Skocz do zawartości

MTZ 80 czy C-385

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 21 kwiecień 2011 - 11:29

MTZ 80 czy C-385

nieudany to jesteś sam ... 385 pali pewno połowe tego co mtz .... mniej awaryjne bo nietrzeba biegów szukać ... noj proste w obsłudze ja bym polecił tylko 385

;) połowę mniej? Liczba koni zobowiązuje, więc palą porównywalnie.
Mniej awaryjne bo nie trzeba biegów szukać? A może jakiś bardziej logiczny, realny powód rzekomej mniejszej awaryjności?

Za 15tys. oba będą tak samo "awaryjne". Już sam fakt, że ciągnik jest używany, i nieświadomość tego jak był eksploatowany, nie pozwala ocenić do końca jego stanu rzeczywistego.

MTZ to prosta maszyna, tania w utrzymaniu. Jakiś czas temu widziałem MTZ80 w dobrym stanie za 10tys., więc na upartego myślę, że znalazłbyś jakiegoś MTZ82 z duzą kabiną i napędem.

@Prometeusz jeśli ktoś w ogłoszeniu pisze "hamulce" przez "ch"...to wątpię by zrobił w nim to wszystko co wymienił...nowe blachy, umyty, pomalowany- i tyle.

Edytowany przez Indiana, 21 kwiecień 2011 - 11:35.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 80 czy C-385 Dzisiaj, 07:15
  •  

#22 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 21 kwiecień 2011 - 13:30

MTZ 80 czy C-385 Ja bym brał c-385 bo ma dużo biegów co daje dopasowanie prędkości do wykonywanej pracy i dlatego posiada wzmacniacz momentu (półbieg). A poza tym co polski ciągnik to polski. Dostępność do części też jest duża. A o spalanie to tak średnio w pługu czwórce to tak spali 11,5 l na hektar.

Edytowany przez milanreal1, 22 kwiecień 2011 - 21:41.
orty

#23 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2011 - 16:33

MTZ 80 czy C-385 @Kameleont25 a w mtz to niby mniej biegów niż c385? Ja bym wybrał mtz-ta, ze względu ze będzie młodszy, i ma szybką skrzynie, choć c385 to tez nie jest zły ciągnik, jest cięższy i ma oryginalnie szersze opony z tyłu co przy braku przedniego napędu jest dużym plusem. Wybieraj tego który będzie w lepszym stanie technicznym

#24 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:44

MTZ 80 czy C-385 Mtz ma szybką skrznie ? Można kupić c-385 z szybką skrzynią, ja taką posiadam, jedzie 37-39km/h do tego amortyzowany przód mmm.... :)
Mtz posiada amortyzowany przód ?

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2011 - 19:53

MTZ 80 czy C-385 Mtz ma szybką skrzynie, ciężko trafić na c385 z szybką skrzynią za 15tys.

#26 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:05

MTZ 80 czy C-385 Zależy kto jak szuka ;) Dla chcącego nic trudnego ;)

A jak z przednią osią, MTZ posiada resorowaną os ?

Edytowany przez Ursusc385, 21 kwiecień 2011 - 20:06.

#27 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:07

MTZ 80 czy C-385 W mtz-cie jak spuscisz trochę powietrza to będzie resorowana os.

#28 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:38

MTZ 80 czy C-385 pewnie niedługo właściciele 385 i Mtz napiszę, że palą im 8 litrów na ha orki :lol:
w to, że 385 spali w orce 12 litrów to nie wierz, miałem 385-A to wiem, tyle to spali 360 3p lub MF 255 a ten to jak każdy inny większy lub zetor, na cięższej ziemi około 20 musisz liczyć, Mtz podobnie, jak robi robotę to musi spalić

#29 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:43

MTZ 80 czy C-385 Ta tylko w ile zaorzesz ha ziemi 3p a w ile c-385/mtz ?
C-385 i mtz zrobisz to o połowe szybciej, a spalanie takie duze nie jest

Mi c-385 w cieższej robocie pali mniej od c-360 i nikt mi kitu nie będzie wciskał ze tak nie jest

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 20:53

MTZ 80 czy C-385

Mtz ma szybką skrznie ? Można kupić c-385 z szybką skrzynią, ja taką posiadam, jedzie 37-39km/h do tego amortyzowany przód mmm.... :)
Mtz posiada amortyzowany przód ?

MTZ ma amortyzowany ale 4x4 nie wiem jak z 2x4 no wiesz 40km/h to nie jest wielki wyczyn dla MTZ w sumie nie można go dzielić na szybka i wolną skrzynie bo każdy mtz ma normalną skrzynie ale na upartego można nazwać ją szybką bo synchro są już wolniejsze B)

No jasne MTZ czy 385 spalą na hektar mniej od c-360 ja już odczułem po kieszeni choć maszyny nie były jeszcze takie jakie powinny być na MTZ ale prędkością starałem sie nadrabiać
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 21:06

MTZ 80 czy C-385

Ja bym ci radził mtz 80 dośc wytrzymały w poruwnaniu do 385 to spali mniej ropy w orce (wiem bo sam posiadam tylko że z przodem), w miarę wytrzymały i części do nie go tanie układ hyudrauliczny trochę się poci ale to normalka. 385 bym ci odradził bo występują tam różne usterki takie jak np: jak podniesiesz czasami podnośnik to ci nie opanie w dół jak chcesz go spuścic, skomplikowana i psująca się skrzynia biegów, dośc ciężki jak na swoją moc co do tego idzie wiecej paliwa drze. Mtz to dobra maszyna do biegów trzeba się przyzwyczaic, a silnik ma nie do zdarcia;p Polecam mtz

:lol: :lol: :lol:
Ciekawe gdzie się ten podnośnik zawiesił :D Jaka skomplikowana skrzynia? z tym to przesadziłeś.

Za ciężki - hmm... - no to ma być ciągnik do ciężkich prac czy do latania sobie po polu na pusto? Waga zdecydowanie na korzyść Ursusa :)

Ja bym wziął 80 - tkę, jak dla mnie masywniejszy ciągnik, szersze laczki itp., co do MTZ to mi się po prostu nie podobają i jeszcze te przecieki :o

#32 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 21:12

MTZ 80 czy C-385 choć znajdź mi przeciek :) Sieroty nie umieją zadbać to cieknie. Tyle ode mnei w tym temacie

#33 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 21:27

MTZ 80 czy C-385 UrsusCzesio - ty masz wybitny egzemplarz, widać poprzedni właściciel dbał o niego ;)

Nie chodziło mi o to, że każdy będzie miał przecieki, ale z 15 tysi to chyba większość. Trzeba dbać niestety, a za zadbaną sztukę trzeba dać trochę więcej. Nikt za bezcen nie odda :)

#34 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:04

MTZ 80 czy C-385 ja też bym wybrał c-385 po mojemu jest cięższy co daje mu przewagę nad mtz-em np: przy ugniataniu kiszonki ma szersze laczki i chyba podkreślam chyba bo nie wiem do końca szerszy rozstaw kół oraz jest niższy od mtz przez co trochę trudniej go wywrócić skrzynia też nie jest skomplikowana duża kabina koleś na wsi ma u nas Ursusa c 385 z turem 2 sekcyjnym i jak dotąd żadnych awarii (kupił go z tartaku w opłakanym stanie a po remoncie prawie jak nówka ma już go może ze 3 lata) ale tutaj przemawia zasada jak dbasz tak masz :D
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

#35 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:23

MTZ 80 czy C-385

UrsusCzesio - ty masz wybitny egzemplarz, widać poprzedni właściciel dbał o niego ;)

Nie chodziło mi o to, że każdy będzie miał przecieki, ale z 15 tysi to chyba większość. Trzeba dbać niestety, a za zadbaną sztukę trzeba dać trochę więcej. Nikt za bezcen nie odda :)

A ja powiem ci szczerze że dałem 2 tyś więcej niż podałeś B) i 4x4

#36 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2011 - 09:38

MTZ 80 czy C-385 Ja na pewno bym wybrał ursusa a jak kto dba o ciągnik tak ma jak nie raz na wsi widzę jakimi ludzie ciągnikami jeżdżą to aż mnie skręca <_< ja dbam o ciągniki i chodzą bardzo dobrze zero awarii :P tak więc ci co piszą że c385 jest awaryjny to są chyba tacy co tylko wlać paliwo i do przodu żeby się tylko koła kręciły ;) i zależy też wszystko jak kto ciągnik katuje jak w SKR orał ciapkiem bez wody bo chłodnica była dziurawa to objechał 2 razy w koło ciapek się przytarł to traktorzysta wyspał się na polu ciągnik ostygł to znów trochę zaorał i znowu się zatarł i tak w kółko :D więc nie którzy mają chyba taki syndrom traktorzysty z SKR-u a ty kolego najlepiej znajdź w ogłoszeniu jakiegoś MTZ-ta i ursusa pojedź je zobaczyć przejedź się i w tedy dokonasz wyboru bo w takim temacie to raczej wiele się nie dowiesz :)
powodzenia w wyborze ;)

#37 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 22 kwiecień 2011 - 21:00

MTZ 80 czy C-385 @dominiczek12 zobacz ja tez mam dowód na glinie ale 4 skiby a w mtz to wiem jak jest nigdy biegów niema silnik ma niezajechania tak jak w 385 czy 902 a wszystkie rusy tyle paliwa piją ze szok... mają paliwa dosyć w Rosji to co im zależy niewygodne to jest a o luzie na kierownicy już nie mówię wspomagania niema wcale żeby ze an full gazie z 385 leje się z serwa ale jest o wiele lepsze wspomaganie a koszt naprawy to grosze bo wymiana uszczelnień jeśli robisz sobie sam mtz wywrotny jest bo wysoki a wąski jeszcze raz proponuje 385 a ja z ruskich to tylko opony wole bo to mają dobre a o wyciekach z hydrauliki nie wspomnę....... zgadzam się z przedmówca całkowicie dzieje się też tak że podnośnik się zawiesi wzmacniacz rozsypie ale to jest wadliwe lub złe użytkowanie jak ktoś oleje wymienia jak się powinno to nic się nie dzieje a jak nie to do tarcz wzmacniacza najdzie syf i się sypie do rozdzielacza najdzie opiłki osad i się przytka i podnośnik nie spadnie...

Edytowany przez zenekbizon, 22 kwiecień 2011 - 21:11.

#38 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 21:06

MTZ 80 czy C-385 Ja bym tam kupił MTZa ze sportowa kabiną, bo szybki jak diabli a i paliwa mniej spali jak przy nowszej kabince... ;) Jak ktoś chce wrażeń to MTZ- jazda po drodze to hardcor :D Jak ktoś chce monotonnej nudnej jazdy bez rozrywki to Ursus. :D

#39 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 21:20

MTZ 80 czy C-385 Miałem 912 a teraz mam MTZ 82 z turem.

Nigdy więcej 912.

MTZ ma słabszą hydraulikę i komfort. Ale na pewno MTZ jest silniejszy, zrywniejszy a co do spalania to podobnie.I biegów m tyle że idealnie sobie dobiorę bieg do danej roboty.

Wspomaganie nie jest takie złe, ja dołożyłem siłownik i fajnie jest, ale w 912 lżej się kręci.

Ale 912 jest dużo gorszym ciągnikiem chociaż niby takie same moce.

A tak naprawdę to oby dwa są do niczego, ale za te pieniądze nic ciekawego się nie kupi.

Ja teraz kupiłem case to nawet nie ma o czym pisać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 23 kwiecień 2011 - 11:35

MTZ 80 czy C-385 zenekbizon jeśli ty twierdzisz że rusy tyle paliwa drą to ty chyba nigdy nie orałeś mtz wiem ile wujka mtz pali na ha w 4 skibowym pługu i jak porównaliśmy spalanie mtz a 385 sąsiada to wyszło że mtz mniej spalił i jeszcze szybciej zaorał pole:) i za 15 tyś nikt nie kupi ciągnika o takiej mocy w idealnym stanie. Plus może byc tylko taki że mtz kupisz młodszego niż 385 bo nasze ursusu nie stety trzymają cene i za 15 tys cuda nie kupisz

Edytowany przez Dominiczek12, 23 kwiecień 2011 - 11:37.

Dodaj odpowiedź