Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić

41 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Pawel1990

Pawel1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 15:13

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić posiadamy w gospodarstwie 1188 s2 H4 już 3 sezony, wymiary nie sa w calach bo JD ma fabryki (czy miało nie wiem) we francji i w niemczech czyli wymiary europejskie. co do napraw to w pierwszym sezonie wymienilem panewki drewniane na wytrząsaczach 70zl szt, i miał uszkodzoną elektryke rozdzielacza elektrohydraulicznego nie opłacało sie kupować bo znalazłem cały kompletny rozdzielacz za 2000zl i mam teraz 2 w zapasie:)( nie znam przypadku takiej awari poza moim jeleniem) łożysko wymieniłem 1 tzn ślimaka w hederze bo luzik miało (wymiana w 2 osoby 15-20 min 6 śrób i wsio na wierzchu- od strony napędu chedera) i jeszcze wymienine były wszystkie łańcuchy(2 szt) dla pewności że nic sie nie zrypie. Te kombajny trzeba dobrze przejrzeć i bedą śmigać kupe czasu:) moj jest z 1992r i ma 2300mth. trzeba pilnować czystości chłodnicy od klimy bo piszczy jak nie przedmuchasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Dzisiaj, 04:45
  •  

#22 Share dudas83

dudas83

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 styczeń 2012 - 17:35

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Witam ja mam 1177 co prawda dopiero 1 sezon nim robiłem, ale maszynka bardzo dobra przed zniwami przejrzany i bez awarii chodził :rolleyes:

#23 Share zolwik129

zolwik129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 12:00

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Witam klego.
Ja nie mam zbyt dobrego zdania na temat kombajnów JD. Cześci sa cholernie drogie. Zastosowane rozwiaznia techniczne niezbyt przemyslane. Silniki czesto potrafia sie albo spalic albo po prost rozpasść. Naprawa czesto jest nie mozliwa ( pekają wały i rozrywaja bloki) a zakup innego silnika to koszt ok 15 tys zł i oczywiscie jest to używany stary silnik nie wiadomo w jakiej kondycji. Pozatym JD z seri 9XX maja bardzo malą przepustowość. Cztery wytrząsacze powpdują ze np w życie te kombajny po prostu duszą sie słomą. Blachy tez nie sa rewelacyjne bardzo czesto mocno korodują. Aha jeszcze jedno każdy JD bardzo dużo pali. Nowsze mode se juz lepiej wykonane ale 9XX to jakis koszmar. Nie rozumiem ludzi którzy zachwycają sie tymi kombajnami. Wiem bo mialem taki model i szybko go sprzedałem bo poza awaryjnoscia to wlasciwie nie dalo sie tym normalnie kosić, a dodoam ze kambajn był wrecz w idealnym stanie. Sieczkarnia tez jes słaba prawie nie rozrzuca własciwie słomy. Generalnie poszukal czegoś z claasa lub MF. To sa firmy których kombajny są ok. I modele z lat 80 dobrze sie sprawują.

#24 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 12:18

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić tak to jest jak patrzy sie tylko na wyglad
po drugie jak sie dba to sie m
po trzecie nie pali tak duzo
po czwarte pierszy raz slusze takie glupoty o silnikach, mielismy 430 czyli koniec lat 60 a silnik w calkim niezlym stanie, blacha tez
trzeba wiedziec co sie kupuje i pozniej dbac o to a nie pozniej plakac ze to zle

Polska B

#25 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 06 marzec 2012 - 23:40

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Kolego zolwik129 z twojej wypowiedzi mozna wywnioskowac że właśnie spotkało cie to nieszczęście i pekło ci wał w silniku z tąd ta niechęć do john deera. Owszem silniki w kombajnach serii 9xx nie wykazują szczególnej oszczedności paliwa mogły by spalać srednio litr dwa mniej na motogodzine ale za to charakteryzuja sie sporym zapasem mocy i wytrzymałością no chyba że porównamy powiedzmy 965-960 w którym przeważnie zastosowany jest silnik bez turbo z bizonem z056 którego wydajność jest taka sama lub mniejsza ze wzgledu na mniejsza ilośc cepów w młócarni to johny spali na mth przy pełnym obciażeniu (wydajnosci zboża ) około 11-12 l gdzie bizon potrzebuje około 20l nie chce urazić tu żadnego właściciela bizona poprostu posiadałem obydwa kombajny ( bizon z056 i john deere 960 ) i mam porównanie . Obecnie posiadam john deera 970 i uważam ze jego skłonności do jak to kolega opisał "duszenia sie słomą" są znikome bardzo istotne w tego typu przypadkach jest sprawdzanie naciągu pasa młocarni i głownego pasa napedzającego z silnika. Co do korodowania blach no cóż są to kombajny które maja przeważnie 30 i wiecej lat nie jest to perpetum mobile lecz jeżeli maszyna jest stawiana pod chmurką to raczej na rdze nie ma rady. Ja osobiscie nie wyobrazam sobie koszenia innym kombajnem i napewno za pare lat kiedy przyjdzie czas na zmiane równiez postawie na jelonka ;-)

#26 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 13:24

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić JD 975 + sieczkarnia heder 4,20 spala w dobrym koszeniu na poczatku żniw ok.20 pózniej 17-18 miałem takiego i szybko się go pozbyłem.

#27 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 07 marzec 2012 - 16:35

JD 975 + sieczkarnia heder 4,20 spala w dobrym koszeniu na poczatku żniw ok.20 pózniej 17-18 miałem takiego i szybko się go pozbyłem.

To ze twoj tak palił to nie znaczy ze wszystkie tak pala
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#28 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 16:38

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Spalanie na hektar czy na godzine? Jaki plon? Jaki teren?
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#29 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 07 marzec 2012 - 22:14

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić To 17-18 to naprawde tak wiele?? Zważywszy na to ze 975 ma wydajność lepszą od rekorda .

#30 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 marzec 2012 - 12:18

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Dokładnie. Rekord nie wie co się dzieje kosząc przy JD 975.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share zolwik129

zolwik129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 12 marzec 2012 - 09:11

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Silnik Perkins ok 135 km spala ok 3 litrów na godzinę mniej niż JD mocy 125 km. Każda drobna rzecz jest cholernie droga ( polskie osiągalne zamienniki są oczywiści w standardowych cenach). Lożyska oczywiście są ogólnie dostępne. A model np 955 niestety z hederem 3.6 dusi sie słomą żytnią. Podobnie jest z modelem 965 np z hederem 4.2 m. lub mniejszym. W dużym gestym zycie niestety wąskie wytrząsacze nie radzą sobie. Też mialem takie kombajny bo po prostu ładnie się prezentują i i oczywiście są lepiej wyknane od bizona ale technologia jest naprawde stara i stąd ich mankamenty. Jezeli chodzi o silniki to wytarczy sprawdzić ile kombajnów jest sprzedawanych z uszkodzonymi albo spróbować znaleźć używany silnik do kupienia - właściwie nie wykonalne.
Popieram pogląd kolegi który pisze ze 975 spala ok 20 litrów. Każdy jelonek lubi dużo pić i nie mamy co sie oszykiwać ze jest inaczej. I jeszcze jedno najdłużej produkowany model 955 był do 1981 r. Wiec wszystkie ogłoszenie jakoby ktoś posiadał model 9XX z np 84 r. to po prostu kpina i oszukaństwo.

Kolego 970 ma 5 wytrząsaczy i masz racje jego przepustowość jest ok.Mowiąc krótko nowsze modele 10XX lub 11XX są ok ale one od modelu 1065 maja 5 lu 6 wytrząsaczy.

Sprostowanie zle to napisałem od modelu 107X mają 5 wytrząsaczy. Modele do 970 mają tylko 4 i to właśnie o nich mowię.

#32 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 07:28

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Jeżeli chcesz w ten sposób porównywac spalanie silników to prosze podaj model kombajnu w jakim ten perkins jest zastosowany bo często jest tak ze silnik z wiekszą iloscia koni jest zastosowany w mniejszym kombajnie i z tad bierze sie róznica w spalaniu. Z własnego doswiadczenia wiem ze silnik perkinsa spali mniej około 2-3 l mniej od JD z porównania spalania JD630 i 960 ale wystarczyło tylko w jednym i drugim kombajnie uruchomić sieczkarnie słomy i było wiadomo który silnik jest lepszy bo perkinsowi automatycznie zaczynało brakowac mocy i stopniowo zaczynał sie przegrzewać. zolwik129 jak dla mnie nie kupuje sie kombajnu ze wzgledu na to czy ładnie sie prezentuje czy nie ;-) tylko na to na jakim areale bedzie miał pracować i ze wzgledu na jego niezawodność (tu john deere nie ma se równych ). Co do duszenia sie słoma to wiadomo że każdy kombajn ma ograniczona wydajność i nie ma co liczyć na to że kombajnem typu 955-955-960 przy dobrze plonujacym polu przekroczysz wydajność 1 hektar= 1 godzina bo te kombajny byly montowane dla mniejszych gospodarzy, jak dla mnie te kombajny doskonale radza sobie na areałach do 70h powyżej proponuje rozejrzeć sie za 5 klawiszami.

Co do john deerów seri 9xx to musze cie niestety sprostowac ale były one produkowane do roku 83r czyli według mnie była by mozliwosć ze john deere wypuscił jeszcze kilka sztuk na poczatku roku 84 które moga pojawiąć sie sporadycznie w ogłoszeniach typu allegro.

#33 Share zolwik129

zolwik129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 08:51

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Zamieszczm link z danymi. Mam nadzieję ze informacje są prawidłowe. Pamietaj ze koła i tabliczki znamionowe czesto sa zmieniane. Handlarze niestety czesto nabijają ludzi w butelke. :(
www.combinestheworld.pun.pl/viewtopic.php?id=145

#34 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 08:59

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić http://www.konedata.net/jd940.htm

#35 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 10:55

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić wiesz co ja mysle o takich testach
testy prowadzone sa w warunkach niemal idealnych, czesto na hamowni, wiec niewiele ma to wspolnego z praca w terenie
jesli Ty patrzysz tylko na tabliczke to powodzenia, jest wiele innych miejsc gdzie nabity jest rok produkcji, oczywiscie moze odbiegac rok, ale to zawsze jakies odniesienie
chyba wiekszosc ludzi wie co kupuje a Tobie, takiemu znawcy wcisnieto pieknego grata, jak to mozliwe, moze jednak maszyna byla cacy tylko trzeba bylo o nia chociaz troche zadbac
aha i przestan odkopywac tematy, ostatnie posty pisane ponad rok temu a Ty nic nowego nie wnosisz, w kazdym temacie twierdzisz ze JD to zle maszyny, tylko te maszyny czesto dzialaja bez remontow po dzis dzien, a w ursusach, bizonach trzeba siedziec co roku i cos grzebac
mysle ze jesli bylyby to zle maszyny to niemieccy farmerzy nie mieli by dzis takiej produkcji i oplacalnosci w swoich gospodarstwach

Polska B

#36 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 13 marzec 2012 - 17:22

wiesz co ja mysle o takich testach
testy prowadzone sa w warunkach niemal idealnych, czesto na hamowni, wiec niewiele ma to wspolnego z praca w terenie
jesli Ty patrzysz tylko na tabliczke to powodzenia, jest wiele innych miejsc gdzie nabity jest rok produkcji, oczywiscie moze odbiegac rok, ale to zawsze jakies odniesienie
chyba wiekszosc ludzi wie co kupuje a Tobie, takiemu znawcy wcisnieto pieknego grata, jak to mozliwe, moze jednak maszyna byla cacy tylko trzeba bylo o nia chociaz troche zadbac
aha i przestan odkopywac tematy, ostatnie posty pisane ponad rok temu a Ty nic nowego nie wnosisz, w kazdym temacie twierdzisz ze JD to zle maszyny, tylko te maszyny czesto dzialaja bez remontow po dzis dzien, a w ursusach, bizonach trzeba siedziec co roku i cos grzebac
mysle ze jesli bylyby to zle maszyny to niemieccy farmerzy nie mieli by dzis takiej produkcji i oplacalnosci w swoich gospodarstwach

Popieram cie w 100%
Jak o JD sie dba to przezyje 10razy Bizona..... Według mnie poruwnywac Bizona do JD czy Claasa jest po prostu bezsensu. To tak jakby porównywac Malucha i Mercedesa
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#37 Share zolwik129

zolwik129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 13:09

wiesz co ja mysle o takich testach

Nie okreslam sie znawcą! - nie nie obażam Ciebie i nie życze sobie tego w dugą strone. Po trzecie przedstawiłem fakty a ocene pozostawiam czytającym.

#38 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3429 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 16:11

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić moze i troche mnie ponioslo, ale jak widzisz probojesz przekonac uzytkownikow Johna ze czarne jest biale, a biale czarne
zapewniam Cie ze 98% posiadaczy tych maszyn ma o nich bardzo dobra opinie

Polska B

#39 Share zolwik129

zolwik129

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 10:41

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Jetem zwolennikim jak najbardziej modeli serii 10XX

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share benio1967

benio1967

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 16:21

Kombajn John Deere - kupić, nie kupić Jutro jadę oglądać 965 na zamianę na ihc 531 za mała dopłatą z mojej strony ,a on tak będzie przeznaczony na handel ponieważ ihc chociaż jest to super kombajn jest go ciężko sprzedać.

Dodaj odpowiedź