Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 czy C-330

164 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 październik 2007 - 20:42

MF 255 czy C-330

Przy pracy z równomiernym stałym obciążeniem np. orka czy kultywatorowanie nie widzę możliwości wykorzystania bezwładności ciągnika. Moment obrotowy na kołach zwiększa się obniżając przełożenie. Wsytuacji gdy utkniemy w zaspie to zrywniejszy silnik pomaga się wyratować, ale przy np. orce uciągu nie zwiększy.

No właśnie a czy ja pisałem o orce czy kultywatorze, przy stałym równomiernym obciążeniu już mniejsza różnica w mocy jest odczówalna, ale wyrwac jakąs przyczepę czy gdzies podjechac to ciapek nie ma tego zamachu i jak ktoś siądzie z ciapka czy czegoś takiego w mf to faktycznie koła fruwają i narzeka co to za traktor

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 czy C-330 Dzisiaj, 08:22
  •  

#42 Share kposy

kposy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 07 październik 2007 - 12:02

MF 255 czy C-330 Do tych prac co wymienil ....c330 bedzie wedlug mnie lepsze poniewaz malo spali i spokojnie da sobie rade...:P Ale wiadomo ze mf jest mocniejsz.......to tak jak by porownywac fiata z mercedesem:) ( chociaz w tym przypadku obstaje za Ciapem)

#43 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 październik 2007 - 15:35

MF 255 czy C-330

Czesć! Potrzebuje rady!!!
Chcemy z tatą kupić ciągnik mały ale do wszystkiego. Chodził by z zgrabiarką, kosiarką rotacyjną, sadzarką czeskom, siewnikiem Poznaniak 6, opryskiwaczem stotarkiem 400/12, kopaczką, przyczepami lekkimi (4,5 tony), bronami, i najważniejsze żeby jego opony zmieściły się przy opsypniku w międzyrzędzia ziemniaków. A jest to tak dziadek ma swoją 330 z 1975 roku i nie chce jej sprzedać, tylko mamy z niej kożystać, ale tata ma 4 siostry i wrazie czego do nie wiadomo to ją dostanie....
Do orki, agregatu i transportu mamy JD5720, a potrzeba lekiego i małego ciągnikia
Mam na oku C330 troche droga i MF 255 ładny
Acha a jeszcze prosze i info jak jest z komfortem pracy traktożysty w 255 i czy się da zamontoweać radio?????

Praca mf a c330 to niebo a ziemia a różnica w spalaniu jest może 0,5 l na kożysc ciapka a z maszynami w których ciapek ma ciężej to jest nawet na kożyś mf a, fakt z tymi maszynami ciapek sobie poradzi ale mf -em zrobisz szybciej i wygodniej, ma lepiej dobrane biegi jest o niebo wygodniejsza obsługa sprzęgła i biegów a o podnośniku nie wspomne jest troche ciężej szy i szerszy, a pozatym może i jest lekki ale bez obciążników przodu tak nie podruwa jak w c 330 z obciążnikami, wszystkie lekkie prace robie mf a ciapkiem tylko jak mf jest zajęty

#44 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 07 październik 2007 - 16:02

MF 255 czy C-330 ciapek to ciapek i polotu nie ma :P

#45 Share sabek27

sabek27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:10

MF 255 czy C-330 a ja bym wzioł mf jest mocniejszy i zawsze te pare koników wiecej pod maską a rurznica w spalaniy nie taka durza

#46 Share greg93

greg93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 298 postów

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:30

MF 255 czy C-330 Nie mam mf ale mam 3p i to napewno nie jest mocniejszy 2 razy od 330 bo 6 skib nie pociągnie :D :) ciekawe jak w zime jest z tymi zrywami
Ursus & JD Rulezzzz

#47 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 09 grudzień 2007 - 21:57

MF 255 czy C-330 Oczywista oczywistosc MF 255! Ja mam 235 niedługo będzie dwudziestolatkiem a niema z nim zadnych problemów i za to przede wszystko go cenie- niezawodność. Świetny do lżejszych prac a i Anne pociągnie.

#48 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 10 grudzień 2007 - 13:55

MF 255 czy C-330

Cześć! Potrzebuje rady!!!
Chcemy z tatą kupić ciągnik mały ale do wszystkiego. Chodził by z zgrabiarką, kosiarką rotacyjną, sadzarką Czeską, siewnikiem Poznaniak 6, opryskiwaczem stotarkiem 400/12, kopaczką, przyczepami lekkimi (4,5 tony), bronami, i najważniejsze żeby jego opony zmieściły się przy obsypniku w międzyrzędzia ziemniaków. A jest to tak dziadek ma swoją 330 z 1975 roku i nie chce jej sprzedać, tylko mamy z niej korzystać, ale tata ma 4 siostry i w razie czego do nie wiadomo to ją dostanie....
Do orki, agregatu i transportu mamy JD5720, a potrzeba lekkiego i małego ciągnika
Mam na oku C330 trochę droga i MF 255 ładny
Acha a jeszcze proszę i info jak jest z komfortem pracy traktorzysty w 255 i czy się da zamontować radio?????

(...) Radio da się zamontować wszędzie :)

Ferdek ale z Ciebie uparty model hahaha :D :) jak tak czytam te wszystkie Twoje posty to nie mogę powstrzymać się od śmiechu :) :) :) Dobra już wszyscy wiemy, że ty jesteś za MF 255 i przestań nam udowadniać jakiż on jest wspaniały :)
A teraz taki obrazek z życia...kiedyś woziłem zboże MF 255 i podczas ruszania z przyczepą 8 tonową Pronar-u i z 3 zbiornikami mieszanki zbożowej na niej z kombajnu Bizon Rekord zakopałem się bo Ciągnik zaczął mi brykać jak byk na rodeo a wtedy ni do tyłu ni do przodu...odczepiłem MF i poleciałem po c330, podczepiłem, włożyłem bieg nr 4 a "trzydziestka" zakręciła parę razy kołami i zaczęła-byłem z niej dumny :) :)
Nie wiem czy to prawda czy nie ale moim zdaniem c330 ma lepiej dociążoną oś ciągnącą i dlatego "wygrała" w pojedynku z MF...
Pozdrawiam

Edytowany przez Olik, 10 grudzień 2007 - 14:26.

DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#49 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 14:48

MF 255 czy C-330 Ferdek ale z Ciebie uparty model hahaha jak tak czytam te wszystkie Twoje posty to nie mogę powstrzymać się od śmiechu Dobra już wszyscy wiemy, że ty jesteś za MF 255 i przestań nam udowadniać jakiż on jest wspaniały
A teraz taki obrazek z życia...kiedyś woziłem zboże MF 255 i podczas ruszania z przyczepą 8 tonową Pronar-u i z 3 zbiornikami mieszanki zbożowej na niej z kombajnu Bizon Rekord zakopałem się bo Ciągnik zaczął mi brykać jak byk na rodeo a wtedy ni do tyłu ni do przodu...odczepiłem MF i poleciałem po c330, podczepiłem, włożyłem bieg nr 4 a "trzydziestka" zakręciła parę razy kołami i zaczęła-byłem z niej dumny
Nie wiem czy to prawda czy nie ale moim zdaniem c330 ma lepiej dociążoną oś ciągnącą i dlatego "wygrała" w pojedynku z MF...
Pozdrawiam

I pomyśl dlaczego tak uświadamiam że mf 255 lepszy, jak czytam takie posty to nie wiem czy śmiać się czy płakać, jak byś włożył kolego 4L w mf 255 (taka sama szybkość jak w ciapku 4) to byś nie pisał takich pierduł, jak ktoś wychowany jest na c330 to i nauczony w podłoge gaz deptać w mf 255 żeby miał uciąg wystarczy doładować i ując gazu i wtedy na szklaną góre można wjechać, a możliwości ciapka to ja znam doskonale, 3ci zbirnik zboża na moją przyczepe i upalowana a zawrócić się z jednym ma kłopoty czasami a mf z 3ma sobie poradzi (najwyżej z 4L ruszam)

#50 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 10 grudzień 2007 - 15:02

MF 255 czy C-330

I pomyśl dlaczego tak uświadamiam że mf 255 lepszy, jak czytam takie posty to nie wiem czy śmiać się czy płakać, jak byś włożył kolego 4L w mf 255 (taka sama szybkość jak w ciapku 4) to byś nie pisał takich pierduł, jak ktoś wychowany jest na c330 to i nauczony w podłoge gaz deptać w mf 255 żeby miał uciąg wystarczy doładować i ując gazu i wtedy na szklaną góre można wjechać, a możliwości ciapka to ja znam doskonale, 3ci zbirnik zboża na moją przyczepe i upalowana a zawrócić się z jednym ma kłopoty czasami a mf z 3ma sobie poradzi (najwyżej z 4L ruszam)

A czy Ty czytasz co ja piszę?? Przecież tam jest wyraźnie napisane, że MF zaczął mi brykać i dlatego się zakopał a nie że mi zdychał i nie miał siły ciągnąć, siłę to miał i to można by rzec, że aż za dużą (jak ktoś trafnie zauważył nie proporcjonalną do masy)...
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 15:13

MF 255 czy C-330 Bo MF był bez obciążników na kołach i dlatego cię kopał.

#52 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 15:45

MF 255 czy C-330

Bo MF był bez obciążników na kołach i dlatego cię kopał.

