Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z hamulcami zetor 8045

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 11 styczeń 2013 - 15:03

Problem z hamulcami zetor 8045 no tylko że praktycznie co jadę nim to odpowietrzam a jeżeli nie to jak już zacznie hamować a nie raz to sie stało wiec może się sam jakoś zapowietrza ?
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z hamulcami zetor 8045 Dzisiaj, 23:34
  •  

#22 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 19:00

Problem z hamulcami zetor 8045 pimper21
hamulce nie odbijają do końca,w efekcie czego elementy hamulca tzn. tarcze i dociski trą o siebie w czasie jazdy, nagrzewają się i zaczynają blokować. Mogą być popękane lub naciągnięte sprężynki w docisku, ale aby to sprawdzić trzeba zdjąć zwolnice, mogą trzymać dźwigienki przy cylinderku, rozruszać i nasmarować sworznie w dźwigniach, może zacinać się cylinderek hamulcowy, zdejmij gumową osłonę i psiknij np. WD 40, może być za mały luz na śrubie regulacyjnej, lub za mały luz na pompie hamulcowej, pompa nie cofa się do końca i płyn nie może wrócić do zbiorniczka, sprawdź olej w zwolnicy, może to od zwolnicy nagrzewają się hamulce. To już chyba wszystkie ewentualności, które przychodzą mi do głowy.

#23 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 12 styczeń 2013 - 21:05

Problem z hamulcami zetor 8045 hmm tarcze dociski były zmieniane w sierpniu 2012 kompletnie czyli pompki, cylinderki rurki zbiorniczek od płynu dosłownie wszystko powiązane z hamulcami jedynie co moge sprawdzić olej w zwolnicach bo tego pewien nie jestem :)
Zetor Team

#24 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 11:40

Problem z hamulcami zetor 8045 Jeśli jesteś pewien że wszystkie części zostały założone i wyregulowane prawidłowo, nie trafił Ci się bubel fabryczny, sprężyny pod pedałami są dobre, to spróbuj poluzować na śrubie regulacyjnej, nad cylinderkiem np. 2 obroty i niech się to wszystko dotrze do siebie. U mnie nowy cylinderek się zacinał, tzn nie wracał, prysnąłem WD40 pod osłonkę gumową i już drugi rok chodzi.

#25 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 13 styczeń 2013 - 14:28

Problem z hamulcami zetor 8045 sprawdzałem oba cylinderki dzisiaj i nie były nawet zardzewiałe ... lekko chodził bd próbował dalej odpowietrzać a jak nie to bd trzeba ściągać zwolnice i wtedy zobaczę :)
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share michas89

michas89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 sierpień 2013 - 07:08

Problem z hamulcami zetor 8045 witam. podpinam się pod temat. wczoraj bronowałem zetorem 7211 i po jakimś czasie czuje specyficzny zapach spalenizny wychodzę patrzeć z tył ciągnika a tam lekko się dymi tam pod kabiną gdzie są dźwignie od podnośnika i wywrotu. czyżby się zapowietrzyła prawa strona? dodam że pedał hamulca byl twardy... a zetor w małym stopniu hamował sam.

#27 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 19 sierpień 2013 - 20:43

Problem z hamulcami zetor 8045 Może taśma od ręcznego się zacieła?
P.S Ja w swoim zrobiłem hamulce, przyczyną był łączony przewód od pompki na lewe koło. Był przerdzewiały to ktoś wstawił kawałek gumowego i po naciśnieciu pedału hamulca zasysało go i nie przepływał płyn. Zmieniłem odrazu pompki na czeskie i teraz hamuje jak nowy, blokuje koła na asfalcie ;D
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#28 Share michas89

michas89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 20:23

Problem z hamulcami zetor 8045 tylko że ręczny wogóle nie jest używany. dzisiaj jeździłem zetkiem i hamulce się nie zacięły ciekawe co wtedy bylo przyczyną...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share kulaspeed

kulaspeed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 kwiecień 2016 - 06:43