Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto zamienić Claasa na Bizona?

60 odpowiedzi na ten temat

#1 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 20:05

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Wiec zacznę od początku: mam claasa protectora (rocznik niznany, ale min.30lat ma). W te ostatnie zniwa psuł się niezwykle często. Pod koniec żniw trafiła się najpoważniejsza awaria - urwał się jeden z klawiszy wytrząsacza. Razem z ojcem pomyśleliśmy, ze najrozsądniej będzie kupić nowy. Ale gdy się dowiedzieliśmy jaka jest cena (8700zł/szt) to zrezygnowaliśmy. Na razie postanowiliśmy pospawać ten stary, a w przyszłości jak tylko zdnajdą się pieniądze na ten cel to trzeba będzie wymienic claasa na cos nowszego. I tu pojawia się cały dylemat: czy kupić zachodni, czy bizona? Zachodni może i lepszy jakościowo, ale do bizona części są znacznie tańsze (przykładowo taki klawisz do bizona kosztuje 500zł). Poza tym nie wiem jak to jest ze spalaniem u bionów, bo mój claas to pali naprawdę mało. Tak więc proszę o porady i opinie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Dzisiaj, 10:58
  •  

#2 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 20:23

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Sam widzisz jakie drogie są części do Claasa, a tym samym do zachodnich kombajnów... Ja radziłbym kupić ci Bizona... Nie tylko, że są tańsze części, ale także i wszędzie dostępne... Jeżeli chodzi o spalanie to ja napiszę tak: ja mam Bizona Super z 87r. Jak kosił rzepak [stół i sieczkarnia używana] to w ciągu 10h [9h koszenia i ok. 1h przejazdów itp.] spalił mi. ok. 80l... Nie wiem jak jest z innymi Bizonami, ale mój paliwa to spala naprawdę mało [wg mnie B) ]... Ja ze swoich doświadczeń polecałbym wam kupić Bizona... A jeżeli można spytać to do jakiej kwoty chcielibyście kupić nowszy kombajn???
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#3 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 20:25

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? zalezy bo do zachodnich tez można dostać częsci ale cena niestety razi w oczy...nikt nigdy do konca nie bedzie pewnien czy zachodni czy bizon ale kupując bizona naprawisz go sam i czesci wszedzie masz.kupując zachodni masz wiekszy komfort (jesli myslisz o roczniku 88++) ale czesci są droze ale jest duze prawdopodobienstwo ze sie nie bedzie bardzo psuł co w bizonie nikt nie gwarantuje bo lubią sie psuć B)
decyzja nalezy do ciebie...zalezy tez ile masz kasy i jaki areał :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#4 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 20:57

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Jeśli już będziemy wymieniać kombajn to chcielibyśmy aby nam parę lat posłużył, dlatego myślimy o czymś z końca lat 80 lub początku 90 (cena do 60tys). Z tym że nie wiem czy da się to zrealizować w tym roku, bo mamy jeszcze kilka innych ważnych inwestycji (m.in.przydałby się jakiś nowy ciągnik ok 100km). Ale za jakieś 2-3 lata to już nie będzie wyboru.
Kombajn narazie kosiłby ok20ha zboża, ale w przyszłości prawdopodobnie będzie więcej (przykładowo w tym roku było 2ha więceje zboża niż w ubiegłym a w przyszłym będą prawdopodobnie 3 dodatkowe hektary). Usługi odpadają, bo nie ma kiedy. Ponadto przydałby nam się wydajniejszy kombajn niż claas protector (który ma heder 3m), bo mamy sporą hodowlę i żniwa musimy stosunkowo szybko przepędzać. A co do awaryjności, to zdaję sobię sprawę, ze bizon ustępuje pod tym względem clasowi, ale za te pieniądze jakoś to ścierpię.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2007 - 20:57

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Do 40 ha polecam jednak Bizona ,te 50 godz koszenia przeżyjesz w gorszym komforcie ,części dostępne od reki ,przy odpowiedniej kulturze technicznej bezawaryjny a za róznicę w cenie z zachodnim można kupić bardzo komfortowe auto w którym się spędza wiecej czasu i bardziej go docenisz.Druga sprawa ze dzisiaj żniwa trwają 1-2 tyg i kombajn ma w tym czasie być sprawny lub ma być mozliwośc jego naprawienia w 24godz. Co ci z niesprawnego choćby to był sam jaśniecllas

#6 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 21:04

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Skoro do ok. 60 000zł to polecam Bizona Rekorda... Jeżeli kombajn będzie dobrze utrzymany i wszystko naprawiane zgodnie z "instrukcją", a nie tylko młotek, przecinek i spawarka to na pewno długo Ci posłuży i nie będziesz narzekał... W moim Bizonie w tym roku nie było żadnych awarii, oprócz wymiany końcówki targańca przy stole do rzepaku, a jeszcze mamy ok. 15-20ha zboża do koszenia... Jutro kombajnik idzie na cały dzień w pole... B)
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#7 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 21:08

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Do 60tys John Deere z serii 10xx, pola moment obkosisz i na usługi będziesz miał czas jechać.

#8 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 20 sierpień 2007 - 20:15

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Ja z doświadczeń innych mogę polecić każdy typ kombajnu byle w dobrym stanie i koniecznie żeby nie był myty a tylko dmuchany powietrzem. Dobrze robi na żywotność każdego kombajnu. JD, Class, Fahr czy Bizon byle dobry chociaż łatwiej znaleźć dobrze utrzymanego 20 letniego CLASSA czy JD jak BIZONA

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 21:25

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Ja osobiscie nie zamieniłbym classa na bizona..Np.Mecator-Z050 W classie moze byc kabina..Heder mniejszy ale nie heder najważniejszy

#10 Share radzio16

radzio16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 20 sierpień 2007 - 21:51

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Ja jak kolega Celeronik polecam JD ewntualnie NH są to dobre maszyny i wydajne, i na wet gdy przydazy wymieniac jakąś częsć to dasz drożej ale pochodzi ona duzo dłużej niz polska od bizona. Z Bizonem różnie bywa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 20 sierpień 2007 - 22:10

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Mam JD 970, ogólnie jestem z niego zadowolony B). Fakt, części śą droższe od bizonowskich i to dużo :). Ale stosuje technikę zamienników i jazdy po szrotach :). Dużo pasków, napinaczy i innych pierdoł pasuje od polskich maszyn :). A części typowe dla modelu szukam na szrotach. Czasami zdarzy się, że trzeba kupić coś nowego.

#12 Share KOMBAJNista

KOMBAJNista

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 19:06

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Bizon bedzie duzo nowszy do Clasa czy JD lu NH stad proponował ym Bizona czesci w bród a jak sie dba to i Bizon sie nie psuje

#13 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 19:39

Ja osobiscie nie zamieniłbym classa na bizona..Np.Mecator-Z050 W classie moze byc kabina..Heder mniejszy ale nie heder najważniejszy

No, ale buchaj chce coś z lat 80 - 90 więc oba te kombajny odpadają. W tym przypadku heder jest ważny, bo przecież musi szyko skończyc żniwa, bo ma hodowlę, a nie jak piszesz, że heder nie najważniejszy.

#14 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 27 wrzesień 2007 - 19:50

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Czemu nie. Taki bizonek by go godnie zastąpił. Może znajdziesz czerwonego rekorda w dobrej cenie. (tlyko nie rób jak w sąsiedniej wiosce, kupił za 25 tys. i codzinnie coś pada)

KS Falubaz

#15 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 15:23

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? Polecił bym ci tego bizonka ---> http://www.allegro.p...zon_rekord.html jest w super stanie za małą kasę. Moim zdaniem jak kupowac to coś w bardzo dobrym stanie.

#16 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5198 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 15:27

Polecił bym ci tego bizonka ---> http://www.allegro.p...zon_rekord.html jest w super stanie za małą kasę. Moim zdaniem jak kupowac to coś w bardzo dobrym stanie.

Ten bizon rzeczywiście w super stanie jest

KS Falubaz

#17 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 18:11

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? na mój gust on był malowany.

#18 Share mlodyrolnik3

mlodyrolnik3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 wrzesień 2007 - 18:20

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? No bo był. Stary jak by był zadbany to chyba lepiej by wyglądał.

#19 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 29 wrzesień 2007 - 21:56

Czy warto zamienić Claasa na Bizona? a nie lepiej ci kupić NH gadałem z goście który sie zna na tych kombajnach i mówił ze ze te starsze roczki są dobre mój kolega na 20- h zboże mam starego nh m133 użytkuje go już 4 lat i mówił jak coś sie psuje to do bizon pasuje prawie wszystko ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 01 październik 2007 - 13:35