dominik123

Wał korbowy w D239

Polecane posty

dominik123    0

Chciałbym wyciągnąć wał korbowy w silniku D239, lecz nie wiem jak za to się zabrać, więc kieruję się z pytaniem czy dostanę gdzieś jakieś wskazówki jak to zrobić?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Skoro nie umiesz to lepiej sie za to nie bierz. Jeden szczegół nie tak złożysz i będziesz miał duże kłopoty. Jak juz koniecznie chcesz to robić to myślę że nie odbiega to w znacznym stopniu od innych silników więc jeśli już kiedykolwiek wyjąłeś jakiś wał z innego silnika i czujesz sie na siłach składać to pewnie wyciąga sie go tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

D239 o ile sie nie myle to typ ciągnika ihc 644,664,685,744,774,785 robiłem to, normalnie trzeba rozjechać silnik od skrzyni i przednią belkę od silnika, rozbebeszyć wszystko, problem jedynie jest z zdjęciem koła pasowego z przodu silnika na wale bo jest tam na pierścieniu stożkowym trzeba puknąć w niego lekko młotkiem wypada pierścien i koło schodzi rękoma, i następny problem dekle z przodu zapieczone jak cholera na szpilkach ostrożnie trzeba by nie pokrzywić, i jeszcze jeden problem rozrząd nawalone znaków na kółku od pompy wtryskowej najlepiej marker zrób swoje znaki, w tym rozrządzie kółka mają nieparzystą liczbę zębów ,zgadzają się raz na kilkadziesiat obrotów , na wale wyrównaważającym w silniku są znaki-kropki i na wieńcu wału też są muszą sie zgadzać, w razie watpliwości pisz na gg lub pw wieczorem na wszystko odpowiem

 

zapomniałem napisać że na stopkach głównych wału nie ma znaków który z którego łoża, trzeba poznaczyć, akurat dziś rozebrałem taki silnik

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexl    0

Sory, że wtrącam sie w temat ale mam problem z termostatem w ciągniku case 685 silnik D239 i nie wiem gdzie sie on znajduje a niechce rozedrzec pół silnika!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Na górze obok kolektora wydechowego z przodu silnika po prawej stronie, przy takim krótkim wygiętym gumowym wężu skierowanym w dół, powinieneś się jarnąć w tym miejscu jest lekkie zgrubienie, jak nie daj maila to wyśle zdjęcie ze strzałka oznaczona "tutaj"

Edytowano przez bobytempelton

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez johny
      Witam czy miał ktoś z was styczność z ciągnikami tej serii JX a szczególnie chodzi mi o JX 90 a jak wiał to jakaś opinia jak wygląda itd >??
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj