajdź dobrą stację, w której ci zamontują. Znajomy teraz pracuje w jednej i mówi, ze w zyciu by nie założył teraz gazu. Odwalają taką fuszerę, że głowa mała. Lepiej chyba jednak wybrac sprawdzonego diesla, który sprawi nam mniej problemów i będze trwalszy.

#48 Share MURZYN

MURZYN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 13:05

Diesel czy LPG Lepszy jest diesel bo od LPG silnik się psuje
Czy mi smutno czy mi źle -U-R-S-U-S- zawsze przy mnie jest!!!

#49 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 13:55

Diesel czy LPG jak znaleźć warsztat w którym zamontują ?? jest dużo dobrych i renomowanych zakładów. Jeżdżę trzecim autem na gaz, ojciec też ma na gaz, brat miał i nie było poważniejszych awarii a stwierdzenie że silnik się psuje możecie wsadzić sobie w buty. W tej chwili tankuje gaz po 1,57 zł i w trasie focus spali mi 9 litrów co daje 14 zł i parę groszy na 100 km.
Owszem będą problemy jak zamontujecie instalkę za 1400 zł u Henia w garażu ale przy sekwencji za 3-4 tyś nie ma problemu - można zapomnieć że się ma instalację i tylko pamiętać o tankowaniu. Przełączanie odbywa się samoczynnie po nagrzaniu silnika, nie słychać momentu przełączenia a co ważniejsze nie czuć szarpnięcia bo go nie ma tak jak ma to miejsce przy zwykłej instalacji. W warsztacie w którym mi zakładali zanim dostałem auto zrobili nim prawie 100 km. Jeden koleś prowadzi a drugi z laptopem sprawdza wszystkie parametry silnika, komputera, zgrywa mapy wtrysków i jeszcze kupę rzeczy których nie byłem w stanie spamiętać.
ale można tez jeździć na Pb lub On.

#50 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 23 marzec 2009 - 16:22

Diesel czy LPG

Lepszy jest diesel bo od LPG silnik się psuje

Psuje to pojęcie względne. Każdy samochód kiedyś się psuje. Na LPG silnik szybciej się zużywa bo jest bardziej suchy w porównaniu do benzyny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Olekc330

Olekc330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 23 marzec 2009 - 16:31

Diesel czy LPG Był o tym cały artykuł ostatnio w ''Motorze"". Tam było to dokładnie opisane. Od gazu wypalają się gniazda zaworów itp
Ursus C330:)

#52 Share bezeta10

bezeta10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 15:38

Diesel czy LPG Nawet nie ma oczym dyskutowac LPG CZY DIESEL odpowiedz jest prosta tylko diesel sam jezdze juz 4 samochodem z silnikiem disla a rocznie robie około 80 tys. teraz moja bemka pali około 6,5 -7 /100km LPG jest dobr do lanosa i temu podobnych samochodow i nikt mi nie powie ze sekwecja itd bedzie chodzic miłem avensis z 2001 i przez pozorne oszczednosci tez ja zagazowałem sekwencja zrobiona w autoryzowanym warsztacie i ciagle były jakies problemy wiec odradzam chyba ze ktos smiga polonezem lub jakas chinszczyzna

#53 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 15:56

Diesel czy LPG Ja śmigam Polonezem z LPG jednak LPG nie ma :) Od nowości nie działa tak jak należy. Przy wysokich obrotach autko jeszcze jakoś jedzie, ale tylko zdejmując nogę z gazu auto gaśnie :) Aha silnik to 1.6 GSI na wtrysku wielopunktowym.

Honda - The Power of Dreams :)

#54 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 16:10

Diesel czy LPG jeśli auto ma LPG od nowości to warto się nad tym zastanowić, ale jeśli ktoś kupuje używany to czy warto ładować instalacje za 3-4 tyś. Moim zdaniem lepiej dołożyć te 3-4 tyś. i kupić diesla bo w większości o tyle są droższe diesle od benzynowców i ma się auto bez kombinacji

#55 Share kkk2006

kkk2006

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 16:12

Diesel czy LPG ja tam nie chce widziec gazu szczegolnie w mercedesie.znajomy ma 124 2.3 w gazie i narzeka a ja mam 2.5 TURBO i nie narzekam przyspieszenie mam lepsze niz on (dodam ze mam automat a on manual).

#56 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 17:09

Diesel czy LPG Zrobie małe OT ale przypomniała mi sie zabawna historia z W124 :) Jechałem kiedyś jakąś trasą, droga kręta, podwójne ciągłe, itd... Przede mną frajde z jazdy po zakrętach psuł mi wspomniany mercedes, na klapie widze 200D więc nic dziwnego... :) Pojawiła się prosta więc sandał, nie będe zamulał za jakimś traktorem. I nagle merc zaczął mi tak okrutnie odjeżdżać że jeszcze nawet nie zdążyłem wrzucić lewego kierunku a już nie miałem szans na planowany manewr :) cisnąłem ile sie dało a on sie tylko oddalał... Przynajmniej 280E jeśli nie 320E, fajny sleeper :) Kumple potem nie wierzyli że diesel 75KM tak mi odjechał :)

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 22:49

Diesel czy LPG ech, a ja glupi zamiast nakleic td usunalem wszystkie oznakowania, tez bym mial rakiete o mocy 75 KM :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#58 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 08:54

Diesel czy LPG Coś już swapujesz czy reanimacja obecnego motura + dłubnięcie? Naklej sobie Golf GTD :)

#59 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 12:59

Diesel czy LPG Wiadomo ze LPG jest lepsze niz Disel.. dam masz po 1,55-1,60 bynajmniej po tyle jest u mnie a ON masz dwa razy tyle .. a co do mocy to nie tracisz nic jak ci koles dobrze zalozy instalacje gazowa to nie czujesz roznicy a jak masz jeszcze Sekwencje to juz wogole nie masz roznicy tylko jeden warunek musi byc dobrze zlozony mam Punto 1.2 w gazie i nie czuje roznicy .. wiadomo nowe disle nie ma az takiej roznicy w przyspieszaniu jak bezyniak .. no ale jak ktos duzo jezdzi to gaz musie momen zwraca .. gazu mi pali 8l/100km w cyklu mieszanym (trasa-miasto) to masz 13 zł na 100km .. a disel ci spali z 6l/100km w tym cyklu i olicz sobie ile zaplacisz na 100? kolo 20 zł .. wiec LPG jest dobrym rozwiazaniem ale trzeba smigac mam ponad rok instalacje i juz mi sie zrwocila instalacja ..
zakładałem gaz przez jakis czas jak dobrze sie zalozy to samochodzik chodzi tak samo na bezynie jak i na gazie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 14:45

Diesel czy LPG jak bedziesz jezdzil dieslem 1.2 to ci spali 3,5 litra ON takze w 15 zl sie zmiescisz, porownuj rzeczy porownywalne, ok??
odlicz VAT i akcyze na rolnicze to w ogole bajkowo bedziesz smigal

@mirasek wczoraj na allegro trafil silnik, ktory mialem w tym roku zakladac :/ nie wiem teraz co robic, czy wplacic zaliczke i niech czeka pol roku, czy na razie odpuscic.
a z AFN nic nie robilem, bo szkoda mi $$$ na wirusa jak mam zamiar go wywalic z budy :)