Hmm...a nie wiem, muszę się przypatrzeć ale zdaje się, że są tam te obciążniki, nie będę się sprzeczał ale wydaje mi się, że są :)
ale fakt, że się MF zakopałem a 30-stka sobie poradziła :D

#53 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 16:24

MF 255 czy C-330

Hmm...a nie wiem, muszę się przypatrzeć ale zdaje się, że są tam te obciążniki, nie będę się sprzeczał ale wydaje mi się, że są :)
ale fakt, że się MF zakopałem a 30-stka sobie poradziła :D

Jakim ciągnikiem na codzień jeździsz? Mf-em nie wolno doładowywać za dużo gazu trzeba umiejętnie moc wykożystać i z obciążnikami czy nie nie za dużo gazu i jak ślizga się ująć gazu i 2 razy więcej wyszarpnie, wiem to bo brejdak mało ciągnikami robi i jak wskoczy w mf z dużą przyczepą z belami w błocie za oborą zaraz stoi i gazuje koła fruwają i już chce się przeczepiać a ja wsiąde i bez problemu wyciąge przyczepe, to że nie pracujesz na mf i nie potrafisz wykożystać możliwości mf nei pisz że nie ma uciągu, chociaż przyznam że jak wskocze w c330 to taktyka z mf (ujmowanie gazu) wogóle się nie sprawdza w c330 tylko gaz opór i blokada, ale z każdą maszyną dużą czy małą w błocie mf dużo lepiej sobei radzi.
w instrukcji obsługi jest podany uciąg 4,5 t dla c330 i 7,5 t dla mf 255 i dokłądnie się to pokrywa.
C330 pujdzie lepiej w lesie na bagnie na torfie gdzie mf 255 praktycznie sam się zapada a c330 ślizga się podkopie i jeszcze furke pociągnie (pracowicy leśni twierdzą ze 914 zakopie się po osie tam gdzie c330 pójdzie)
Kończmy tą dyskusje bo nie ma sensu

#54 Share gregorychar

gregorychar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów
  • Zainteresowania:quady przeprawowe
    komputer
    elektronika cyfrowa

Napisany 10 grudzień 2007 - 16:57

MF 255 czy C-330 ja miałem c330 ale sprzedałem i mam teraz MF 255S
I love quad !!!

#55 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 17:01

MF 255 czy C-330 ja mam oba te ciągniki mf255 i c330 ipoeiem tak mf mf pali bardzo mało i dość ciężko pracuje belarka metal fach ścinacz do kukurydzy pali w największe mrozy i jak dla mnie do tej pory jest niezawodny
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#56 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 17:43

MF 255 czy C-330 @nasil90-wiesz....jesli dbasz o maszyny to zadna Cie nie zawiedziec :)
A jesli chodzi o ciapka i ferdka to.....tez mam oba te ciagniki i...... MF musi byc odpowiednio dociazony i oponki z tylu przynajmniej 14.9x28 wtedy mozna nim spokojnie jechac w pole. W porownaniu z ciapkiem napewno dana prace zrobimy szybcieji w wiekszym komforcie,a paliwo prawie to samo :D

#57 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 20:05

MF 255 czy C-330 Z tego co wy piszecie to po kiego komu 330 jak może ją zastąpić Mf255 :D Ludzie sprzedajcie 330 i kupujcie Mf255 :)

Nie no spoko wiadomo że mf więcej zrobi niż 330 ale jest silniejszy :) No i sam bym wolał mf255 niż 330(może nie każdą ale moja bym wymienił) :)
Ale nie jedźcie tak na ciapka bo to też dobre maszyny są :)

#58 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów

Napisany 10 grudzień 2007 - 21:41

MF 255 czy C-330

Jakim ciągnikiem na co dzień jeździsz?

Na co dzień jeżdżę DF Agrotron K100, MTZ 82 Pronar-Narew, C-360 i C-330...DF codziennie wrzucam składniki do paszo wozu a C-360 miesza, MTZ teraz w zimę niema co robić ale najczęściej nim wożę obornik Tytanem 10 z Unii Grudziądz a C-330 teraz zimą to tylko przepompowuję gnojówkę z szamba od bydła do dużego szamba... :D

Kończmy tą dyskusje bo nie ma sensu...

I nareszcie absolutnie się z Tobą zgadzam :) :)

#59 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 19:17

MF 255 czy C-330 Ja mam teraz podobny problem chce sprzedać c330 i kupić właśnie mf 255 ale wpadł mi w oko mf 550 i zetor 5011/5211 co byście z tego wybrali???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 26 grudzień 2007 - 19:52

MF 255 czy C-330

Ja mam teraz podobny problem chce sprzedać c330 i kupić właśnie mf 255 ale wpadł mi w oko mf 550 i zetor 5011/5211 co byście z tego wybrali???

Jakie prace wykonywał by ten ciągnik i na ile hektarów...?? :P :)

Dodaj odpowiedź