Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płot a może cos więcej...

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 26 maj 2011 - 23:20

Płot a może cos więcej... Witam, mam takie pytanie dla zorientowanych. Z tego co wiem budowa płotu w obrębie działki nie wymaga zgłoszenia(nie licząc od ulic, dróg itp.). Zgłoszenia wymaga jedynie ogrodzenie powyżej 220cm. Więc powiedzcie mi czy możnaby wykombinować takie coś : zgłaszam budowe płotu na swojej działce, kształt prostokata 10x20 metrów, wysokośc np 300cm. Czekam 30 dni bo tyle wymaga aby odczekac po zgłoszeniu czy urząd nie ma zastrzerzeń. Robie fundament w ziemi i 25cm nad ziemią, do tego wstawiam rury co 2 metry na wysokość dajmy na to 3 metrów, obkładam to blachą i mam płot?? Prawda?? Zgłoszenie jest - płot jest legalny. Potem rzucam na to dach i mam wiatę na słomę. Czy można się do tego doczepić?? Bo płot jest niby postawiony legalnie. Nie wiem jak to wygląda z dachem :P Czy ktoś mnie oświeci?? Coś za proste mi sie to wydaje, ale jeśli skuteczne to odchodza koszty planów itp. A wiadomo jak teraz jest z kasą - trzeba obrócić kilka razy kazdą złotówkę zanim się ją wyda,a taka wiata na słomę by sie przydała...Pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płot a może cos więcej... Dzisiaj, 08:55
  •  

#2 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 27 maj 2011 - 07:21

Płot a może cos więcej... wszystko zależy jak żyjesz z sąsiadami:) jeśli nikt cie nie podkabluje to nikt takich rzeczy nie sprawdza. Rodzice też kiedyś budowali garaż oficjalnie 30m2 bo na taki wystarczy zgłoszenie a nieoficjalnie było 3 razy tyle i nikt sie nie czepia

#3 Share Ramzes009

Ramzes009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 27 maj 2011 - 08:24

Płot a może cos więcej... obawiam się że może nie przejść późniejszych ewentualnych kontroli. Z dachem byłby to już budynek a do tego postawiony w samej granicy.... Moim zdaniem(i jest to niewiążąca opinia która na prawo się różnić od innych) to jest to zbyt duże ryzyko ewentualnych kar budowlanych....
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 maj 2011 - 08:35

Płot a może cos więcej... kolego lepiej jak chcesz takie coś wybudować to zgłoś że budujesz wiatę skręcaną, tzn że robisz fundamenty pod słupy, wbetonujesz w nie jakieś mocowanie i do tego przykręcasz słupy, na takie coś wystarczy tylko zgłoszenie bez pozwolenia na budowę
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#5 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 27 maj 2011 - 21:28

Płot a może cos więcej... A jakie są kary jak się budynek na granicy postawi przy drodze? Bo u mnie też tak by pasowało przy drodze polnej kawałek wiaty postawić.
Można by też zrobić tak, że postawić wiatę 30m2(4 słupy i dach), później kolejną, kolejną a na końcu po jakimś czasie postawić jedną ścianę... Co wy na to? ;)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#6 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 27 maj 2011 - 22:38

Płot a może cos więcej... Chodzi mi o to że nie stawiam tego w granicy tylko w pasownym dla mnie miejscu, zgłaszam jako płot,bo np. "chce sobie ogrodzić wybieg dla kurek". Potem wrzucam dach i w razie problemów tylko dach zdejmuje.

Zainteresowały mnie słowa Bereta. Takie cos jest tylko na zgłoszenie?? To by była świetna sprawa, tylko że pewnie plany i tak na to trzeba robić.....

Edytowany przez chwiolas, 27 maj 2011 - 22:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 28 maj 2011 - 00:04

Płot a może cos więcej... zgloszenie czy raczej pozwolenie...czyli budynek do 30m2...plany musisz miec powyzej 30m2...chwiolas w razie problemow to zrzucisz ten dach i jeszcze dosc kare zaplacisz....z konstrukcjami stalowymi jest podobnie.....plot to plot a nie wiata....ogolnie jest tak ze jak masz sasiadow wporzadku to mozesz zrobic i nikt ci sie nie doczepi....danielhaker do 30m2 nawet na wiate musisz miec pozwolenie

#8 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:historia

Napisany 01 czerwiec 2011 - 13:10

Płot a może cos więcej... z tego co sie orientuje to raczej nie wypali :( raczej nigdzie w prawie nie ma pojecia plot z dachem :blink: jeszcze jak bedziesz mial zyczliwych sasiadow to wpadnie kontrolka i uznaja to jako samowole budowlana i bedziesz musial wszystko rozebrac dodatkowo budynek od granicy najblizej 4m :unsure: jesli sie dobrze orientuje :huh:

#9 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 17:32

Płot a może cos więcej... idź do gminy i zapytaj o takie coś jak Ci pisałem...nie jestem pewien czy plan na to musi być raczej nie, tylko zgłoszenie i jedziesz z koksem
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#10 Share chwiolas

chwiolas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:01

Płot a może cos więcej... Ja nie chce budować płotu z dachem, tylko postawić płot na zgłoszenie dajmy na to kwadrat 10x20, i za jakiś czas nałożyć na to dach. Jeśli kiedyś ktoś się czepi(raczej nikt nie podkabluje, bo z tego co widze to praktycznie każdy ma coś tam u siebie ulepione bez pozwolenia) to tylko dachu i nakaże mi go zdjąć, bo płot bedzie prawnie postawiony. Dobrze myśle??

Beret ale plany musze na to robić, no i nie wiem czy przypadkiem pozwolenie musi być a nie zgłoszenie.

#11 Share RycerzNocy

RycerzNocy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:54

Płot a może cos więcej... a jak dach będzie z plandeki to chyba nie przeszkadza

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 03 marzec 2014 - 18:47

Płot a może cos więcej... Czyli w rozumieniu sztuki budowlanej to nie jest dach. Więc nie widzę problemu.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.