Zaloguj się, aby obserwować  
manYki

Wszystko o prasie claas 44s

Polecane posty

manYki    0

Witam. Planuje kupic ta prase i mam pytanie tylko i wylacznie do jej uzytkownikow-czy jestescie z niej zadowoleni i jakie ma + i -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Masz już sporo wypowiedzi na ten temat , moje z postrzeżenie - maszyna to nie kobieta z tym się nikt nie żeni , osobiście nie jestem do końca zadowolony , wszystko zależy od egzemplarza jaki się kupi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

ja na swoja nie narzekam pracuje nią 7lat i tylko palce w podbieraczu wymieniłem i główny łańcuch a tak to 0 awarii


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

ja swoją użytkuję pierwszy rok ale nie narzekam każda prasa ma swoje ,jeżeli się prasuje po kombajnie typu bizon i większe to miejscami podbieracz nie obejmuje grubych rozwianych pokosów i chyba trochę wolniej się pracuje niż pasówkami poza tym ok mało awaryjna,co do zatrzymywania bel zdarzyło się raz na kilkaset bel kiedy jeździłem trochę za wolno i ze słomy zrobiło sieczkę a zwolniłem obroty przed owinięciem siatką plusem jest na pewno podajnik za podbieraczem że ile tylko podbieracz poda tyle komora przyjmie na początku miałem trochę problemów z aparatem do siatki ale poradziłem sobie ,wszystko to kwestia kasy dobra walcówka to ponad 15tys a pasówka pow 20tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Chyba zmienię zdanie o tej prasie , w końcu udało mi się ruszyć z siatką fakt spróbowałem tylko dwa baloty które zresztą wcześniej rozwinąłem z sznurka , wychodzi bardzo dobrze i szybko , przyznam że bez pomocy kolegów z tego forum a głównie andrzeja 78 i tu pozdrawiam - dalej owijałbym sznurkiem , co do awarii to kilka łożysk zębatka od naciągu ale to szczegóły , najgorsza to z kręcony walec nadawał się tylko na złom , nowy zrobiłem sam z blachy łezki , robię nią już piąty sezon ponad 200 balotów rocznie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Witam!

Użytkuję ta prasę 6 sezon, rocznie robi ponad 600 belek i ogólnie prasa jest wystarczająca na nasze potrzeby, jest mało awaryjna, w słomie nawet wydajna, ale ma też kilka wad. Pierwsza to wąski i wyskoki podbieracz, który pcha przed sobą krótkie siano i rozrzuca na boki. Drugą wadą jest zjawisko zatrzymania słomy w komorze, przeważnie w bardzo pociętej słomie. Jeśli już się zatrzyma nie ma szans żeby ruszyła i trzeba wyrzucić nieowiniętą belkę. Moja prasa ma wiązanie sterowanie ręcznie poprzez linkę i te rozwiązanie wydaje mi się lepsze od obwiązywania elektrycznego, ponieważ można dać tyle sznurka ile się chce, znajomy ma z elektrycznym obwiązywaniem i narzeka na zbyt słabe wiązanie, jednak elektryka ma też swój plus, bo można zamknąć się w kabinie i uchronić się przed kurzem z pola.

Podsumowując, prasa nie jest taka zła, jednak kupując jeszcze raz prasę raczej nie zdecydowałbym się na taką prasę, zdecydowanie wolałbym JD 550 która jest bardziej wydajna i jest w podobnej cenie, ale gdy nasza była kupowana ja jeszcze nie miałem nic do powiedzenia w gospodarstwie.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że dobrze zastanowisz się nad wyborem prasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

adamkon pisałem już gdzieś o tym , na dolny walec spawasz trzy pręty 6 mm i już ciągnie , spawają też co drugi walec ale musisz to robić tak zwanym migomatem , zwykłą spawarką narobisz dziur .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj