akmaly

MF 590 i Kverneland 3x40 da radę?

Polecane posty

akmaly    709

Teść ma 4x30 to nawet nie ma sensu zakładać bo nie pociągnie. 3x40 idzie jak są odpowiednie warunki, czyli nie za mokro ani za sucho. No i zależy co się orze. Jak teraz na zimę w sumie ojciec orał ale mówił że ładnie nawet szło. Natomiast jak orałem buraczysko to z 2 było ciężko ale w moich stronach c360 to max 2x30 orali buraczyska bo bardzo ciężko szło. Tak więc to zależy co i jak się orze. Dociążę go to myślę że powinno być ok bo odnośnie mocy ślinika to nie ma problemu tylko ten uciąg. Teścia 80-tka tylko dymka puści trochę ją przymuli i idzie a ten zaraz się ślizga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Przykro mi że nie pomogłem , pisałem wcześniej że u mnie średnio piata klasa a jeśli czwarta to podmokła , jeśli był mokry rok to C - 360 z grudziądzką dwójką i blokada nie dawał rady , na dziś mam to obsiane trawą i spokój ale to było ok. 1 ha. tę dwójkę sprzedałem ale grudziądzką trójkę zostawiłem - mam jeszcze kilka podmokłych działek rolnych może raz na kilka lat się przyda - za ten pług dużo nie wezmę - na ciężkie czasy jak znalazł - zawsze to jakaś alternatywa ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Odkopuję temat. Pługi zostają traktor do sprzedania:) Jak dobrze sie orze i jadę 1H to pięknie kryją, nawet gorczycę wysoką tak da się zaorać że nie widać że coś tam było siane. A co do ciągnika to kupię cos z MF: 275, 575, 675 - ogólnie z silnikiem A4.236 (66 - 72 KM) i napęd 4x4. Jednak jak porównałem ze znajomym co małym zetorem 4x4 orał to może mu mocy brakowało ale i tak lepiej było jak u mnie. Jak trafilem na słabszą ziemie to jak przeciąg i go doganiam, jak na cięzką to się ślizgam a on odjeżdza:). Ogólnie ciągnik zaminiłem z C360 i nie ma co porównywać, palą tyle samo a różnica kolosalna. Tylko jak go braliśmy to mówili że następny będzie z przednim napędem i raczej tak się stanie. Tylko ten delikatnie słabszy silnik bo wystarczy mi w 100 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Tak cały czas do przodu , na dziś trzeba by pomyśleć o czymś co nie tylko uciągnie pług ale także agregat uprawowo-siewny ale skąd na to wziąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Agregat uprawowo siewny hmmm? Może kiedyś, wsumie trochę dłużej wychodzi bo dwa razy trzeba jeździć ale samo siane to chwila czasu, mam siewnik Hassie 3m więc można trochę h zasiać na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe2    13

Nie ma jak 4x4 , po dołożeniu przodu do c360 śmigam grudziądzem 3x30 na trójce bez używania blokady , gleba 4 klasa , wcześniej było to nie do pomyślenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szewek    8

Też ganiam zetorem z takim pługiem http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/391334-zetor-7045-kverneland/ .

Musze powiedziec ze radzi sobie z nim elegancko, przeważnie oram 2H. Tylko na glinie, z której można garki lepic

trzeba redukowac do 1-nki. Testowo próbowałem orac bez napedu to marnie to szło. Tyłek odrazu siadał, dlatego tylko 4x4.

W tych zetorach mimo tych 65 koni siedzie piekielska moc. Nie odpuszczaj i kupuj 4x4 !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Tak też robię:) Sprzedany już tem MF. Teraz jestem na etapie zakupu drugiego:) Może ktoś wie o jakims MF typu 675, 690 lub 375, 390 - 70-80KM, tylko 4x4, najlepiej z turem to proszę o namiary. Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelpzo    0

 

Witam. 

Rozglądam się za kupnem ciągnika z przednim napędem. Obecnie posiadam mf 590 bez przedniego napędu i z turem na mokrych łąkach trochę ciężko. nie mam dużego gospodarstwa ok 15 ha. Jaki polecacie? chcę wydać do 40000zł.  Co myślicie o tym ogłoszeniu?

https://www.olx.pl/o...tml#645c877915 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj