Skocz do zawartości

Zdjęcie

co jest z tymi ziemniakami.

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 maj 2011 - 15:31

co jest z tymi ziemniakami. Witam. Zaprawiałem wszystkie ziemniaki (podobno to była zaprawa - w niektorych ziemniakach widze tunele porobione). 31 marca posadziłem 2 wczesne odmiany jedna to czerwona anna, drugiej nazwy nie mam. Do dnia dzisiejszego wyszło około 35% z czego jdne będą za miesiąc do kopania a jedne dopiero pokazały listki;/ . Następną partie sadziłem 15kwietnia, także zaprawiane i wszystko jest ok ale to inne odmiany. Co się stało z tymi ziemniakami. Już od miesiąca kiełkuję wydaje się że lada moment wzejdzie i kiełki stoją praktycznie w miejscu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co jest z tymi ziemniakami. Dzisiaj, 10:38
  •  

#2 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 maj 2011 - 16:20

co jest z tymi ziemniakami. A przypadkiem gdzieś, ktoś, jakoś nie pomylił czegoś z Roundapem, ew. nie wymył (lub dolał do zaprawiarki) opryskiwacza po Roundapie?

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2011 - 16:25

co jest z tymi ziemniakami. Cos musieliscie dodac albo zla zaprawa moze zamiast na ziemniaki to na co innego daliscie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 maj 2011 - 17:08

co jest z tymi ziemniakami. sęk w tym że wszystko było zaprawiane tym samym.Te co były sadzone 2 tygodnie później wzeszły elegancko. Nic na 10000% nie było dolane. Troche zaprawy odkupiłem od saszety.

#5 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 28 maj 2011 - 19:35

co jest z tymi ziemniakami. a moze akurat ta odmiana była pryskana srodkiem Raundap bądż pochodnym na wyschniecie równomierne kartofla w sezonie ubiegłym.
Sadzeniaki masz z własnego rozmnożka czy pierwszy rok sadzone u Ciebie?
Albo po prostu przymarzły w kopcu lub przeciwnie sparzyły sie podczas przechowywania

Edytowany przez janczar810, 28 maj 2011 - 19:36.

#6 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 28 maj 2011 - 19:45

co jest z tymi ziemniakami. Jedne kupowalem u Osadkowskiego, drugie napewno nie były pryskane, sadze już drugi rok. Były przechowywane w piwnicy jak wszystkie

#7 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 05:29

co jest z tymi ziemniakami. mam podobny problem tylko ze moje ziemniaki nawet nie wzeszły tylko zgniły w ziemi wszystkie były razem przechowywane i zaprawiane a tylko jedna odmiana wzeszła w miarę normalnie a reszta to tragedia nie wiecie co mogło być tego przyczyna ??

#8 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 10:01

co jest z tymi ziemniakami. Nie wiem co jest na dzień dzisiejszy tych ziemniaków co sadziłem na poczatku kwietnia wzeszlo jakies 40% z czego jeden kwitnie drugi dopiero wyszedł. Inne odmiany które sadziłem 15.04 są przepiękne. A czy możliwe jest żeby tak się działo po spryskaniu dursbanu zbyt silną dawką. Czy jest gdzies podane jakie odmiany sa wrazliwe na zaprawianie prestige ??

#9 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 10:36

co jest z tymi ziemniakami. Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, nie wiem z którego rejonu polski jesteś ja ze świętokrzyskiego u nas wegetacja rusza prawie na końcu najpoźniej są zasiewy żniwa itd a tym samym ja nie mogę sobie pozwolić aby zasadzić ziemniaki wcześniej niż w połowie kwietnia, czy w 3 tygodniu kwietnia czemu, bo są takie efekty jak ty opisałeś, ziemniak czy qq potrzebuje być zasadzonym czy zasianym do ciepłej gleby, może przez to ja jestem przegrany jeżeli chodzi o wczesne ziemniaki, ale trudno, ale gdybym zasadził wcześniej nic by mi nie urosło
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#10 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 11:03

co jest z tymi ziemniakami. to masz podobnie do mnie-sadzenie ziemniaka:początek maja,czasami koniec kwietnia-szybciej się nie da.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 21:32

co jest z tymi ziemniakami. dobra to napewno nie przez pogode. Sadze zawsze wczesnie raz posadziłem 5 marca i były super. pierwszy rok bawie sie w dursbana i w prestige i pierwszy raz w zyciu sa takie jaja, a wiosna wcale wyjatkowo chlodna nie byla nie mowiec o tym ze bardzo sucha.

#12 Share mate02

mate02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 21:14

co jest z tymi ziemniakami. mi tez sie wydaje ze to nie pogoda bo te które sadziłem pod koniec marca sa ładne a te ze kwietnia tez przepadły tylko nie zaprawione normalnie rosną

#13 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 15 czerwiec 2011 - 22:44

co jest z tymi ziemniakami. Każda odmiana jest wrażliwa na za dużą ilość prestige -nie sądze abyś przesadził z ilościa na tone przy tej cenie zaprawy - ale jaka metoda zaprawiania ??

#14 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 18:20

co jest z tymi ziemniakami. dżo nie sadze zaprawiałem opryskiwaczem, ale za kazdym razem ta sama metoda i taka sama dawka. Czyżby tlko ta jedna odmiana jakos specjalnie nie tolerowała prestige ??

#15 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 17 czerwiec 2011 - 13:43

co jest z tymi ziemniakami. zaprawa na pewno była dobra. Ja zaprawiałem w tym roku 7 odmian i żadna nie ucierpiała. Dursbana jeżeli tak zrobiłeś jak ci mówiłem to też jest dobrze bo ja tak zawsze robię. Co do sadzeniaków ja w tej firmie tylko raz kupiłem i więcej nie chcę. Lord to był porażka ;[

#16 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 19:39

co jest z tymi ziemniakami. ta odmiana co najbardziej ucierpiała to odmiana, która była sadzona w zeszłym roku i sadziłem swoje sadzeniaki. Rok temu były piekne. dzisiaj zauważyłem zew miejscu gdzie powinno wiazac ziemniaki, wyrastaja jakby listki. Co jest ??!!

Edytowany przez minor15, 17 czerwiec 2011 - 19:46.

#17 Share LeXXus44

LeXXus44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów
  • Zainteresowania:Motocykle (Aprilia Shiver 750), Samochody, Elektronika, Komputery, Rolnictwo.

Napisany 22 czerwiec 2011 - 20:12

co jest z tymi ziemniakami. W zeszłym roku mieliśmy podobnie. 40ha stracone - część zgniła w ziemi, pozostałe wcale nie wypuściły kiełków albo zamiast w górę rosły w dół. Przyczyną było odparzenie sadzeniaków (z powodu powodzi nie zostały posadzone na czas) i prawdopodobnie bardzo wysoka temp. wraz z niską wilgotnością po posadzeniu. Według mnie dodatkowym powodem było pewnie porażenie sadzeniaków grzybem, albo jakąś bakterią. No, ale to tylko moja teoria.

Edytowany przez LeXXus44, 22 czerwiec 2011 - 20:17.

#18 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 20:29

co jest z tymi ziemniakami. Mam takie pytanie-czy intensywność kwitnienia ma jakiś wpływ na wielkość plonu?

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 czerwiec 2011 - 22:27

co jest z tymi ziemniakami. Na ilość nasion czyli późniejszych kulek napewno, ale na bulwy otym to by można rozprawki prawić, ziemniak potrzebuje odpowiedniej wilgoci w odpowiednim czasie, czyli przed kwitnieniem i w okresie intensywnego wzrostu bulw, o składnikach odżywczych wiadomo nie może zabraknąć, jak jest sucho jak teraz ziemniaki nie pobierają zbyt wiele składników z gleby, trzeba je dokarmiać dolistnie i to obficie
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 czerwiec 2011 - 06:32

co jest z tymi ziemniakami. a co znaczy intensywność kwitnienia? Że jedno pole bardziej białe od innego czy więcej kwiatków na jednej roślinie?