pawelJD

MF 255 czy C-330

Polecane posty

Olik    3
Bo MF był bez obciążników na kołach i dlatego cię kopał.

 

Hmm...a nie wiem, muszę się przypatrzeć ale zdaje się, że są tam te obciążniki, nie będę się sprzeczał ale wydaje mi się, że są :)

ale fakt, że się MF zakopałem a 30-stka sobie poradziła :D


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Hmm...a nie wiem, muszę się przypatrzeć ale zdaje się, że są tam te obciążniki, nie będę się sprzeczał ale wydaje mi się, że są :)

ale fakt, że się MF zakopałem a 30-stka sobie poradziła :D

Jakim ciągnikiem na codzień jeździsz? Mf-em nie wolno doładowywać za dużo gazu trzeba umiejętnie moc wykożystać i z obciążnikami czy nie nie za dużo gazu i jak ślizga się ująć gazu i 2 razy więcej wyszarpnie, wiem to bo brejdak mało ciągnikami robi i jak wskoczy w mf z dużą przyczepą z belami w błocie za oborą zaraz stoi i gazuje koła fruwają i już chce się przeczepiać a ja wsiąde i bez problemu wyciąge przyczepe, to że nie pracujesz na mf i nie potrafisz wykożystać możliwości mf nei pisz że nie ma uciągu, chociaż przyznam że jak wskocze w c330 to taktyka z mf (ujmowanie gazu) wogóle się nie sprawdza w c330 tylko gaz opór i blokada, ale z każdą maszyną dużą czy małą w błocie mf dużo lepiej sobei radzi.

w instrukcji obsługi jest podany uciąg 4,5 t dla c330 i 7,5 t dla mf 255 i dokłądnie się to pokrywa.

C330 pujdzie lepiej w lesie na bagnie na torfie gdzie mf 255 praktycznie sam się zapada a c330 ślizga się podkopie i jeszcze furke pociągnie (pracowicy leśni twierdzą ze 914 zakopie się po osie tam gdzie c330 pójdzie)

Kończmy tą dyskusje bo nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam oba te ciągniki mf255 i c330 ipoeiem tak mf mf pali bardzo mało i dość ciężko pracuje belarka metal fach ścinacz do kukurydzy pali w największe mrozy i jak dla mnie do tej pory jest niezawodny


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

@nasil90-wiesz....jesli dbasz o maszyny to zadna Cie nie zawiedziec :)

A jesli chodzi o ciapka i ferdka to.....tez mam oba te ciagniki i...... MF musi byc odpowiednio dociazony i oponki z tylu przynajmniej 14.9x28 wtedy mozna nim spokojnie jechac w pole. W porownaniu z ciapkiem napewno dana prace zrobimy szybcieji w wiekszym komforcie,a paliwo prawie to samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Z tego co wy piszecie to po kiego komu 330 jak może ją zastąpić Mf255 :D Ludzie sprzedajcie 330 i kupujcie Mf255 :)

 

Nie no spoko wiadomo że mf więcej zrobi niż 330 ale jest silniejszy :) No i sam bym wolał mf255 niż 330(może nie każdą ale moja bym wymienił) :)

Ale nie jedźcie tak na ciapka bo to też dobre maszyny są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Jakim ciągnikiem na co dzień jeździsz?

 

Na co dzień jeżdżę DF Agrotron K100, MTZ 82 Pronar-Narew, C-360 i C-330...DF codziennie wrzucam składniki do paszo wozu a C-360 miesza, MTZ teraz w zimę niema co robić ale najczęściej nim wożę obornik Tytanem 10 z Unii Grudziądz a C-330 teraz zimą to tylko przepompowuję gnojówkę z szamba od bydła do dużego szamba... :D

 

Kończmy tą dyskusje bo nie ma sensu...

 

I nareszcie absolutnie się z Tobą zgadzam :):)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja mam teraz podobny problem chce sprzedać c330 i kupić właśnie mf 255 ale wpadł mi w oko mf 550 i zetor 5011/5211 co byście z tego wybrali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Ja mam teraz podobny problem chce sprzedać c330 i kupić właśnie mf 255 ale wpadł mi w oko mf 550 i zetor 5011/5211 co byście z tego wybrali???

 

Jakie prace wykonywał by ten ciągnik i na ile hektarów...?? :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

mam 10ha ziemi i 10ha łąki... Miałby służyć do takich rzeczy jak:

- rozsiewacz nawozy

- opryskiwacz

- kosiarka

- siewnik

- owijarka

- jechanie przywieść trawy itp

 

Mam jeszcze pewne pytanie a mianowicie mam zetora 7211 z turem i c330 i myślałem sprzedać te ciągniki i kupić dajmy to mf 255 + 6245 i założyć do niego tego tura z 7211 a w przyszłości zakupić jakieś renault 103.54 bądź zetora 8540 lub 9540 lub 7745 Turbo.... więc co o tym sądzicie??? Trochę się boję o tego zetorka bo mam go od nowości i wiem co w nim siedzi a jeżeli kupie coś to też nie wiedomo ile to pojeździ.... Co robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja bym sprzedał tylko C-330, a Zetora 7211 bym zostawił i kupił MF-255...jak Zetora znasz to bym go jeszcze potrzymał, uzbierasz kasę i kupisz już porządny sprzęt... :P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

a nie lepiej jak już coś mf 550??? Taki mf ze wspomaganiem i lepsiejszą kabiną???

Ile realnie można wziąć za c-330??? Bo te ceny na allegro są raczej nie realne.... I malować czy nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a nie lepiej jak już coś mf 550??? Taki mf ze wspomaganiem i lepsiejszą kabiną???

 

Podaj mi jakieś ogłoszenie o tym MF... :P

 

A za jaką kwotę chcesz kupić ciągnik...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Oferta ciekawa tylko tez cena tez do drobnych prac do taki był by bobry i fajne byś miał stadko ale cena tez jest wysoka ze za nią byś miał dwa Mf255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Faktycznie Jelonek niczego sobie, tylko ta cena :P ja chyba wolalbym kupic U3514 jesli mialbym dac tyle zlotowek, a do koszenia trawy, suszenia siana 3514 bedzie dobry tyle ze raczej malo zwrotny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Bierz MF, zupełnie inna robota niż 330, dajesz gazu i on idzie!!!. Poza tym ciężar wMF jest lepiej rozłożony na ciągnik niż w 330. Przy tych pracach które wymieniłeś Fergej to idealny wybór. Powiem tyle MF 255 to ciągnik DO RÓŻNISTYCH PRAC POLOWYCH!!! :(

 

Pozdrawiam ----> krolikNH


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WeBBrokers    1
Takie pierdoły to mogą głosic profesorowie fizyki co niepotrafią nawet wyjechac z zaspy na parkingu pod uczelnią, ciekaw jestem czy wyjedziesz z takiej zaspy jak się rozbujasz w przód w tył czy będziesz się boksował w miejscu. Uciąg to przede wszystkim siła bezwładnościowa i moment obrotowy a jak ktoś potrafi wykożystac ten zryw w mf to naprawde ma 2x większy uciąg od ciapka

 

 

POPIERAM MF 255 to bardzo zrywny traktor rozerwie każdą c330 i c360 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
POPIERAM MF 255 to bardzo zrywny traktor rozerwie każdą c330 i c360 :rolleyes:

No :rolleyes: , wogóle to co tu porównywać jak ktoś ma kasiore to weźnie mf 255, jak nie to zawsze to lepiej w lepszym stanie ciapka jak by miał kupić dowalonego mf-a, no i jak ktoś szuka ekstremalnego szrotu i tanizny za grosze to tylko ciapek 2 tłoki 3 tryby w skrzyni i jakoś to się kręci, niestety mf to bardziej skomplikowany mechanizm :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
POPIERAM MF 255 to bardzo zrywny traktor rozerwie każdą c330 i c360 :rolleyes:

? Nawet nie wiem jak to skomentować :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
POPIERAM MF 255 to bardzo zrywny traktor rozerwie każdą c330 i c360 :rolleyes:

Dobry kawał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj