Skocz do zawartości

Zdjęcie

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 22:09

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy @MajsterPopsuj88 nie może produkować energii bo np. linia przesyłowa nie da rady więcej przesłać i nie pozwalają dołączyć kolejnym elektrowniom, a po za tym wszystko jest centralnie sterowane przez Krajową Dyspozycję Mocy i trzeba zachować odpowiedni bilans energii pobieranej i wyprodukowanej bo inaczej by się różne komedie działy z częstotliwością i napięciem.
Jeśli chodzi o wybudowanie elektrowni wiatrowej to największymi wrogami są standardowo ekolodzy i biurokratyczna machina (każdemu trzeba coś odpalić ;))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy Dzisiaj, 02:10
  •  

#22 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 22:25

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy Jak to prywatnie? Przecież wszystkie wiatraki stawiają prywatni przedsiębiorcy. I chyba prawie każdy ma uwzględnione w biznes planie "inne wydatki". U mnie w okolicy bez problemu wydali pozwolenie na wiatrak i biogazownie. Wiatrak ma powstać ale biogazownie już nie bo mieszkańcy wnieśli protest.

Biurokracja swoją drogą ale można bez problemu ją załatwić. Najgorsza jest Opinia Środowiskowa gdzie o zgodę pytani są okoliczni mieszkańcy i ekolodzy.

Edytowany przez StasiekS, 18 kwiecień 2011 - 22:27.

#23 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 22:29

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy Mi chodziło o to że prywatnie tzn pobierasz kase równiez za te energie co wiatrak wyprodukuje i wiatrak jest twój a jak stawie firma to wiatrak jest ich a ty dostajesz jedynie dzierzawe zz twój grunt i jakis procent od energii.

#24 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 22:45

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy Mnie zawsze zastanawiało z czego ci "ekolodzy" chcą produkować prąd skoro wszystko jest nieekologiczne lub niebezpieczne dla środowiska?

#25 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 23:29

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy Ekoterroryści panowie ekoterroryści, poco wysyłać wojsko do Iraku jak we własnym kraju mamy ekoterroryzm ;[

#26 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 00:17

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy To ja jeszcze powiem coś odnosnie budowy drogi przez Doline Rospudy ale to juz jutro bo dzisiaj i tak przholowałem z af:)

No i jeszcze musze przytoczyć fragment wypowiedzi jednoego z moich ulubionych userów na af UrsusCzesio (mam nadzieje, że sie nie obrazi) bo normalnie smieje sie jak se to przypominam. Było forum jak często wchodzicie na af

UrsusCzesio: Raz dziennie ale porządnie 5 godzin wieczorem.

Jeżeli chodzi o elektrownie atomowe to w Polsce jedna mała już jest służy do celów badawczych i wytwarza prąd do wąskiego grona odbiorców, znajduje sie w okolicach Warszawy.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 23 kwiecień 2011 - 22:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Eminencja

Eminencja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 październik 2012 - 13:08

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy witam kupiłem pole na którym powstał wiatrak z Tego co mi wiadomo to jeden z wielu jaki jest tam zaplanowany. Nie bardzo mi to na reke. Wiec prosze o jakies rady jak moge to zwalczyć?

#28 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 24 październik 2012 - 23:26

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy http://ksiazki.wp.pl...1f678&_ticrsn=5

Dobry poradnik jak walczyć z wiatrakimi. Polecam.

A serio to nic nie zrobisz bo poprzedni właściciel zgodnie z prawem wydzierżawił cześć pola pod taki wiatrak a ty jako jego następca musisz to uszanować i przestrzegać postanowień umowy.

Edytowany przez StasiekS, 24 październik 2012 - 23:28.

#29 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 30 październik 2012 - 16:30

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy

witam kupiłem pole na którym powstał wiatrak z Tego co mi wiadomo to jeden z wielu jaki jest tam zaplanowany. Nie bardzo mi to na reke. Wiec prosze o jakies rady jak moge to zwalczyć?

Proste i łatwe.
Nic nie podpisuj. Na pewno przyjdą do Ciebie jeszcze raz podpisać umowę. Wtedy powiedz że nie chcesz tych wiatraków. Muszą mieć aneks lub nową umowę inaczej nie dostaną zgody na przyłączenie do sieci.

#30 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 październik 2012 - 17:25

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy Dlaczego jeszcze raz podpisać umowę? Skoro pobudowali to umowa jest już podpisana i mają wszystkie zgody na przyłącza. Jedyny aneks jaki może wystąpić to zmiana osoby, której będzie wypłacany czynsz.

#31 Share szymon17

szymon17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 30 październik 2012 - 20:34

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy Kolego nie doczytałem.

Jeżeli już stoi wiatrak i jest wpisany w KW to już nic się nie da zrobić. Jeżeli nie ma jeszcze pozwolenie na budowę na następne to jeszcze jest szansa że da się coś zrobić. Musisz napisać w jakiej fazie są prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share Eminencja

Eminencja

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 listopad 2012 - 15:16

Elektrownie wiatrowe vs Park Narodowy Jeden jest wybudowany a co do drugiego to nic jeszcze nie jest zrobione na polu.