Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2011

1000 odpowiedzi na ten temat

#61 Share deer20

deer20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:KPJD - John Deere Team;) Siła i niezawodność!!! Nowoczesne rolnictwo, motoryzacja, muzyka, informatyka, fotografia, oczywiście kobiety oraz imprezki

Napisany 20 czerwiec 2011 - 20:52

Żniwa 2011 Kolego Hubercie, źle to sformułowałem, chodziło mi oto że dopiero jak już wszystko dobrze powypala herbicyd, to dopiero wpaść gruberem, my tak robimy i efekty są zadowalające :)

Edytowany przez deer20, 22 czerwiec 2011 - 06:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2011 Dzisiaj, 01:38
  •  

#62 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 10:24

Żniwa 2011 Czytam sobie że na giełdzie paryskiej Matif cena pszenicy nieco w dół... ponieważ w USA rozpoczęły się żniwa koszą pszenicę! Co kraj to kraj haha ;)

#63 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 21 czerwiec 2011 - 10:35

Żniwa 2011 U mnie jeczmień już złociutkitylko od lasu jescze trochę zielony ziarno na 90% pola już zaczyna twardnieć myśle że w sobotę poleci o ile pogoda pozwoli bo niby ma padać pozdrawiam a jak u was

#64 Share jaro1003

jaro1003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 11:30

Żniwa 2011

Czytam sobie że na giełdzie paryskiej Matif cena pszenicy nieco w dół... ponieważ w USA rozpoczęły się żniwa koszą pszenicę! Co kraj to kraj haha ;)

Tyle że w USA żniwa trwają kilka miesięcy, żniwa zaczynają się wcześnie w południowej części Stanów, a późno kończą w części północnej, o ile się nie mylę to żniwa trwają tam ok. pół roku.

#65 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 12:55

Żniwa 2011 gościu już kosi

#66 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 czerwiec 2011 - 13:10

Żniwa 2011 ciekawe czy mu sie nie pomyliły daty, ale może - kto to wie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#67 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 13:13

Żniwa 2011 ten jęczmień jest jeszcze nie dojrzały, kłosy nie są złamane w dół. moze mu na pasze brakło

#68 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 21 czerwiec 2011 - 13:50

Żniwa 2011 Filmik fajny ale ten jeczmien to jeszcze nie dojarzały jest. Ja jeszczce kombajnu nie zaczołem przegladac a ty juz kosisz . :D

#69 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 21 czerwiec 2011 - 14:00

Żniwa 2011 To ja myślałem ze jak w sobotę będe kosił to już wcześniej się nie da a tu widzę że żniwa już się zaczeły jakie to województwo i jaki plon z ha

#70 Share dawid109

dawid109

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna ,rowery.

Napisany 21 czerwiec 2011 - 14:07

Żniwa 2011 Ja to dopiero bede kosił koło wtorku, srody za tydzień jak się pogoda nie załamie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 14:21

Żniwa 2011 @devid i inni m.in autor filmiku, zadam takie jedno pytanie; po co zasialiście wogóle to zboże, ponieśliście duże nakłady na uprawę ,opryski nawozy czekaliście w przypadku jęczmienia ozimego 9-10 miesięcy na zbiór , i teraz chcecie wjechać kilka dni za wcześnie i wszystko zmarnować?, przecież to sie do niczego nie nadaje, devid pisze że ziarno zaczęło twardnieć , a do soboty stwardnieje i dojrzeje? :blink: puknij się w czółko, po co chcesz to młócić ? bo chcesz być pierwszy? bo zobaczyłeś kombajn na polu? w sumie wasz cyrk i wasze podwórko, wam spleśnieje nie mi powodzenia
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#72 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 14:30

Żniwa 2011 Kolego widzę że gówno się znasz na uprawie jęczmienia jak ziarno jest twarde do można kosic w zeszłym roku kosiłem 1 lipca i nic niezgniło choć rok by mokrzejszy a jeczmień siałem 4 września więc wegetacja też sie wczesneij zakonczy pozatym susza dała za swoje jak czegoś nie uprawiasz to sie nie odzywaj pozatym jak byś sie znał to byś wiedział że od dojrzałości woskowej do dojrzałości pełnej jest od 7-10 dni widzę ze mało doinformowany jestes myślisz że jak pszenżyto czy żyto jest zielone to jęczmień też doucz się trochę

Edytowany przez milanreal1, 21 czerwiec 2011 - 21:30.
cytowanie poprzedniego posta

#73 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 czerwiec 2011 - 15:24

Żniwa 2011 a Ty ,,gUwno'' się znasz na ortografii :lol:

#74 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 czerwiec 2011 - 15:29

Żniwa 2011 po co wam te epitety?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#75 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 15:38

Żniwa 2011

a Ty ,,gUwno'' się znasz na ortografii :lol:

Hubert licz się ze słowami u ciebie też nie najlepiej a widzę że zazdrościsz że ktoś ma dużo wiekszą wiedzę od takiego cymba..... jak ty Dojrzałość pełna żniwna jest ostatnią dojrzałościa wcześniej jest woskowa ale jak ktoś nawet tego nie wie to nie wiem po co się odzywa skoro nie zna podstaw a dla kolegi to chyba po pełnym stwardnieniu ziarna jest jeszcze dojrzewanie a chyba to jedno i to samo :lol:

#76 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 21 czerwiec 2011 - 15:45

Żniwa 2011 Mi się film bardzo podobał , bardzo miło jest jak ktoś się pofatyguje i wrzuci jakiś film tutaj by ludzie mogli pooglądać :rolleyes: , muzyka też bardzo ładna :rolleyes: jedyny minus to taki że bardzo słabo ten jęczmień sypał :blink: , albo rura w kombajnie była zapchana , albo coś nie tak było przy wysypywaniu ziarna na przyczepkę.

#77 Share mrpawlak101

mrpawlak101

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 15:55

Żniwa 2011 ja nie jestem autorem filmu wrzuciłem go tutaj po to żeby się podzielić z wami znaleziskiem na youtube /jest to województwo chyba opolskie/autorowi nie pomiliły się daty bo zobaczcie ze w 5:05 minucie pszenica jest zielona

#78 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 16:05

Żniwa 2011 Bardzo ładny filmik muzyczka też bardzo fajna szkoda tylko że jest ich tak mało i nie którzy się madrzą że jak u nich jest jeszcze zielone to u nas nie może już dojrzewać pozdrawiam i czekam na następne

#79 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 16:20

Żniwa 2011 Wyobraź sobie devidzie że uprawiałem jęczmień ozimy i wiem kiedy go się młóci, poza tym jeżdżę kombajnem i w życiu nie wjechał bym w nie dojrzałe zboże choć by było nie moje. Chciałbym zobaczyć wynik badania wilgościomierza twojego jęczmienia młóconego w sobotę, jeżeli ktoś nie ma zboża na paszę to go rozumiem, ale w pozostałych przypadkach podtrzymuje swoje zdanie.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share feliks135

feliks135

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 16:37

Żniwa 2011 Żniwa i emocje w ogniu koszenia ... skoro ktoś skosił więc chyba już było dojrzało i już ;)