Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile za Godzine roboty??

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 27 marzec 2011 - 12:48

Ile za Godzine roboty?? Witam ;) Chciałbym się dowiedzieć jaka jest teraz mniej więcej stawka za godz roboty ? Wiem że każdy bierze inaczej ale tak mniej więcej ;) Chodzi mi np: o rozpołowienie ciągnika i wymiany sprzęgła ile takie coś by kosztowało??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ile za Godzine roboty?? Dzisiaj, 11:11
  •  

#2 Share Darious

Darious

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 13:45

Ile za Godzine roboty?? U mojego sąsiada, naprawiają Zetora 10145, (zdaje się że remont silnika) i z tego co wiem gość bierze ok 100 zł dniówke .

#3 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 27 marzec 2011 - 13:52

Ile za Godzine roboty?? znajomy mechanik nam robił po znajomosci ale tak to bierze 34zł za godz tak brał w zeszłym roku wiekszosc narzedzi swoje miał i dojezdzał a drugi 24zł za godz tyle ze trza do niego jechać sptrzetem

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 14:42

Ile za Godzine roboty??

U mojego sąsiada, naprawiają Zetora 10145, (zdaje się że remont silnika) i z tego co wiem gość bierze ok 100 zł dniówke .

Tyle to zarabia pracownik na budowie a nie mechanik (do łopaty każdy się nadaje a na mechanika trzeba mieć wiedzę).

Znajomy też się tak ceni i całe życie bez kasy jest a roboty robi za grosze.

Połączyłem kiedyś gościowi skrzynkę sterowania wciągarki (pół godziny roboty) i zażądałem 40 zł gość był wzburzony że tak drogo , powiedziałem że mogę to rozłączyć i nic nie zapłaci - zapłacił. Jak się później okazało był u 2/3 gości ale nikt nie wiedział jak to zrobić.

Ceńmy siebie i innych, targujmy się ale realnie a nie to żeby ktoś nam robił za darmo.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#5 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 27 marzec 2011 - 14:44

Ile za Godzine roboty?? za wymianę sprzęgła max 150 zł

#6 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 15:32

Ile za Godzine roboty?? 150 zł za wymianę sprzęgła? :blink: Daj mi numer do tego mechanika ;) Chyba trochę za mało?

Edytowany przez Cichy94, 27 marzec 2011 - 15:33.

#7 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 16:49

Ile za Godzine roboty?? na własnym warsztacie(a nieźle wyposażony-wózek do rozpoławiania,podnośnik żaba do ciężarówek,winda sufitowa o udźwigu 750kg przesuwna,tokarnia)to tak bym musiał brać od 30 zł na godzinę-zależy jaka skomplikowana naprawa.

warsztaty to tak około 50 zł roboczogodzina.

#8 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 16:58

Ile za Godzine roboty?? ja za wymiane sprzegla i lapek w zetorze 7011 zaplacilem 140 zł mechanik ma wszystkie swoje narzedzia

#9 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:29

Ile za Godzine roboty?? no jasne że z własnymi narzędziami-do castoramy nie pojedziesz bo mechanik nie przygotowany.

o kluczach nawet specjalistycznych(imbusy,dynamometr,różne nasady) nawet nie wspominam-szanujący klienta mechanik to ma.

serwis przyjechał na przegląd gwarancyjny(bo pieczątka musi być),to mechanik powiedział że chciałby mieć tyle narzędzi i sprzętu warsztatowego do dyspozycji-to takie moje hobby,tylko stołu do pomp brakuje-bo przyrząd do wtrysków mam.

#10 Share Cichy94

Cichy94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 19:34

Ile za Godzine roboty?? Dzięki wszystkim za info ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 marzec 2011 - 20:21

Ile za Godzine roboty??

Tyle to zarabia pracownik na budowie a nie mechanik (do łopaty każdy się nadaje a na mechanika trzeba mieć wiedzę).

Znajomy też się tak ceni i całe życie bez kasy jest a roboty robi za grosze.

Połączyłem kiedyś gościowi skrzynkę sterowania wciągarki (pół godziny roboty) i zażądałem 40 zł gość był wzburzony że tak drogo , powiedziałem że mogę to rozłączyć i nic nie zapłaci - zapłacił. Jak się później okazało był u 2/3 gości ale nikt nie wiedział jak to zrobić.

Ceńmy siebie i innych, targujmy się ale realnie a nie to żeby ktoś nam robił za darmo.

za taką dniówkę to bym poszedł do łopaty. Ja płacę 7-8 zł. I obojętnie co będzie robił to jest taka stawka. A jak się nie podoba to won.
Raz mi hydraulik wodę w domu zakładał i powiedział że za 200 zł dniówki to on by z łózka nie wstał. Dziś jest na bezrobociu.

#12 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:49

Ile za Godzine roboty?? @saszaeta-twój pracownik i twoje narzędzia,stanowisko warsztatowe(czyli ta łopata-czy swoją przynosi?)to OK.ale gdyby gość mi powiedział 15 zł na godzinę,na własnym prądzie,narzędziach,sprzęcie,garażu czy warsztacie-takiego to korbą.

można to odwrócić-przyjedziesz ciągnikiem z prasą i pełnym zbiornikiem do gościa prasować to ile za godzinę-10-15zł?co innego jak przyjdziesz tylko z kanapkami na jego sprzęt.

#13 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:07

Ile za Godzine roboty?? a to za jedną robotę sprzęt ma się zwrócić. Kiedyś mi kolega liczył co kupę usług robi że amortyzacja ciągnika (akurat mtz za 100tyś) to jest 33zł godz. Bo po 3tyś/mtg trzeba remont robić silnika. Ale sam silnik nie kosztuje 100tyś to jakie 33zł amortyzacja. Ja wolę małą łyżeczką a cały czas a nie chochlą na raz bo można się udławić

#14 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:37

Ile za Godzine roboty??

za taką dniówkę to bym poszedł do łopaty. Ja płacę 7-8 zł. I obojętnie co będzie robił to jest taka stawka. A jak się nie podoba to won.
Raz mi hydraulik wodę w domu zakładał i powiedział że za 200 zł dniówki to on by z łózka nie wstał. Dziś jest na bezrobociu.

Kolego policz ZUS, podatek od powierzchni warsztatu, prąd itp, bo US to ryczałt to kilka złotych i pracuj za 100 zł/dniówka to na życie będzie mało.

Kolego a ile ty zarabiasz dziennie, czciłabyś pracować za 7-8 zł/godzinę?

Realna cena to jak kolega pisze 30 zł/roboczogodzina.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#15 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 22:04

Ile za Godzine roboty?? Niedawno znajomemu naprawiałem mf255 a dokładnie wymiana symeringu w zwolnicy oraz spawanie gwiazdy tylnego koła (pękła na śrubach przy zwolnicy) oraz naprawa zamków w drzwiach. Za robotę wziąłem 150zł.
Po około tygodni ten sam ciągnik trafił do mnie na naprawę kabiny. Były urwane wszystkie mocowania kabiny. Kabina taka jak tu http://www.agrofoto..../266820-mf-255/ koszt tak samo 150zł.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#16 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 23:55

Ile za Godzine roboty?? @saszeta-do końca ci tego ten kolega nie policzył z tą amortyzacją,albo coś namieszałeś-te 100 tyś,silnik że remont za te 100tyś(coś niejasno tłumaczysz-może późno).

na amortyzację sprzętu nie tylko składa się jej zakup-jeszcze serwisowanie,kilka dupereli drobnych ale je sumując ładna sumka wychodzi.

policzę ci usługę np.pług 4 skiby+ten mtz:33-amortyzacja ciągnika+ 5-amortyzacja pługa+10 -godzinówka kierowcy+35-paliwo+(tych składowych nie podam w cyfrach) ubezpieczenie+ZUS+koszty kredytu+podatek dochodowy+coś koło stówki-i tyle biorą-zarobku dużego tu nie widzę,tą chochlą jak mówisz.podobnie jest z warsztatem-może jedno narzędzie nie kosztuje 100tyś(co niektóre nawet więcej)ale jest ich na tyle dużo że się sumka uzbiera-no i nie są to narzędzia od ruskich-takimi nie da się pracować.

@andrzej2110-przy tej robocie to i tak 8 godzinny czas pracy pewnie zaliczyłeś-spawarka i elektrody-ta chochla chyba mizerna :D -jakbyś był za drogi to już byś go nie widział.

każdy by chciał dużo zarabiać i jak najmniej wydawać-ale się nie da.

#17 Share fart23

fart23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 06:35

Ile za Godzine roboty?? ja czasem zajmuję się elektryką i elektronika (w pojazdach, RTV AGD) i powiem tak, cena zależy od skomplikowania pracy, ale tak mniej-więcej to 40-50zł/h. Mój mechanik też ma takie stawki.

#18 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 07:24

Ile za Godzine roboty??

@saszeta-do końca ci tego ten kolega nie policzył z tą amortyzacją,albo coś namieszałeś-te 100 tyś,silnik że remont za te 100tyś(coś niejasno tłumaczysz-może późno).

na amortyzację sprzętu nie tylko składa się jej zakup-jeszcze serwisowanie,kilka dupereli drobnych ale je sumując ładna sumka wychodzi.

policzę ci usługę np.pług 4 skiby+ten mtz:33-amortyzacja ciągnika+ 5-amortyzacja pługa+10 -godzinówka kierowcy+35-paliwo+(tych składowych nie podam w cyfrach) ubezpieczenie+ZUS+koszty kredytu+podatek dochodowy+coś koło stówki-i tyle biorą-zarobku dużego tu nie widzę,tą chochlą jak mówisz.podobnie jest z warsztatem-może jedno narzędzie nie kosztuje 100tyś(co niektóre nawet więcej)ale jest ich na tyle dużo że się sumka uzbiera-no i nie są to narzędzia od ruskich-takimi nie da się pracować.

@andrzej2110-przy tej robocie to i tak 8 godzinny czas pracy pewnie zaliczyłeś-spawarka i elektrody-ta chochla chyba mizerna :D -jakbyś był za drogi to już byś go nie widział.

każdy by chciał dużo zarabiać i jak najmniej wydawać-ale się nie da.

dokładnie tak mi kolega wytłumaczył. Po 3tyś/mtg ciągnik ma się zwrócić. Parę sezonów robił usługowo na 600 ha za ogromne pieniądze ale nie miał jeszcze konkurencji.
to 100zł za godz nic nie robienia to zarobek nie duży? Pracownika, jak nie chce ci się jeździć to od tej stówki odlicz. A jak ktoś ma koszty kredytu to musi być droższy od tego co za gotówkę traktor kupił? Ja mam dwa sprintery które wynajmuję. Doba kosztuje 250zł. Mogła by i 300 i więcej bo tyle u konkurencji kosztuje ale moje pod domem nie stoją. A że bardziej się wytłuczą? Wytłuczą się tak samo jak i tamte po 300tyś/km tyle że u mnie to będzie 15 msc a u innych 24. I w finale kto więcej zarobi

#19 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 18:08

Ile za Godzine roboty?? Za godzinę roboty można wziąść i 5zł i 5000zł (szczególnie bankowcy). Tu się liczy stosunek jakości/ceny. Na targu jak sprzedają buty po 200zł i po 20zł to które lepiej schodzą ;) Ja proponuję 100zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 21:27

Ile za Godzine roboty??

@andrzej2110-przy tej robocie to i tak 8 godzinny czas pracy pewnie zaliczyłeś-spawarka i elektrody-ta chochla chyba mizerna :D -jakbyś był za drogi to już byś go nie widział. każdy by chciał dużo zarabiać i jak najmniej wydawać-ale się nie da.

W sumie dniówka wyszła około 100zł. To było robione tak po znajomości. Z jakości powinien być zadowolony bo ja nie lubię robić aby tydzień wytrzymało. Być może będę robił w nim jeszcze górny zaczep bo ma strasznie wybite tulejki. Do wymiany są jeszcze szpilki w tylnym kole bo gwintu słabo trzymają.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png