Polecane posty

systemem gospodarskim 35tys+ projekt i inne papierki i zalatwiania -mowie tu o jednej chali 6*10m bez zadnych paszarni wyposarzenia- taki stan surowy zamkniety;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Na te pytanie akurat składa się wiele czynników takich czy np wszystko będzie robić firma pod klucz czy część zrobi firma a ty raszte albo jesteś na tyle zdolny i masz ludzi że sami dacie sobie rade poza tym jaki kupisz materiał czy będzie poddasze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Jak robi ci firma to małe budynki zwrócą ci się po bardzo długim okresie czasu, Lepiej wziąć większy kredyt i wybudować większą chlewnie, która się szybciej wzróci i zyski będą większe :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Co za temat?? po co budować na 50 sztuk?????? przeciez nawet jakbyś chciał się bawić w tuczniki z dani i innych to minimum 100 sztuk. A koszty jakbys sam budował to policz sobie najmniej 1000 zł/szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

z 8ha świata nie zwojujesz niestety najlepszym wyjsciem w Twojej sytuacji jest "NAUKA" bo jak widze masz 13lat więc zapomnij o świniach !!

Czyli załóżmy ze masz teraz na chlewni 100szt. warchlaków no i co teraz trzeba to wykarmić a uważam że zbożem z 8ha nie masz szans na odchów a co za tym niesie dokupienie Żboza po ok 750zł/ton a liczmy ze taka świnia zje 500kg zboża plus pasze 25kg po 60zł

375zł zboze

60zł pasza

----------------

435zł wychowanie tucznika (moze troche przesadzilem ok. o 10-20zł ale na pewno nie wiecej)

minimalna cena jaka musi być w skupie to ok. 3.8zł za kilogram a wiecw tym roku za duzo takich cen nie było

 

..

Mialem kiedys ok. 100szt swin nie powiem ze to nieopłacalny interes ale tylko przy wiekszych ilosciach ale broń boże jak bedzies dokupywać zboże to juz koniec jednego roku musialem i za wesoło nie było :(

He ja bedzie zboze po ok 300zł to mozesz śmiało sie w to bawic ale to tak jak grać na giełdzie raz sie oda raz sie straci i tylko kupie roboty bedzie

 

A wiec ucz sie i do dobrej pracy od pon.-pt. robota a sobota i niedizela spokój i wsystko masz w głebokim poważaniu a przy świniach nawet jak karmiki masz co codziennie musisz tam isc przebierac sie i ciagle w tym smrodach i jeszcze jak wszystko zdrowe to ok ale jak nie jakaś choroba to bedziesz przeklinas tą hodowle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXRedBullXx    0

DO nauki to mie nieciągnie a do rolnictwa Tak lubie na wsi robic i dlatego pomagam na roli puzniej sam bede robił ojciec chciał zobaczy owce ale ja nic niewiem o tym wiecie cos o nich i czy jakis skup owiec w mzaowieckim jest plis porsze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    208

Owce są nie opłacalne. Ja twoim miejscu zajął się warzywnictwem na 8 ha możesz zarobić więcej niż na świniach ale jest więcej pracy.

-Jakie masz ziemie (która klasa)??

- jakie maszyny ??

 

Proponował bym ci uprawę ziemniaków wczesnych pod agrowłókniną, a potem kapusta i zbierasz 2 plon w jednym roku. Potrzebujesz :

- ciągnik 330 lub 360 lub coś w podobnej mocy + tur lub jakiś cyklop

- brony, sadzarka, obsypnik, opielacz, maszyna do rozwijania folii

- Opryskiwacz, rozrzutnik, roziewacz nawozów

- Przechowalnie ( Budynek ok. 160 m2)

- Jakiś samochód żeby wozić ziemniaki i kapustę na rynek ( star 200 starczy )

- Deszczownie ale to nie jest konieczne ale potrzebne aby zwiększyć plon

- Kombajn do ziemniaków i przyczepy

 

Ten biznes wymusza większe nakłady pracy ale w jednym roku możesz mieć zysk 5 krotny ale to też trochę jak gra na giełdzie dlatego warto mieć zróżnicowane warzywa (np.kapusta- zyska, ziemniak - straci) :D

 

 

P.S

Mogłem o czymś zapomnieć :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXRedBullXx    0

No ziemia to słaba 5-4-3 klasa mam c-330 przyczepy brony podstawowy sprzet musiał bym kupic komabjn sadzarke no i pilenik cos w tym stylu a jak na warzywie zle wyjde no to moze byki ale warzywa to jest spoko pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

janczar810 jak ty na wyhodowanie jednej świnie zużywałeś 525 kg paszy to ja się nie dziwie że tobie się świnie nie opłacały. Ja na tym wyhoduje prawie dwie sztuki. A swoja drogą ja na 12 ha mam 18 krów i 200 tuczników na rok a docelowo jeszcze w tym roku bedzie 1000 sztuk. A czytałem kiedyś o gościu co na 30 ha ma 12000 (słownie dwanaście tysięcy) sztuk na rok więc brak ziemi nie jest tu żadnym ograniczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

a docelowo jeszcze w tym roku bedzie 1000 sztuk.

yy zbytnio nie rozmumniem o co Ci dokładnie z tym chodzi

 

no dobra zgadzam sie ze troszke przesadzlem z 0.5ton zboza ale napewno duzo mniej taki świniak nie zje z tego co Ty kolego mówisz to wychodzi Ci ok 0.3ton zboza na sztuke i to wydaje mi sie ze jest to mocno przesadzone (ale z drugiej strony powiedz ile dajesz im paszy oraz koncentratów)

 

 

 

"A czytałem kiedyś o gościu co na 30 ha ma 12000 (słownie dwanaście tysięcy) sztuk na rok więc brak ziemi nie jest tu żadnym ograniczeniem "

 

Czytać to i można takie pierdoły miajające sie z celem. I życze powodzenia dokupywaniu zboża na te sztuki ((słownie dwanaście tysięcy))

Edytowano przez janczar810

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Wiem że odbiegne od tematu ale...

janczar810 Duńczycy osiągają zużycie paszy juz 2,6 kg na kg przyrostu tucznika więc policz sobie ile wychodzi na sztukę 110 kg.

Oczywiście ja takich wyników nie osiągam ale wyrabiam się w 340-350 kg z koncentratami łącznie

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

hmm tak na spokojnie mysle i stwierdzam iz moze jest to realne (chyba takze w duzym stopniu ma na to wpływ jakośc zbóż tzn. mam na mysli czynniki wynikajace z ph ziemi czyli klasy u mnie jest gorszej jakosci grunty rzedu IV- w najlepszym kawału ale to wyjątki a normalka to V. i chyba taka mieszanka paszowa jest mniej wartościowa i takze trzeba zwrócic na ta czynniki uwage)

dobra rasa świń połową drogi do sukcesu

 

Faktycznie troszke odbiegamy od tematu ale napewno pomoże to wszystko komuś w przyszłości :) i sami nawzajem możemy sie czegoś nauczyć.

pozdrawiam Hodowców trzody chlewnej i życze zwyżkowych cen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

witam jestem wlasnie w trakcie zalatwiania dokum entow na budowe chlewni tj tuczarni 75x15 czy mozesz mi doradzic jak rozwiazac projektowanie obiektu tj mam wy iiary budynku i teraznie wiem czy najpierw isc do projektanta czy moze dzwonic do jakiejs firmy wyposazajacej chlewnie zeby mi jakos doradzily rozwiazania wentylacji itd?


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
132Mateusz    2

witam chciałbym się dowiedzieć jaki byłby koszt budowy chlewni na około 200-300 sztuk tuczników? licze na szybkie odpowiedzi, z góry dzięki;)

Edytowano przez 132Mateusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Ruszt, sciółka? z czego dach? czy pianką ocieplany czy co tam jeszce? jaka wentylacja? bo moze byc i za 30tys i za 5tyś? podbitka perforowana? Stawisz prowizorke czy raz a porządnie. koszty to od 700 zł do 1000zł na sztuke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

Nad tym to można debatować bez końca. Pomijając pracochłonność przejdźmy do kosztów. Ruszta to koszt, chociaż z drugiej strony ruszta są na lata, a ściółkę musimy zorganizować każdego roku. Mniejsza z tym czy musimy kupić słomę czy mamy ją z własnego areału, bo zbiór też kosztuje. Gdyby tak przysiąść i policzyć to z perspektywy większej liczby lat to ruszta już tak drogo nie wychodzą. A wygoda (dla gospodarza) jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj