Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamieniak89

Cielaki mają problem ze wzrokiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamieniak89    27

Mam taki problem, a mianowicie cielaki (nie wszystkie) mają problemy z oczami. Jedną jałówkę musieliśmy zabrać do domu bo była kompletnie ślepa i chodziła na głos, wszystko taranowała. Był weterynarz dał leki i troche się poprawiło. Ogólnie to białe plamy na oczach miały 4 sztuki małe, tylko ta jedna tak ostro zachorowała, podejrzewamy że to może być uczulenie na rośliny, albo owady. Co do owadów to może być ponieważ zachorowały cielaki puźniejsze z końca maja i czerwca, a te nie były szczepione przeciw owadą. Jeśli ktpoś ma podobne problemy proszę o wyrażenie opini

Raczo    19

U mnie ostatnio urodził się jeden cielak kompletnie ślepy ale to był pojedynczy przypadek <_< .

sidrobert    0

miałem odpowiedzieć wczesniej ale postanowiłe porozmawiać z matką bo wiem że kiedyś taki problem mieliśmy.

na początku oko łzawi i nie może za bardzo cielak czy krowa go otwożyć, a potem pojawia się biała plama na oku.

u nas też weterynarze nie wiedziel co jest grane ale napatoczył się jeden i kazał dla takiej sztuki u której to zaobserwujemy w oko wdmuchnąc pół łyżeczki cukru pudru porsto w oko. twierdził że to jakas larwa czy robak atakuje gałkę, ale to mało ważne . ważne że to pomagało i pomaga, bo nawet dziś jak któraś cztuka ma problem z okiem że łzawi to od razu wsypują ten cukier puder w oko nawet kilka razy i jednocześnie w jedno oko i drugie i przechodzi, a pozatym cukier nic nie zaszkodzi,

może to trochę zababoniarsko brzmi i nie fachowo, ale pomaga - przynajmniej u nas jak na razie.

Wiadomość z agroFakt.pl

farmer161    0

ja mam podobny proble tylko że u mnie to cielęta po urodzeniu nie widzą miałem 3 takie przypadki i nie iwem od czego tak przypuszczam że to może być od paszy. weterynarz mówił że może to byc od choroby którą krowa miała w czasie ciazy ale były zdrowe...

kogut83    6

oglądałem kiedyś program o lekarzach w afryce robili maść na rany z miodu a miód w większości to cukier więc cukier puder może pomaga

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez MF_5410
      Witam, od jakiego czasu mam problem z wysokim tłuszczem w mleku - w próbach wychodzi powyżej 6 a ostatnio nawet 9.8%. Przyjeżdżają do mnie żywieniowcy i też  nie wiedzą od  czego taki wzrost tłuszczu.Czy może ktoś też może miał z czymś takim do czynienia? Czy to może być ketoza..?
    • Przez zbigi123
      Moja krowa dostala silnego zapalenie przez co przestala jesc i nic jej nie pomaga stosowalem synulox, tetradelte masci i nic, a co gorsza calkiem stracila mleko we wszystkich cwiartkach a zapalenie ma w jednej. Prosze o szbkie odpowiedzi.
    • Przez bolo22
      Witam
      Czy ktoś chce skorzystać z profesjonalnej korekcji racic? Zapraszam cały kraj najlepiej większa ilość. Firma usługowa Paweł Tomaszyk tel 697811275 naprawdę warto szybko tanio fachowo
    • Przez matijas67
      Witam
      Dzis rano zauważyłem ze u mojego byka leci krew z nosa z jednej zatoki.
      Byki ostatnie 2 tygodnie dostawały mokrą sianokiszonke bez zadnego siana.
      Czy to może być kwasica ?
      Czy jest ryzyko padniecia byka??
      Proszę o szybką odpowiedź