kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Gość   
Gość

Baks a Ty jaki używasz preparat mlekozastepczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4412

Powiem tak to zalezy od wieku .Bardzo długo stosowałem Milsan i Sanolac z Sano.Od miesiąca  natomiast stosuje   Lonomilk.Narazie jest super ale zbyt nie chce się wypowiadac,bo raczej to za krótki okres...

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bałam się Sano, duzo pisaliście o tym, że się zepsuli. Jak to cenowo wychodzi? Zastanawialam się nad Milli albo Sanolac Rot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piteriiv    82
Dnia 24.02.2018 o 10:16, Paulina1985 napisał:

Witam. 

Kolega zaczął pytać o preparat mlekozastępczy firmy DeHeus, ja stosuję KaliberMilk, efektow spektakularnych nie ma. Biegunki jak dla mnie za częste, ale do opanowania. Zastanawiam się nad zmianą. Myślę nad Joserą lub Blattin. Ktoś moze stosuje?

z josery stosuje od około 30 miesięcy, cielaki chętnie piją , sporadycznie sa biegunki, ładnie wyglądają,  stosuje preparat z siemiem od 3 tyg  zycia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Baks na pewno Milli stosowałeś, bo pisałeś mi że chyba Milsan? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4412

Jest tu Thomas co stosuje z Sano on jest zadowolony.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4412
6 minut temu, Thomas2135 napisał:

Baks na pewno Milli stosowałeś, bo pisałeś mi że chyba Milsan? 

Milsan  nie Mili sorry za pomyłke. juz się poprawiam .Sanolac 140,25kg   Milsan 127,25kg

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
ja używam calfmilk ale PREMIUM. wyniki są w mojej galerii. wcześniej używałem Sano i już do niego napewno nie wrócę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na razie to nie stosuję, bo mam nadmiar mleka krowiego. Zaczàłem stosować Milli i Sanolac 3 lata temu i ani razu się nie zawiodłem, ale poiłem dopiero kilkutygodniowe odpojone krowim mlekiem. Teraz w Milli zmienili skład i zrezygnowali z siary w proszku a w to miejsce jest mleko w proszku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najbardziej zależy mi na pierwszym etapie odchowu, jak pisałam od 4-5dnia. Chyba spróbuję coś z Josery. 

Jeszcze zainteresuję się nowym mlekiem z DeHeusa, podobno wprowadzają na dniach jakąś nowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem jak się rozpuszcza,  bo nie kupowałem kilka miesięcyz racji braku cieląt. Preparat może być dobry, ale trzeba dobrać proporcje i nie wierzyć ślepo w to co napisano  na etykiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wkurzające tylko jesli nie mozesz dac tak jak na etykiecie, bo preparat jest prosto mówiąc ciężkostrawny ( źrodło białka, tłuszczu itd.), rozwadniając niby unikasz biegunek, ale jest obawa o zapewnienie wystarczającej ilości skladników na szybki i zdrowy start. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, kali2107 napisał:

ja używam calfmilk ale PREMIUM. wyniki są w mojej galerii. wcześniej używałem Sano i już do niego napewno nie wrócę.

Kóry preparat i co było z nim nie tak? Jest kilka dobrych preparatów, ale nie każdy trzyma jakość na tym samym poziomie.

Widzę, że koleżanka jako jedna z nielicznych wie o co chodzi i jest w stanie rozróżnić biegunkę wywołaną patogenem czy kiepskim mlekiem lub złymi proporcjami, gdy kał zmienia kolorz konsystencję. W skarajnych przypadkach jak ktoś nie zauważa różnicy, gdy kał jest jasny, szary a z tyłka się nie leje, bo to przecież nie biegunka cielak wpada w kwasicę metaboliczną i niknie w oczach. Miałem tak ze sprayfo czerwonym i od tamtej pory jestem czujny. 

Z perspektywy czasu widzę, że żaden preparat nie dorówna krowiemu mleku. Najlepszym wyjściem jest u mnie odpajanie krowim mlekiem przez min 3 tyg  przechodzenie na preparat jedynkę dla najmłodszych. Ten okres pojenia mlekiem jest zmienny, bo zależy od tego ile mam mleka w nadmiarze. Tanio nie jest, ale jak chce się mieć w przyszłości zdrową jałówkę  to trzeba zainwestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnsoon    7

Sanolac Rot super przyrostów nie ma, ale biegunek też!! Mogę zdecydowanie polecić. 

Natomiast u mnie nie sprawdziła się Josera, nierowne partie(np. kolor), slaba rozpuszczalnosc.

Teraz lece na Sprayfo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

do jakiego wieku cieląt stosujecie preparaty mlekozastępcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
35 minut temu, ksys napisał:

do jakiego wieku cieląt stosujecie preparaty mlekozastępcze ?

Ja przy jałówkach do hodowli 90-100 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
13 godzin temu, kali2107 napisał:

ja używam calfmilk ale PREMIUM. wyniki są w mojej galerii. wcześniej używałem Sano i już do niego napewno nie wrócę.

Ile placisz za calfmilka? i gdzie go kupujesz?

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolmr7    1
29 minut temu, kr9292 napisał:

Ile placisz za calfmilka? i gdzie go kupujesz?

U nas calfmilk od 3-4 tygodnia 130 zł po rabacie. za 20 kg.

PREMIUM nie miał na stanie ale mówił że około 200 zl. 

Pomorskie

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231

My też teraz tylko na krowim mleko cały czas odpajamy i efekty są bardzo dobre. Drożej wychodzi napewno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlaczego taki przeskok od razu z Milli na Milsan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pomiędzy jest SanolacRot. Też mi do końca nie odpowiada, bo ma sporo włókna, ale kupuję  bo jest zawsze dostępne. Są inne preparaty u znajomego w innym mieście, ale nie zawsze są dostępne, oferta się zmienia a ja nie chcę skakać z jednej firmy na drugą. W sumie, gdy odpoję mlekiem i przechodzę na Milli to Sanolac dostają tak na zapójkę,  bo pobierają treściwe. Preparatów z siemiem nie uznaję, więc Milsan odpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj