kaczorek

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt

Polecane posty

Baks00    4412

W mojej okolicy Sano najdrozej chodzi.Biofarm ma fajny zapach i chyba jedyne musli co ma susz z marchwi co mnie nakłonilo na jego kupno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

ja kupuje z okolicznej wschodzacej firmy firmy tez jest marchew burak itd, generalnie kolorowe i jedza super. swoja droga nie wiedziałem ze suszona marchew jest tak słodka xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Moim zdaniem warto stosować od początku chociaż ziarna kukurydzy, a takie musli dużo nie idzie . Cielaki ładnie przyrastają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chlopaki mozecie wrzucic zdjecia tego musli z marchewką??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Super :) oczekuję. Zrobię kawę...sobie na pewno 🤣 to już ta godzina 😂🤣

Ja używam tego musli z DeHeusa, nie mogę się czepiać, jak juz pisalam wcześniej - pobierają od 3.dnia, teraz robią nowy granulat z sieczką ze slomy melasowaną, chcialabym sprobować zamiast dawac od 60dnia kiszonkę.

Ale zawsze warto sprobowac czegos nowego jesli beda lepiej pobierały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trouw probowalam z jakąś sieczką, Babymusli czy cos takiego...spozycie zmniejszylo mi się o 70% 🤨🤨🤨wrocilam do kalibermusli

Tylko nie pamietam czy to TrouwNutrition bylo melasowane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Vittra ma ciekawe musli też z suszem lucerny, ale drogie. Z wyglądu ciekawe, ale do mleczarni daleko i problem byłby z zaopatrzeniem. A tego Biofarma to pod jaką nazwą szukać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

ja poje mlekiem od JOSERA, 21% białka z serwatki, troszkę kosztuje a nie wiem czy coś lepszego jest w podobnej cenie.

Mam zdjęcia w galerii z składem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
8 godzin temu, norbert098 napisał:

Mleko z josera stosuje ktoś? Opinie?

Od tego roku stosuję i piją bez pretensji.

Choć jeden cielak trafił się z wymogami, w jakimś okresie raz pił a raz nie pił, trzeba było zmieniać wiaderka ale potem i to nie pomagało, to dawałem raz dziennie to wtedy pił  a po jakimś czasie mu przeszło i pił ponownie wszystko, (po prostu niechętnie chciał zaczynać pić ale jak zaczął to pił do końca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2360
karmil ktos przeterminowanymi mlekopanami cielaki ? i czy wogole można jedna partia z lnem z LNB juz od marca po terminie a druga partia bez lnu z tej samej firmy miesiac po terminie

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4412

Chyba największe ryzyko to biegunka.....Ale ja bym spróbował dac no i obserwacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchaj    5

cześć, Paulina przekonała mnie do Goldenmilka, teraz zastanawiam się jaki prestarter i starter wybrać. pomożecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

też używam te mleko podobno lepszą jakościowo i naturalne składniki ma.

ja żadnych preparatów nie kupuję bo strasznie drogie są. już taniej wyszłoby mieć własną krowę która by dawała cielakom mleka przez kilka miesięcy niż te startery. daję kukurydzę pełne ziarna z swoją paszą (mieszanka zbożowa + witaminy w niej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 27.10.2018 o 22:01, kuchaj napisał:

cześć, Paulina przekonała mnie do Goldenmilka, teraz zastanawiam się jaki prestarter i starter wybrać. pomożecie?

Z Goldmilka będziesz zadowolony, ja nadal go używam przy maksymalnej koncentracji (prawie 200g/litr).

Mogę szczerze polecić pasze Biofeed, kiedy napisalam post z zapytaniem ostatnio, jeden z kolegów Kali2107 mnie skierował w ich stronę. W zasadzie nastepnego dnia mialam już na probę ich pasze. Teraz mam przywiezioną ponad tonę musli dla mlodszych i CalfTmr dla starszych i szczerze mowiąc zmieniać nie zamierzam, bo pięknie jedzą, maja dobry skład i cena konkurencyjna.

Z musli jeszcze Josera Kalberkrost jest super, cena oczywiscie wysoka. Z DeHeusa Kalibermusli wcale nie polecam, bo nie jedzą. 

Powodzenia w wyborze i przepraszam ,za długi post.

 

20181022_140746.jpg

20181022_140830.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

ładnie wygląda, jaka cena? . U mnie idzie teraz granulat z ekoplonu od 5 dnia życia i własne ziarno kukurydzy. Od 1,5 miesiąca wprowadzam powoli tmr. Ładnie rosną. Przetestowałem dużo tych musli i w każdym przypadku zostawiały granulki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4412

Nutrena-ma fajny skład.Ale strasznie drogie to musli i potężnie duży granulat.Ja zaczynam z tym musli....

 

 

 

 

 

DSC_0143.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchaj    5

A powiecie mi czy znacie jakas firmę, rozprowadzajaca tego goldmilka? (kujawsko pomorskie) Paulina w jakim wieku zaczynasz, dawac ten biofeed i do kiedy? kiedy zmieniasz na inną pasze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj