Skocz do zawartości

Zdjęcie

FENDT czy JOHN DEERE

93 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bobert21

bobert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 16:38

FENDT czy JOHN DEERE A co to jest to AP. Jakas wersja wyposazenia?
Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
FENDT czy JOHN DEERE Dzisiaj, 18:30
  •  

#42 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 03 marzec 2008 - 16:40

FENDT czy JOHN DEERE

W JD też obsługuje się jedną dźwignią.

W niedalekim PGR-rze mają Fendta 926 Vario, rok temu kupowali 2 nowe bysiory i zdecydowali się na JD -2 sztuki 8330. Ciekawe dlaczego nie wybrali Fendta?

A z bardzo prostego powodu jd tej mocy ma super silniczek. A te 7.4 l w 926 to moim zdaniem nie na taką moc. Nawiązując do tematu to ja bym wybrał w tym przedziale mocy jednak fendta ale tylko i wyłącznie z serii 710

#43 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 20:41

FENDT czy JOHN DEERE [quote name='MF2007' date='Mar 2 2008, 21:49 ' post='159533'
Ja bym wybrał Fendta ponieważ jest jednak lepszy od JD.
Ja bym sie tez zastanowił też nad Valtr-ą, MF-em i Claas-em.
[/quote]

Czyli AGCO rulez a dokładniej to korbanek rulez ;)

Mariusz x

jest łatwiejsza skrzynia od Fendta ;) żeby nie było że pisze o JD to tym razem o S-matic

Tak samo jak w Fendt , Case/NH ma najważniejsze rzeczy w joystiku. Mało tego nie trzeba tym joystikiem manewrować żeby jechać, że juz nie wspomnę o tym że jak sie chce zmienić zakres to nie 3ba sie zatrzymać jak to ma miejsce Fendt gdzie jest zastosowana zwykła 2 biegowa skrzynia do zmiany zakresu. W Case naciskasz gaz i jedziesz. I to jest najprostsze rozwiązanie. A nie jakieś pchanie przez cały zakres co chwila joysticka. Na dodatek o wiele bardziej sprawdzone. Fabryka w Austrii wyprodukowała za 4 lata więcej ciagników z S-matic niż Fendt Vario za całe swoje istnienie. Skrzynia ta ma znacznie lepsze osiągi. Łatwo to sprawdzić bo Vario ma straty mocy o kilkadziesiąt % większe od S-matic w przedziale prędkości 1-15km/h

a z kolei żeby nie było że to OT to dodam że skrzynia S-matic różni sie tylko 2 detalami od AP, które nie wpływają na jej sprawność tylko na komfort i funkcjonalność.

Fendt ma najstarsza spośród skrzyń bezstopniowych co powinno być powodem do wdrażania poprawek, bo widać juz ewidentnie że skrzynia Vario odstaje technicznie od konkurencji.
No ale żeby to zauwazyc 3ba sie zagłebic w temat, a nie słuchać sloganów sprzedawców korbanka. Którzy w 99% nic na ten temat nie wiedzą. Próbkę tego mam na każdych targach jak rozmawiam z sprzedawcami tych cudnych ciągników. Jak brakuje im wiedzy, to na koniec ładują sloganem we mnie że Fendt to mercedes :) żenada.

Największym fenomenem tego wszystkiego jest fakt, że gro rolników którzy biorą tak drogie maszyny, nie ma zielonego pojęcia o tych rozwiązaniach. Sugerując sie zdaniem sprzedawców... W końcowym efekcie kupując kota w worku.

@bobert
AP = Auto Powr = przekładnia bezstopniowa

@Lukasz4255
Fendt 926 ma 6,8l Man-a, a Fendt 927 7,1l Deutz-a jeśli szło by o ścisłość

#44 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 21:19

FENDT czy JOHN DEERE

[b]No ale żeby to zauwazyc 3ba sie zagłebic w temat, a nie słuchać sloganów sprzedawców korbanka. Którzy w 99% nic na ten temat nie wiedzą. Próbkę tego mam na każdych targach jak rozmawiam z sprzedawcami tych cudnych ciągników. Jak brakuje im wiedzy, to na koniec ładują sloganem we mnie że Fendt to mercedes ;) żenada.

Największym fenomenem tego wszystkiego jest fakt, że gro rolników którzy biorą tak drogie maszyny, nie ma zielonego pojęcia o tych rozwiązaniach. Sugerując sie zdaniem sprzedawców... W końcowym efekcie kupując kota w worku.

mav mało jest rolników ktorzy znają sprawe od podszewki.a taki sprzedawca po co ma tłumaczyc rolnikowi dlaczego warto kupić tego fendta jak moze mu wyjechac sloganem o mercedesie i rolnikowi od razu sie kojazy z najwyzszym komfortem i renomą...
najprostrze chwyty są najlepsze ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#45 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 03 marzec 2008 - 21:29

FENDT czy JOHN DEERE @mav fakt ale tak jeszcze ściślej to nawet 7.14 ;) I ja nie jestem żaden Lulasz ;) pozdro

#46 Share zbyszekgolda

zbyszekgolda

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 22:00

FENDT czy JOHN DEERE Każdy patrzy na markę a nie patrzy na parametry ciągnika, czyli zużycie paliwa, awaryjność, rozlożenie masy i rozłożenie uciągu na poszczególne osie. Jeżeli chodzi o Fenda jest dobry tam gdzie potrzebna jest moc a nie zależy nam na uciągu. Natomiast jeżeli chodzi o typowy "wół roboczy" to jedyny wybór to JD. Ma doskonały uciąg i praktycznie inne przy nim wymiękają!!!!!!! Ma oczywiście swoje wady - w transporcie bardzo buja jednak w polu nie ma sobie równych.

#47 Share luki88

luki88

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 11:25

FENDT czy JOHN DEERE W niedalekim PGR-rze mają Fendta 926 Vario, rok temu kupowali 2 nowe bysiory i zdecydowali się na JD -2 sztuki 8330. Ciekawe dlaczego nie wybrali Fendta?

Za wyborem zdecydowały względy finansowe. Za podobne wyposażenie zapłaciliśmy o wiele mniej. Pozdrawiam

#48 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 13:42

FENDT czy JOHN DEERE Raczej nie zgodzę się z tym, Fendt i JD z tym samym wyposażeniem nie będą różnić się bardzo ceną ;)

#49 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja maszyny rolnicze itp

Napisany 04 marzec 2008 - 15:57

FENDT czy JOHN DEERE

W JD też obsługuje się jedną dźwignią.

W niedalekim PGR-rze mają Fendta 926 Vario, rok temu kupowali 2 nowe bysiory i zdecydowali się na JD -2 sztuki 8330. Ciekawe dlaczego nie wybrali Fendta?

no ba ze JD niechce mi sie juz pisac dlaczego

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 marzec 2008 - 17:06

FENDT czy JOHN DEERE @Adam 1515
Fendt jest skomplikowany i czy to wada? JD może jest dużo prostszy? Tak samo ma elektronikę, która pozwala lepiej wykorzystać osiągi silnika itp i od tego się nie ucieknie, każdy zachodni ciągnik ma już takie bajery.
Co jest takiego skomplikowanego w sterowaniu joystickiem? Chcesz jechać szybciej popychasz do przodu, wolniej to do tyłu, tak samo zmieniasz kierunki jazdy i nie widzę tu żadnych " bezsensownych" rozwiązań.
@zbyszekgolda
Twierdzisz, że np taki Fendt 712 wymięka przy JD podobnej mocy np 6620? Wg Dlg Fendt pali o 10 % mniej przy pomiarze w 6 punktach, uciągiem też nie odbiega JD, można go dociążyć do 8-9 ton i który wtedy wymięknie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 marzec 2008 - 17:13

FENDT czy JOHN DEERE apeluje by adam sie ogarnal, nie pisal postow podniecajac sie nimi i wyrazil wreszcie konstruktywna wypowiedz jesli ma zamiar zabierac glos
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 10:43

FENDT czy JOHN DEERE

apeluje by adam sie ogarnal, nie pisal postow podniecajac sie nimi i wyrazil wreszcie konstruktywna wypowiedz jesli ma zamiar zabierac glos

śmieszne hehe a co do ciebie mariusz popychanie do przodu i do tylui(to wada i to wielka) jazda bez gazu to tylko strata mocy tam ktos powyzej to napisal(mav) podajże i zgadzam sie znim najlepiej gdy dajesz gazu i jedziesz najprpstsze rozwiazanie AP @mariusz powiedz co teraz nowego nie ma elektroniki wszystko ma najlepsze to co ma jak najmniej

#53 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 11:52

FENDT czy JOHN DEERE

powiedz co teraz nowego nie ma elektroniki, wszystko ma, najlepsze to co ma jak najmniej

Także obecnie najlepsze są Ursusy i Farmtraki, w dodatku w atrakcyjnych cenach ;) a ci co kupują za ciężką kase ciągniki naszpikowane elektroniką to jacyś nienormalni muszą być ;)

#54 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 11:56

FENDT czy JOHN DEERE He Mirasek nie ma to jak poczciwa C-360. U mnie już tyle lat chodzi i z elektroniką to nie mam żadnych problemów ;) ;)

#55 Share kolo99

kolo99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów
  • Zainteresowania:Czytanie wypowiedzi Uwodzicieli z AF, można się nieźle uśmiać, POLECAM!!!

Napisany 05 marzec 2008 - 12:41

FENDT czy JOHN DEERE

He Mirasek nie ma to jak poczciwa C-360. U mnie już tyle lat chodzi i z elektroniką to nie mam żadnych problemów ;) :)

No u mnie też nie ma problemów ;) Tylko wymienić żarówkę w halogenie z tyłu :)

Każdy chwali to co ma :)
Ja swojego MTZ'ta też mogę dużo chwalić, ale też krytykować :)

#56 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 05 marzec 2008 - 15:22

FENDT czy JOHN DEERE

Popychanie do przodu i do tyłu (to wada i to wielka) jazda bez gazu to tylko strata mocy

Jak to bez gazu? Wciskasz gaz to jedziesz szybciej ujmujesz to wolniej a jak zmieniasz kierunek jazdy wtedy mielesz joystickiem ;]
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 marzec 2008 - 18:06

FENDT czy JOHN DEERE

śmieszne hehe

skoro takie smieszne to dlaczego edytowales (praktycznie usunales) swoj post po mojej interwencji???
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#58 Share Adam1515

Adam1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 13:50

FENDT czy JOHN DEERE

Także obecnie najlepsze są Ursusy i Farmtraki, w dodatku w atrakcyjnych cenach :huh: a ci co kupują za ciężką kase ciągniki naszpikowane elektroniką to jacyś nienormalni muszą być ;)

famrtracki leeeee tam grygiel nic tylko pod nim lezec, ursusy to jeszcze ale 1634 1224 itp
a zresztą po co wszyscy tak sie wy kucamy każdy ma swoje poglądy każdemu cos innego sie podoba

@olik
chodi mi ty o to ze w fedzie pchasz i jedziesz i raczej tam gazu nie potrezbujesz a w JD wrzucasz dzwignia jaki tryb chesz(AP,AQP,PQP) i wciskasz gaz i jedziesz skrzynia sama sobie reguluje bieg do panujacych warunkow czy szybciej lub wolniej czy wyzszy bieg itp.
Vario od AP rozni nsie tym ze pachasz i jedziesz a w JD wciskasz gaz i jedziesz i niczym sie nie przejmujesz
JA to tak rozumumiem

#59 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 15:57

FENDT czy JOHN DEERE

w JD wrzucasz dzwignia jaki tryb chesz(AP,AQP,PQP)
JA to tak rozumumiem

chlopie zlituj sie nad nami, AP, AQP, PQP to nie sa zadne tryby :huh: tylko rodzaje przekladni i jest taka jaka sobie klient zamawia.
poza tym samo sterowanie naprawde nie jest najwazniejsza rzecza, chodzi o rozwiazania konstrukcyjne zastosowane przez danego producenta, ktore decyduja o trwalosci, sprawnosci itd, to naprawde nie chodzi o to kto jaki joystick zastosowal (jak tak bardzo sie koncentrujesz na przyciskach to kup amige 500 i tam oceniaj co jest lepsze, bo wtedy to ma sens :D )
na AF napisano juz sporo na temat np. przekladni bezstopniowych, takze radze zebys to poczytal, przeanalizowal, pozniej wyciagal wnioski i dopiero na koniec rozumial ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 07 marzec 2008 - 16:14