Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cielaki mają problem ze wzrokiem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 18:12

Cielaki mają problem ze wzrokiem Mam taki problem, a mianowicie cielaki (nie wszystkie) mają problemy z oczami. Jedną jałówkę musieliśmy zabrać do domu bo była kompletnie ślepa i chodziła na głos, wszystko taranowała. Był weterynarz dał leki i troche się poprawiło. Ogólnie to białe plamy na oczach miały 4 sztuki małe, tylko ta jedna tak ostro zachorowała, podejrzewamy że to może być uczulenie na rośliny, albo owady. Co do owadów to może być ponieważ zachorowały cielaki puźniejsze z końca maja i czerwca, a te nie były szczepione przeciw owadą. Jeśli ktpoś ma podobne problemy proszę o wyrażenie opini
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cielaki mają problem ze wzrokiem Dzisiaj, 23:06
  •  

#2 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 19:25

Cielaki mają problem ze wzrokiem U mnie ostatnio urodził się jeden cielak kompletnie ślepy ale to był pojedynczy przypadek <_< .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#3 Share sidrobert

sidrobert

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 03 grudzień 2007 - 13:55

Cielaki mają problem ze wzrokiem miałem odpowiedzieć wczesniej ale postanowiłe porozmawiać z matką bo wiem że kiedyś taki problem mieliśmy.

na początku oko łzawi i nie może za bardzo cielak czy krowa go otwożyć, a potem pojawia się biała plama na oku.
u nas też weterynarze nie wiedziel co jest grane ale napatoczył się jeden i kazał dla takiej sztuki u której to zaobserwujemy w oko wdmuchnąc pół łyżeczki cukru pudru porsto w oko. twierdził że to jakas larwa czy robak atakuje gałkę, ale to mało ważne . ważne że to pomagało i pomaga, bo nawet dziś jak któraś cztuka ma problem z okiem że łzawi to od razu wsypują ten cukier puder w oko nawet kilka razy i jednocześnie w jedno oko i drugie i przechodzi, a pozatym cukier nic nie zaszkodzi,
może to trochę zababoniarsko brzmi i nie fachowo, ale pomaga - przynajmniej u nas jak na razie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 28 luty 2008 - 20:11

Cielaki mają problem ze wzrokiem dziwny sposób ale jak pomaga to czemu nie ;)

#5 Share farmer161

farmer161

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 25 marzec 2008 - 08:03

Cielaki mają problem ze wzrokiem ja mam podobny proble tylko że u mnie to cielęta po urodzeniu nie widzą miałem 3 takie przypadki i nie iwem od czego tak przypuszczam że to może być od paszy. weterynarz mówił że może to byc od choroby którą krowa miała w czasie ciazy ale były zdrowe...
Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kogut83

kogut83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 13 luty 2011 - 00:23

Cielaki mają problem ze wzrokiem oglądałem kiedyś program o lekarzach w afryce robili maść na rany z miodu a miód w większości to cukier więc cukier puder może pomaga