Skocz do zawartości

Zdjęcie

buraki-wasze metody na wysokie plony

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 18:03

buraki-wasze metody na wysokie plony witam.jestem ciekaw co robicie i jak dbacie o to by wydajność waszych buraków była wysoka.u mnie właśnie pada więc tak sobie myśle że to lepsze niż asahi które dałem 2 dni temu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
buraki-wasze metody na wysokie plony Dzisiaj, 15:33
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:12

buraki-wasze metody na wysokie plony wszystko zależy jak uprawisz ziemię i jak trafisz z pogodą a potem podsiać i ewentualnie jeździć wielorakiem innej metody nie ma

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share maciek31

maciek31

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:12

buraki-wasze metody na wysokie plony ja już któryś rok nie używam opielacza nie wiem czy dobrze?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:21

buraki-wasze metody na wysokie plony według mnie burak najbardziej reaguje plonem odnośnie tym na jakiej glebie rośnie jeśli ma się 1-2 klasę to bez wielkich cudów można zbierać 80 ton z ha jeśli opady deszczu rozłożą się korzystnie z tego co za uwarzyłem u siebie to już duża różnica w plonie bywa przy tej samej agrotechnice nawożeniu miedzy 2 a 3 klasa gleby , bo o jakim plonie można mówić jeśli zasieje się buraki na lżejszej glebie i one cały czerwiec lipiec i sierpień leża z liśćmi oklapniętymi na ziemi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomaszpa1

tomaszpa1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 596 postów
  • Zainteresowania:internet , uprawa roślin, najróżniejsze maszyny rolnicze.

Napisany 09 czerwiec 2011 - 17:27

buraki-wasze metody na wysokie plony ja mam plony w granicach od 50-65t/ha.. gleby na jakich sieje buraki to 2,3a,3b,4a,4b. pod korzen 600kg/h nawozu mila yara , a tydzien temu 150kg/ha mocznika poszło i objechalem wielorakiem. po ostatnich deszczach buraki prezentuja sie coraz lepiej. znajomy stosuje nawoz PRPsol , podobno to jakis francuski nawóz ktory wzmaga powstawanie próchnicy , w tam tym roku na 4 klasie wydajnosc 65t/ha , ja tego nawozu jeszcze niestety nie stosowalem