Zaloguj się, aby obserwować  
pedro2

jak belujecie??

Polecane posty

pedro2    7222

witam.

jeszcze nie bylo chyba takiego tematu...

opisujcie jak belujecie swoimi prasami obroty redukowanie biegow na dobijaniu jezdzenie szlaczkiem :P itp aha i jeszcze na jakim przelozeniiu walka 540 czy 1000 obr??

moze zalapie cos jakis lepszy sposob ;)

Pzdr

Edytowano przez pedro2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

a więc tak, jak ja beluję zetorem 5320 + sipma farma to na początku ruszam 3 polową i idę szlaczkiem do puki wskazówka sie nie ruszy tak ok.1800obr na wałku 5340. Gdy już widzę że wskazówka zaczyna ruszać do góry redukuję bieg na 2 i cały czas jadę szlaczkiem, a jak już słychać pod koniec że ciagnik ma ciężej redukuję na 1 ;)


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja swoją krone kr 125 ciągam NH t5040 wom540 obroty silnika 2000 zygzakuje co 15 20 metrów prędkość na sianie zależy od grubości wałka 6 7 km na godz snopy równe i dobrze dobite :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99
:D Jak koledzy wyzej :D nie jedziemy wężykiem po tzw libacji tylko wg instrukcji 20m jedną stroną i 20m drugą stroną i są bajeczne snopki B) z obr np 1000 nie należy przesadzać chyba że mocny ciągnik to można na mniejszych obr silnika prasować mając na WOM 1000obr ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ford 4610 + gallignani rb22. Beluje 4 na 1 zakresie. Czasami na dobijaniu wbijam 3. A z tym 20m lewą str i 20m prawą to w stało-komorowej to jest lipa. Jeździłem tak w zeszłym roku w słomie bo mam consula i po jęczmieniu były wąskie pokosy ale bela niby ładnie zbita a po jakimś czasie "siada" w stercie... Lepiej jeździć zygzakiem bo bela jest lepiej zbita bo materiał jest równo podawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bubel500    4

Witam,

Ja beluję Zetorem 8045 z walcową prasą Gallignani 9520 120x130. Obroty WOM 540, obroty silnika 2000. 10 metrów jedną stroną wałka, 10 metrów drugą. Od początku do końca 3 terenowa (chyba że słoma lub drobne siano np. drugi pokos to wtedy 4 terenowa lub 1 szosowa).

Edytowano przez bubel500

Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorturbo    10

Witam Ja prasuje Zetorem 10541 Proximą Plus z Hesstonem 5670 fiatagri. Nie jeżdżę slalomem ponieważ ta prasa ma wąski podbieracz i pokos po kombajnie jest szerokości podbieracza:) Jeżdżę na 2 szosowej przed zatrzymaniem i na zawrotach to na półbiegu:) A sianokiszonkę prasuje drugą prasą Metal-fach i robię grube wałki i wolniej jeżdżę :)


SPRZEDAM Kombajn Bizon Z-056 tanio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

ursus 1224 + deutz fahr gp 2,50 dwójka szosową 4 stopien zgniotu na 6 łacznie i pełen gaz <prasa walcowa> sznurek bez rotoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1996    1

My belujemy Zetorem forterra 125 z prasą New Holland Sperry 840 na 540E obrotów..

Jedziemy tak jak powyzej 20m jedna i 20m druga strona..


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Znajomy prasuje Pronarem 1025A + JD550 i jak w sianokiszonce to jeździ caly czas szlaczkiem, ale teraz mamy nowa zgrabiarke i jedzie normalnie. A prasuje na 540 obr.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

oo no nie wiedzialem o takim sposobie 20m jedna i 20m druga str ;) na pewno wyprobuje :P


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

W instrukcji od mojej JD 550 producent tak właśnie zaleca jeździć przy wąskim pokosie :)


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Na prasoowijarce Krone jest napisane zeby jechac 20m z jednej strony pokosu a 20 druga strona ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diesel91    0

Ja prasuje John Deere'm 2850 z prasa Sipma Z-279/1 Farma przy sianokiszonce jeżdze 3 polową a przy słomie 4 polową lub 1 szosową a co do obrotów to tak do 1800 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

a ja prasuję zetorkiem 5211 z prasa agro 1200 (wersja eksport sipmy z-279/1) przy sianokiszonce jeżdżę 5 polową a przy dobijaniu schodze na 4, natomiast przy słomie 2 lub 1 szosowe, jezdżę od prawej do lewel co 20 metrów no i pedał w podłogę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja beluję MF 3080 oraz prasą Metal Fach, pracuję na wałku 540eco, jeżdżę cały czas na wprost staramy się robić szerokie wałki tak aby nie trzeba było jeździć wężykiem.

