tata1

Pompa P100 Agroplas -po remoncie ubywa oleju

Polecane posty

tata1    0

Witam

 

Opryskiwacz Jarmet 400l 12m z 2005 roku. Spadło ciśnienie i postanowiłem naprawić pompę. Pompa z Agroplastu P100 (120l/min). Wymieniłem membrany i zaworki. Zalałem olejem i opryskiwacz pojechał w pole i wszystko OK. Po opryskaniu 3 ha zaczeły sie jaja - zaczęło ubywać oleju - nigdzie nie kapał, pompa działała. Wystarczyło uzupełnić olej. Oprysk raczej nie dostawał się do oleju bo go nie przybywało, ale ubywało. Opryskiwacz działał dalej, aż spadło ciśnienie i jest teraz minimalne - można pryskać tylko tylną małą belką. Co ciekawe na kilka sekund po włączeniu pompy ciśnienie normalne, potem spada. Zaczyna mnie wkurzać ta pompa. Nie cieknie olej, ani oprysk z niej. Co może być. Dodam tylko że te plastikowe głowice to chyba jakaś lipa, bo podczas pracy widać jak pracują (minimalne odchylenia od bloku podczas ruchu tłoka, ledwo zauważalne, nie powodujące przecieków, ale widoczne).

Sam nie wiem co robić z tym plastikowym szajsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymień pompę na nową najlepiej bo plastikowe głowice to jakas lipa :/


sprzedam białoruske z masztem (widlakiem) z przodu stan dobry cena 7 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

przepony. Miałem to samo w skotarku. Olej idzie ci na rośliny z opryskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

Ten rodzaj pompy już tak ma, po wymianie membran na nowe pompa pracuje dobrze kilka godzin pryskania i olej idzie do oprysku

Moim zdaniem to nie wina plastikowych głowic a kiepskiej jakości gumy, z której robione są membrany. Membrana puchnie pod wpływem oprysku

jedyne co można zrobić to wymiana pompy

 

może ktoś wymieniał w swoim opryskiwaczy pompę na jakąś zachodnią i może polecić coś taniego i niezawodnego?

opryskiwacz Skotarek 1000 l lance 15m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

dokładnie. Ja kupiłem membrany złożyłem i po 2 ha to samo. Zawiozłem pompę do gościa założył jakieś lepsze i już sezon chodzi. Chociaż już prawie tego opryskiwacza nie używam :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tata1    0

Kupiłem membrany jedyne jakie były po 9zł/szt. Jak poznać że inne będą lepsze? Po cenie tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Zmień pompę na coś lepszego, bo z tą będziesz miał takie problemy cały czas. Wiadomo, że membrany się zużywają, ale po 2 ha to już kabaret jest. Na trzech rzeczach w opryskiwaczu nie można oszczędzać: pompa, zawór i rozpylacz. Reszta może być kombinowana, ale te trzy rzeczy powinny być dobrych producentów. Polecam zawory arag, rozpylacze teejet lub lechler, pompy comet, annovi lub coś z tej półki. Wiadomo, że to kosztuje, ale zaoszczędzisz na wymianach, robociźnie i nerwosolu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

mam problem z opryskiwaczem biardzki. 400l 12m Podczas pryskania zaczęło mi skakać ciśnienie. Wyczyściłem filtry. Olej nie ubywa ani nie przybywa. Przecieków nie widzę. Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy on działa? Jak go przekreće to ciśnienie spada do zera czyli tak jak powinno być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

zobacz ile masz powietrza w pompie. Powinno być ok 2-3 atmosfery. Gdzieś na górze jest wentyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

U mnie było pęknięte mieszadło - wewnątrz zbiornika , patrząc z góry , przez wlew , wyglądało normalnie dopiero jak się część oderwała doszedłem co jest , dodam że wcześniej wymieniłem pompę i rozdzielacz jeszcze trochę i będzie cały nowy a marka to moskit z Kalisza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

rozebrałem dzisiaj pompę i okazało się że sprężyna w jednym zaworku była pękniętą. Założyłem nowy zaworek i wszystko jest chyba dobrze. Jak przestanie padać to na polu wypróbuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

a nie możesz nalać trochę wody do opryskiwacza i spróbować czy chodzi? Ja mam 2 opryskiwacze i muszą być sprawne. Wiem że teraz podczepiam i wszystko działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

na podwórku już sprawdzałem i wszystko jest dobrze. Ale okaże się jak wypryszcze kilka zbiorników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj