Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rębaki do drewna

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 07:59

Rębaki do drewna Co myślicie o tych urządzeniach? Zależy mi na opiniach posiadaczy tych maszyn. Jakie mają wady i zalety? Czy opłaca się kupno nowego rębaka?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rębaki do drewna Dzisiaj, 17:30
  •  

#2 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 20 marzec 2011 - 11:30

Rębaki do drewna Ale jakiego rębaka? Do ciecia gałęzi czy do rozłupywania pniaków drzew?
Jeśli do użytku własnego to nie kupuj nowego, na targach widziałem za 1200euro taki rebaczek z silnikiem 5kW, a ja zrobiłem że starych części z silnikiem 5kW i siłownikiem dwa razy większym jak ten za 1200euro, a pisało na targach 10ton nacisku, mnie to kosztowało 2500zł, nie pamiętam ale jakieś 5-6lat temu. A to link(to jest pozycja do transportu, do pracy ten siłownik ustawia się w pionie, to jest do rozłupywania pniaków):
http://www.agrofoto....arka-do-drewna/

Edytowany przez rafalkom555, 20 marzec 2011 - 11:32.

#3 Share Kondzik

Kondzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 11:55

Rębaki do drewna Przepraszam bo trochę nie jasno się wyraziłem. Chodzi mi o rębak do gałęzi :). Ale wielkie dzięki

#4 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 20 marzec 2011 - 16:54

Rębaki do drewna kolego ja posiadam rębak tarczowy, sam go zrobiłem w sumie jestem z niego bardzo zadowolony, ale niestety bez podajnika , zrębka to jakieś 2-5 cm, zapotrzebowanie na moc minimalne, u mnie pracuje z c-330 na obrotach 1500 i daje radę spokojnie, koszt wykonania samem wyniósł mnie gdzieś 800 zł, a zakup nowego to jakieś 3,5 tyś minimum, więc polecam samemu zrobić.

PS. zobacz zdjęcia w mojej galerii jest tam ten rębak :rolleyes:

#5 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 23:24

Rębaki do drewna Kolego Przemko mam takie pytanko: jaką wielkość przełożenia zastosowałeś na przekładni pasowej w swoim rębaku, 2:1 czy większą i maksymalnie jakiej grubości gałęzie możesz rozdrobnić?

Mam również kilka pytań do kolegi rafalkom555 a mianowicie: czy silnik w twojej łuparce jest połączony z pompą oleju bezpośrednio czy może poprzez jakąś przekładnię? Jaką liczbę obrotów kręci silniczek i czy jest uruchamiany na raz? Ostatnie pytanko :D Czy znasz parametry pompy hydraulicznej tzn. jaki wydatek oleju w litrach na minutę i przy jakim maksymalnym ciśnieniu może tłoczyć olej? Być może jest tabliczka na pompie z danymi.

Za wszelkie odpowiedzi z góry kolegom dziękuję!

#6 Share Przemko

Przemko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów
  • Zainteresowania:USŁUGA KOSZENIA ZBÓŻ KOZIENICE, MAZOWIECKIE, OKOLICE

Napisany 21 marzec 2011 - 21:58

Rębaki do drewna Kolego Tandam ja u siebie zastosowałem przełożenie 1:2,5 osobiście ciąłem gałęzie takie o średnicy do 5 cm, i były idelne, wszystko pochodziło z drzew wiśniowych :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Tandam

Tandam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 21:49

Rębaki do drewna Gałęzie około 5 cm średnicy to już całkiem spore okazy! :) U mnie co roku wiosną zawsze jest tych gałęzi mnóstwo i też mam w planie zrobić podobne urządzenie, ale to na pewno nie wcześniej niż zimą :rolleyes:
Dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam!

#8 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 marzec 2016 - 20:34

Rębaki do drewna nie chce mi się zakładać nowego tematu więc napisze tutaj. interesuje mnie zakup rebaka tarczowego cyklon 130 prosił bym o opinię tego sprzętu . i na jakie długość naprawdę tnie materiał.
jesli pomoglem kliknij fajne

#9 Share rafal0

rafal0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo-mechanizacja,

Napisany 09 marzec 2016 - 17:30

Rębaki do drewna

Jeśli chodzi o wybór rębaka to jest z czego wybierać. Wyróżniamy głównie 4 typy rębaków: bębnowy, tarczowy, ślimakowy i walcowy. Jeśli potrzebujesz zrębki do pieca z podajnikiem to tylko tarczowy bo robi drobne zrębki trochę większe od trocin. Jeśli zrębki będą zasypywane do pieca to pozostałe 3 rębaki rąbią na zrębki ,które nie przelatują przez ruszt w kotle.

#10 Share MarekAdamczyk

MarekAdamczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 kwiecień 2016 - 16:54

Rębaki do drewna

jeśli chodzi o rębak cyklon 130 to robi on zrębki do 5 cm i mniejsze posiada 4 dwustronne noże i przeciwnóż gałezie do 13 cm można śmiało wkładać wiem bo niedawno go zakupiłem i jestem z niego bardzo zadowolony solidna konstrukcja i malowanie nic tylko kupować

#11 Share Gregor369

Gregor369

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 kwiecień 2016 - 13:51

Rębaki do drewna

Myślę, że ten temat będzie najbardziej odpowiedni

Czy z rębakami do gałęzi firmy Caravaggi miał ktoś może do czynienia?

Albo jakieś sprawdzone info o maszynie z własnym silnikiem do rozdrabniania gałęzi drzew, żywopłotów etc. o średnicy max 13 cm, tak by można było zrębki wykorzystać np jako wyściółkę pod rośliny

Mile widziana własna przyczepka transportowa

Z góry dziękuję

Edytowany przez Gregor369, 20 kwiecień 2016 - 14:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share AutoAgro

AutoAgro

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 16:29

Rębaki do drewna

Osobiście polecam rębaki marki Negri jest to w pełni włoski produkt są dość drogie ale jakość ich zdecydowanie przewyższa konkurencje. Załączam nagrany przeze mnie film na którym pracuje rozdrabniacz gałęzi właśnie tej marki.

Dodaj odpowiedź