W sianokiszonce robię około 17 bel na godzinę jeżdżę 1-2 A na zającu.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

No to może ja spytam czy dobrze robię. A więc zestaw forterra 95+ sipma classic

 

Gdy zamykam klapę troszkę dłużej przytrzymuję dźwignię i dodaję gazu aby zegar wskazywał ok. 16 MPa te ciśnienie spadam z niewiadomych dla mnie przyczyn (prasa i ciągnik nówka ok. 50 balotów zrobiłem). Po spadku ciśnienia zbieram materiał aż zegar pokażę ok 17 za dużo za mało?? Proszę abyście powiedzieli tak wy to robicie od zamknięcia do owinięcia. Wałek 540 obr silnika około 1500/1600


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Nie wiem czy tak jest dobrze hehe ale tez tak robie dobijam ciśnienie na zegarze ile sie da (też gdzieś tak około 16MPa) i ruszam w łan, ciśnienie spada ale nieznacznie ewentualnie jeszcze raz dobijam ciśnienie, zbieram zielonke aż do momentu kiedy wskazówka zegara skacze od połowy do konca skali wtedy bela jest pożądnie zbita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Nie jestem pewien o ile dobrze pamiętam to schodzi do końca zielonego pola


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

Myślę że to nie jest dobrze jesli to nowa prasa moja jest z 98r i chodzi przy zetorze 5211 i wskazówka schodzi dosłownie centymetr dwa. Wiesz mam znajomego który się zajmuje troche prasami i on twierdzi żeby sprawdzić zawór blokujący w prasie czy dobrze trzyma trzeba przy podłączonej hydraulice oczywiscie nabic cisnienie do konca i zostawic prase na noc z nabitym cisnieniem zgaszonym ciegnikiem. Jak sprawdzisz rano to wskazowka powinna byc w tym samym miejscu bo zawor powinin byc ciagle zamkniety. Jezeli spadnie to oznacza ze zawor jest nieszczelny i cos trzeba z tym robic. U mnie przez calą noc spada o centymetr moze nie caly nawet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Jak stoi sobie tylko chyba przez tydzień to wskazówka wgl się nie rusza, ciśnienie nie spada.

Edytowano przez Slawuss

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

ale stoi z ciagnikiem czy odlaczona bo jak odlaczona to nawet jak zawór pusci to przez odłączone eurozłącza i tak nawet kropla się ie przeciśnie ;) podczas zbierania zielonki mocno klapa się uchyla???? toche malo zbierasz myślę że powinieneś zbierać aż wskazówka zacznie szaleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

prasa do ciągnika podpięta. jak dotąd to tylko siano zwijałem, gdy będę zwijał słomę to bardziej się przypatrzę do jakiego momentu te ciśnienie spada


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

post pod postem ale odświeżę

dzisiaj postanowiłem odpalić zestaw, napić ciśnienie i zobaczyć co się będzie działo. więc tak zostawiając całość było 15Mpa po ponad 2h było ok 12Mpa


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noris2000    0

a potem stało na tych 12 Mpa jesli tak to takie ciśnienie masz ustawione na zaworze blokującym, mozna wyregulować tyle ze dokladnie nie wiem jak tam gdzies za rozdzielaczem prasy jest ten zawór jest sróbk która trzeba wkrecić/wykręcić i ustawic cinienie, jezeli spada dalej zawór nie trzyma wogóle jest albo brudny i nie domyka sie do końca bądź żle uszczelniony. Ale 12 Mpa to cisnienie dobre wchodzi jeszcze w zielone pole najwazniejsze jest to zeby w trakcie belowania nie powstawała za duża szczelina na klapie, jak kończysz bele zawsze szczelina będzie przewody sie naprężają przy dużym ciśnieniu, ściśliwość olej itp. wiec 5 cm nawet 10 cm jest jescze ok.jesli więcej wtedy trzeba coś robić. Sprawdź to Zbierasz zielonke czy siano aż wskazówka zacznie skakać od zielonego pola do pola niebieskiego wtedy zerknij jaka jest szczelina jesli mniej niż 10cm to jest gitara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj