Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#3481 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 25 lipiec 2016 - 05:28

Rzepak jaki rzepak polecacie na 4 b

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 04:47
  •  

#3482 Share adamo_89

adamo_89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 06:43

Rzepak DK Equiste koszowy 22.07. 4,0t hektara, 8,3 wilgotność, nie klejony nie dosuszany. Jak na tę warunki uważam rok za udany.

#3483 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 20:38

Rzepak

Podstawowy wniosek to nigdy więcej odmiany Alvaro. Wracam do DK Equiste i może jakaś nowa odmiana na eksperyment. 

Drugi wniosek to siać jednak w terminie nawet w okresie suszy.

Trzeci to pryskanie na tzw "płatek" Zawsze pryskałem pod koniec kwitnienia i było ok choć ślady na plantacji zostawały. W tym sezonie opryskałem wcześniej czyli dokładnie jak pierwsze płatki opadały i same problemy. I grzyb przyatakował i pryszczarek. A nigdy dotąd z tym problemów nie było. No plus że śladów nie było wogóle. 

Czwarty wniosek to pierwszy raz zamiast gligosatu na dosuszenie poszedł zamiennik reglone. I od razu wpadka. Suszy pięknie i szybko ale trzeba się jednak stosować do etykiety czyli 500 - 600 l cieczy na ha a nie 300 njak poszło u mnie. 

Takie tam wnoiski z jednego sezonu....

Mówisz nigdy więcej Alvaro a znam 4 osóby co w tamtym roku ponad 5t/ha, u jednej 5.6 średnia z niecałych 50ha, także tutaj ciężko trafić. Sam się zastanawiałem nad tą odmianą ale mi akurat działki klasowo nie pasują w tym roku. 

Siac w terminie to nie wniosek tylko fakt  :)

Płatek hmm widzisz ja z kolei jestem za pryskaniem na początku kwitnienia, dochodzi równo i bez desykacji, nie leży w ścieżkach.

To z tym reglone to nie popaliło czy jak?? Mniej wody, większe stężenie to powinno parzyć lepiej (przynajmniej tak przy glifosacie jest) 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3484 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 08:02

Rzepak

Z odmianami jest różnie, bywa ze przy 20 km jest róznica w plonie. U mnie lisek ładnie sypał a kalifornie nie sprawdzała się, a u kuzyna odwrotnie.

Alvaro w tym roku siałem ale w mieszance z dwoma innymi, w Strip Stilu wydał 3,7, i taka średnia w gospodarstwie wyszła, jak  na okolicę to raczej super bo i po 1,5 kosili. Najlepiej sypnął Reskator na 2 klasie 3,85 z na innym kawałku 200 metrów dalej, ale powschodził 2 tygodnie później wydał 3,65.

Na płatka oprysk spóźniony o tydzień połowa maja, i to był sztrzał w 10, bo ci co pryskali za szybko lub  w terminie po koszą  2 tony, albo mniej, tak grzyb zaatakował że tragedia.

Reglone i zamiennikami,  pryskałem 3 razy i 200 litrów dawałem i super efekt, po 3-5 dniach kosiłem.

#3485 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1491 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 09:00

Rzepak

jaki rzepak polecacie na 4 b

Monolit nie będzisz żałować

#3486 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 11:54

Rzepak

ale ma jedną zasadniczą wadę jak dla mnie, wysoko i nad wyraz podatna na wyleganie, u nas to już kawały opowiadają o tym jej wyleganiu.

#3487 Share BIGAGRO

BIGAGRO

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Zainteresowania:Internetowy sklep rolniczy - maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, nawozy dolistne, wapna, opakowania, oferta ogrodnicza.

Napisany 27 lipiec 2016 - 12:52

Rzepak

W takim przypadku proponujemy odmianę Chrobry - jest to właśnie ulepszony Monolit - ma znacznie grubszą łodygę.

A z tym wyleganiem Monolita nie jest aż tak tragicznie :)

Big-agro.pl - Internetowy sklep rolniczy

Najlepsze ceny, rabaty, promocje, tania lub darmowa wysyłka w 24 godziny!

nawozy - nasiona - opakowania - maszyny rolnicze - wapna - oferta ogrodnicza

Produkty od Grupy Azoty | Lhoist | AgriLand | DSV | Kioti | AVANT | AgroLiedmann | HR Strzelce | Saaten Union | Rapool Polska

#3488 Share Kamilo1888

Kamilo1888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Filmowanie,

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:55

Rzepak

Dzis skoszony rzepak Quartz plon 3,4t/ha wilgotność 7 % siany na 3-4 klasie. Jak na pierwszy raz i takie jesienne warunki jestem zadowolony bo plon o 100 kg niższy niz na 1 klasie :) u znajomych 

#3489 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:15

Rzepak

alvaro bardzo dobra odmiana, z oka około 5,1-5,4 t ale wymieszałem w silosie z inną odmiana wiec dokładnie sie nie dowiem, po sprzedaniu części rzepaku średnia z całego gospodarstwa zapowiada sie w okolicach 4,4t, Po ilości w silosach liczyłem że srednia bedzie wyzsza ale po sprzedaniu części widze ze przyjąłem za dużą gęstość.

#3490 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:19

Rzepak

to moze z drugiej beczki:)  czym odchwaszczaliscie wasze rzepaki i jak sie to sprawdzilo?  mi chodzi po glowie butisan i iguana bo jest na to promocja. za taki pack daja 3 litry caryxa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3491 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:43

Rzepak

alvaro bardzo dobra odmiana, z oka około 5,1-5,4 t ale wymieszałem w silosie z inną odmiana wiec dokładnie sie nie dowiem, po sprzedaniu części rzepaku średnia z całego gospodarstwa zapowiada sie w okolicach 4,4t, Po ilości w silosach liczyłem że srednia bedzie wyzsza ale po sprzedaniu części widze ze przyjąłem za dużą gęstość.

Proponuje najpierw zważyć a później prawić o rekordowych plonach na ten rok co podałeś. Na oko kolega pokazywał mi zdjęcia na 1.2 klasie wysoki 2m i na oko powinien sypać 5T a jak się okazało sypał po 2,5T więc bez bajek proszę :)

#3492 Share rocco0987

rocco0987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 22:57

Rzepak

całość rzepaku w silosach - objetosc  silosu łatwo zmierzyć,,,z nich sprzedane 3 auta których wage znam i zmierzyłem ile objetośi ubyło,, wiem ile objętości ubyło, wiem ile zostało wiec po przeliczeniu ile razy więcej objetosci mi zostało znam tez wage niesprzedanej części, oczywiście nie co do kg ale w miare dokładnie. Całość tonażu przez ilosc hektarów i tadam 4,4t. A skoro średnia wyjdzie około 4,4 t to alvaro 5t  przebił spokojnie, miałem tez 2 działki marathona 5 t przebite na bank, jednak najwieksza ilość działek nie przekraczała 4,5t a pare na granicy 4t. Jak sprzedam całość pochwale sie dokładną średnią, w tamtym roku pomyliłem sie w szacowaniu sredniej 160kg dwa lata temu o 200. A co tego ze w tym roku sie nie da, przedstawiciel handlowy przyniósł mi wczoraj wiadomość  ze u rolnika 20 km dalej koszą srednio 4,8t WAŻONE tylko rzepak w działkach 20ha i w większe.

#3493 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 06:47

Rzepak

moze zapomniałeś sprzedać z tamtego roku rzepak i stąd taki plon Ci wyszedł :D

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3494 Share mat93

mat93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 06:48

Rzepak

Mam takie pytanie ,już nie długo znów zasiewy i teraz jak radzicie sypać polifoske i sól potasową przed orką czy przed uprawą , rzepak ponoć ma głębokie korzenie więc chyba sięgnie , jak będzie lepiej ?

#3495 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 06:58

Rzepak

siej na ściernisko dużo lepiej się jeździ i nie trzeba się tłuc po skibach i bryłach, rzepak musisz tak do wytworzenia głębszego korzenia przed zimą co jest korzystne

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3496 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 28 lipiec 2016 - 08:45

Rzepak Qartz plon 3,9 t wyglądał na więcej ale i tak dobrze sypnol

#3497 Share sap

sap

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 08:48

Rzepak mam problem z makami w rzepaku. w tym roku chce wprowadzic navigator w ochronie i teraz pytanie do tych co go stosowali. mam 2 propozycje
1)to chlomazon 0,15 i metazachlor 1,6 po siewie a nastepnie po wschodach poprawka navigator 0,2
2)to chlomazon po siewie 0,15 i po wschodach 1,6metazachlor i 0,2 navigator.
ktora kombinacja bedzie lepsza. ewetualnie inne propozycje ze szczegolnym uwzglednieniem maku.

#3498 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 28 lipiec 2016 - 13:34

Rzepak

Zastosuj moje rozwiązanie,po siewie daj 2l Colzoru Trio ,a po wschodach 0,2l Navigatoru ,może to nie tanie zestawienie ,ale o maku i tobołkach można zapomnieć.

#3499 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 01 sierpień 2016 - 08:30

Rzepak

Adriana ,zbiór 30 lipca, częściowo zasuszony,plon lekko ponad 4,2 t z ha.Dzień wczesniej padało ale wilgotność 8,6%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3500 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 138 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 13:14

Rzepak Panowie, mam na działce plac 15a na której porosły mi samosiewy rzepaku, a w tym roku ma być tam normalnie posiany rzepak. Jaka jest możliwość wystąpienia kiły, jeżeli wegetacja samosiewów trwała 2-3 miesiące ?

Edytowany przez Mateusz19980916, 07 sierpień 2016 - 13:15.