Skocz do zawartości

Zdjęcie

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 02 maj 2011 - 22:28

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki Chcę kupić zgrabiarkę karuzelową i mam dylemat czy lepiej wziąć nową PROMARA http://otomoto.pl/zg...mar-A43473.html http://www.promar-zl...karuzelowa.html czy używkę z zachodu? Zgrabiarka będzie użytkowana na 8ha lucerny (4 pokosy w roku).
Zgrabiarka Promaru kosztuje 7300 zł co jest atrakcyjną ceną.

Co o niej sądzicie, czy ktoś z was posiada taki sprzęt???
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki Dzisiaj, 15:56
  •  

#2 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 03 maj 2011 - 06:38

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki Nie wiem jak jest ze zgrabiarkami tej firmy,ale opryskiwacze ich to tragedia.Po niespełna dwóch latach rdza go brała bardziej niż starego lejka którego pomazałem samym podkładem :lol: ,gdy musieliśmy wymienić filtr(ten pod zbiornikiem)to nigdzie nie można było go dostać,bo teraz robią je z innymi króćcami(średnica mniejsza) .Za te pieniądze to można już jakąś zachodnią zgrabiarkę w nie najgorszym stanie znaleźć.

#3 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 03 maj 2011 - 07:44

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki bierz zachodnią , bo chyba cena, tej nowej, sugeruje jakość i trwałość

nowy

#4 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 03 maj 2011 - 08:05

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki Ok @PLis87 rozumiem że rdza (sam mam rozsiewacz od nich i rdza go bierze :( ale poza tym jest wszystko w porządku) ale tą zgrabiarką przecież nie będę pryskał ani rozsiewał nawozu. Cena tej zgrabiarki jest interesująca i jest nowa więc powinna trochę popracować.

Użytkuje ktoś ten sprzęt z Promaru???
antyfan AF

#5 Share shadow

shadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 maj 2011 - 08:45

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki

Ok @PLis87 rozumiem że rdza (sam mam rozsiewacz od nich i rdza go bierze :( ale poza tym jest wszystko w porządku) ale tą zgrabiarką przecież nie będę pryskał ani rozsiewał nawozu. Cena tej zgrabiarki jest interesująca i jest nowa więc powinna trochę popracować.

Użytkuje ktoś ten sprzęt z Promaru???

Kupiłem ją lecz jeszcze nie użytkowałem ale mam tą większą 4,10.
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mariomow

mariomow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 maj 2011 - 09:38

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki http://otomoto.pl/zg...mar-A43473.html Miałem taką przez jeden sezon i oddaliśmy ją,a producent zwrócił nam kasę.Przez ten krotki czas użytkowania była w serwisie chyba trzy razy.Cała rama w niej jest sztywna,jedna para tez sztywnych kółek,zero amortyzacji przez co na dołkach gięły się kółka że nie dało się grabić.Ojciec doradzał im żeby zrobili kółka wahadłowe na tandemie i ruchomy zaczep do TUZa tak jak jest to w innych markach i chyba posłuchali i zrobili tan model Z230/3 4.1m :P(może jest lepszy,nie wiem nie użytkuje jej).Jednym słowem ZŁOM!!!Teraz mamy zgrabiarkę tej firmy http://www.jarmet.pl...y_pl.php?p=z206 użytkujemy ją także jeden sezon i sprawdza się bardzo dobrze,żadnych zarzutów,godna polecenia!

#7 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 03 maj 2011 - 11:28

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki @shadow czy do zgrabiarki dostałeś w komplecie wałek ze sprzęgłem kierunkowym?

P.S. Nie cytuj poprzedniego posta bo admin da Ci %:(

@mariomow czy do Jar-metu dostałeś wałek i czy pracuje w trudnych warunkach u Ciebie? Jeśli możesz to podaj u kogo ją nabyłeś.

antyfan AF

#8 Share shadow

shadow

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 maj 2011 - 07:32

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki nie dostałem wałka do niej muszę założyć własny.

#9 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 08 maj 2011 - 14:10

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki do "slaw17" , jak myślisz dlaczego oddają w takiej cenie? To ,że dzisiaj jest coś nowe nie znaczy wcale ,że dłużej popracuje niż używka z zachodu w tej samej cenie ! Można to podciągnąć (PROMAR) pod kategorię tzw.chińszczyzny a co ten termin oznacza to nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Tak jak koledzy wcześniej pisali nie przetrwa Ci to nawet okresu gwarancyjnego a pordzewieje po pierwszym deszczu :lol: . Więc suma sumarum jak masz tyle kasy co kosztuje ten Promar to szukaj sprzętu z zachodu,a ta cena to jest atrakcyjna ,ale dla producenta :D

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 18:18

zgrabiarka Z 230/2 Promar-Złotki Jednak zdecydowałem się wziąć Promara 3,6m( udało mnie się ją kupić za 6300zł). Chyba Promar wziął sobie do serca uwagi ojca @mariomow bo otwory na tuz mają elipsoidalny kształt, przez co jest miejsce na swobodny ruch. Przekładnia jest włoskiej firmy i po dwóch pokosach nie mam się do czego doczepić, poza tym że jak za nisko idą zęby to wyrywa wszystkie kamienie z pola i wrzuca w pokos.
antyfan AF