Skocz do zawartości

Zdjęcie

co trzeba mieć by być rolnikiem

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:09

co trzeba mieć by być rolnikiem chodzi mi o wykształcenie jakie trzeba mieć i czy wg trzeba mieć ? tzn czy technikum czy zawodowka też może być i czy trzeba mieć tzn zdać egzaminy zawodowe wiecie coś o tym pozdrawiam ? wiecie jak to jest dziękuje za odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co trzeba mieć by być rolnikiem Dzisiaj, 18:03
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:27

co trzeba mieć by być rolnikiem trzeba mieć wykształcenie średnie rolnicze. Można skończyć technikum rolnicze lub inne a później skończyć 2 letnie studium rolnicze(ja tak mam)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:32

trzeba mieć wykształcenie średnie rolnicze. Można skończyć technikum rolnicze lub inne a później skończyć 2 letnie studium rolnicze(ja tak mam)

to trzeba mnie tez studia skńczone ?? ja jestem na agrobiznesie bo innego kierunku nie było tego roku no i mówią że to daje urawnienia rolnika ale na piśmie mi tego nie dali jak to jest wiecie ?

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:39

co trzeba mieć by być rolnikiem nie studia. potrzebne jest średnie wykształcenie rolnicze. Można je zdobyć tak:
1 Technikum rolnicze
2 Technikum w innym kierunku i później 2 letnie studium (nie studia) rolnicze.

Ja skończyłem technikum budowlane a teraz studium rolnicze. Jeszcze nie mam wyników egzaminu ale mam nadzieje że będzie zaliczony (trzeba mieć 75% na zaliczenie)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:42

co trzeba mieć by być rolnikiem no technikum rolnicze ale musza być zaliczone egzamny zawodowe ?

#6 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:44

co trzeba mieć by być rolnikiem na koniec jest egzamin zawodowy który trzeba zaliczyć (kiedyś była praca dyplomowa)

bullet_black.png

#7 Share rafalo90

rafalo90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:48

co trzeba mieć by być rolnikiem to jednak trzeba go zaliczyć ?? no praca dyplomowa to była bajka z tego co brat mial a ja znowu słyszałem takie głosy że już nie ma takich wymagań tylko udokumentowane 5 lat w gospodarstwie świadkow i opinia sołtysa itp słyszał ktoś o czymś takim

#8 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 20:57

co trzeba mieć by być rolnikiem w niedziele chyba mówili że musi być wykształcenie.

W technikum miałem prace dyplomową, szkoda że jej już nie ma <_<

bullet_black.png

#9 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 11 wrzesień 2007 - 20:08

co trzeba mieć by być rolnikiem Ja też skończyłem studium rolnicze.W zeszłym tygodniu odebrałem dyplom <_< i jestem fachowcem z dyplomem jak to mówił Pawlak ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#10 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 11 wrzesień 2007 - 20:31

co trzeba mieć by być rolnikiem odebrałeś dyplom?? Musze jutro zadzwonić do szkoły.

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 07 październik 2007 - 13:54

co trzeba mieć by być rolnikiem ja miałem i nadal mam problem w technikum i to jest problem z lenistwem!
takie jest moje zdanie, a jak ktoś sobie nie radzi w szkole to poprostu jeden na koniec roku i już a jak chcą się go pozbyć tak w trakcie roku szkolnego to chyba ze względu na dużą liczbę ucieczek.

#12 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 07 październik 2007 - 16:41

co trzeba mieć by być rolnikiem A np jeżeli skończę liceum ogólnokształcące i zrobię maturę to mogę potem pójść na studium rolnicze i będę miał uprawnienia rolnicze?? Czy koniecznie musi być technikum?
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 październik 2007 - 19:32

A np jeżeli skończę liceum ogólnokształcące i zrobię maturę to mogę potem pójść na studium rolnicze i będę miał uprawnienia rolnicze?? Czy koniecznie musi być technikum?

mozesz, ale zamiast marnowac 2 lata na studium chyba lepiej isc na studia i najwyzej skonczyc bez magazyniera :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share bamber14

bamber14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 październik 2007 - 19:09

co trzeba mieć by być rolnikiem A jak moj kumpel chce isc do zawodowki na zawod murarz czy cos w tym stulu to moze mu tata przepisac gospodarstwo ??

Prosze usunac post pomylka :P
Nie zezwalam na wykorzystywanie zamieszczonych przeze mnie fotografii do jakichkolwiek celów, w tym do rozpowszechniania w innych galeriach, forach, blogach internetowych, zwłaszcza w celach komercyjnych. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Pozdro Bamber14 :)

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 październik 2007 - 19:34

co trzeba mieć by być rolnikiem A jeśli ma się tytuł mgr w innym kierunku niż wykształcenie rolnicze to trzeba robic technika rolnika, bo kolega, któremu umarła babcia przejoł gospodarstwo po babci i właśnie 3 lata przed zakończeniem studiów i coś w tym sensie twierdził, ze mając wyższe wykształcenie w kierunku pozarolniczym nie trzeba mieć technika, a wystarczy że sołtys podpisze że pracowałeś w gospodarstwie i masz doświadczenie czy coś w tym sensie zamotałem, czy to tylko tak teraz jest do strukturalnej?

#16 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 10 październik 2007 - 20:26

A jeśli ma się tytuł mgr w innym kierunku niż wykształcenie rolnicze to trzeba robic technika rolnika, bo kolega, któremu umarła babcia przejoł gospodarstwo po babci i właśnie 3 lata przed zakończeniem studiów i coś w tym sensie twierdził, ze mając wyższe wykształcenie w kierunku pozarolniczym nie trzeba mieć technika, a wystarczy że sołtys podpisze że pracowałeś w gospodarstwie i masz doświadczenie czy coś w tym sensie zamotałem, czy to tylko tak teraz jest do strukturalnej?

wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w
rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukonczone studia
podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie
inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie
Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o
przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:
1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik lub
2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub
spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji
rolnej.
,także bez szans

#17 Share PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 10 październik 2007 - 20:28

co trzeba mieć by być rolnikiem slyszalem ze ten egzamin zawodowy jest bardzo ciezko zaliczyc. ma sie np. siewnik poznaniak i trzeba obliczyc ile razy sie w kolo przjedzie na 1 ha.

#18 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 październik 2007 - 20:38

wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w
rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukonczone studia
podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie
inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie
Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o
przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:
1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako domownik lub
2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub
spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji
rolnej.
,także bez szans

A nie podlegam ubespieczeniu społecznemu jako domownik, bo od 2 lat studiuje zaocznie, teraz skończyle studia i zarejestrowałem się jako bezrobotny, ale czytałem w "plonie" o jakimś usłatwieniu co do wykształcenia w przypadku przechodzenia rodzica na strukturalną, jeśli jest wyksztalcenie wyższe wystarczy opinia sołtysa ze spadkobierca ma doswiadczenie przy pracy na roli

#19 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 10 październik 2007 - 22:22

slyszalem ze ten egzamin zawodowy jest bardzo ciezko zaliczyc. ma sie np. siewnik poznaniak i trzeba obliczyc ile razy sie w kolo przjedzie na 1 ha.

Trudne takie? Obliczasz obwod kola i majac podana szerokosc siewnika obliczasz

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 październik 2007 - 17:54

Trudne takie? Obliczasz obwod kola i majac podana szerokosc siewnika obliczasz

a skąd założenie, iż 1ha ma kształt koła?