Skocz do zawartości

Zdjęcie

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

772 odpowiedzi na ten temat

#141 Share luxer

luxer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 21:33

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Wow! Piekny rozsadnik,czy wielkosc kamieni i ich rozstaw ma jakies znaczenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Dzisiaj, 01:57
  •  

#142 Share chucknorris

chucknorris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 22:08

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? W jakim celu przykrywasz rosadnik folią?
Interesuję się rolnictwem od kiedy jestem ładny, a ładny jestem od urodzenia.

#143 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 13:32

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? To nie folia , agrowłóknina , aby nie wyschła gleba , bo nie powschodzi ,,,,,,biznes ,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share michalskorupski

michalskorupski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 18:06

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Agrowłóknina nie jest KONIECZNA. Znam wiele osób ,które nie przykrywają i normalnie koziołek wschodzi. Zależy od warunków meteo bo przecież chodzi o utrzymanie wilgoci. Poraz enty ponowię pytanie , co się dzieje z tymi skupami? Już od dłuższego czasu występują problemy ze sprzedażą (czyt. pół roku). Obdzwonionych zostało około 20 osób i ciągle nic. Jeżeli ktoś ma jakiś kontakt do skupu lub chce nawiązać współpracę proszę o telefon. 695460572. Pozdrawiam wszystkich zielarzy. Lubelskie, okolice Parczewa. Miejscowość Rusiły.

#145 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 05 sierpień 2013 - 11:29

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? @luxer

Z tymi kamieniami to wyszło tak ponieważ skończyły się szpilki do włókniny. Rozsadników mam trochę więcej niż na zdjęciu.
@chucknorris
Jak już wcześniej ktoś napisał to nie folia a agrowłóknina. Służy utrzymaniu wilgoci. U mnie kozłek sieje się po wierzchu więc wilgoć jest bardzo ważna. Na tym rozsadniku ze zdjęcia wschody były po 3 dniach.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#146 Share Piotr_W

Piotr_W

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 10:20

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Może ktoś wie jaka cena kozłka lekarskiego w skupie w woj. lubelskim

#147 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 12:12

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

@luxer

Z tymi kamieniami to wyszło tak ponieważ skończyły się szpilki do włókniny. Rozsadników mam trochę więcej niż na zdjęciu.
@chucknorris
Jak już wcześniej ktoś napisał to nie folia a agrowłóknina. Służy utrzymaniu wilgoci. U mnie kozłek sieje się po wierzchu więc wilgoć jest bardzo ważna. Na tym rozsadniku ze zdjęcia wschody były po 3 dniach.

po 3 dniach wzejdzie , jak wode polewasz 2 razy /dzień conajmiej , itp.

Edytowany przez rogacz152, 06 sierpień 2013 - 12:14.

#148 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 13:40

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? U mnie cały czas jest podlewany, od momentu posiania nasion i przykrycia włókniną cały czas jest odkręcona woda (w nocy zazwyczaj jest wyłączona ). Stosujemy zwykłe zraszacze oraz zamgławiacze.

HerbFarm.pl - Surowce Zielarskie - tel. 791 955 494 w sprzedaży nasiona i sadzonki: kozłek, lubczyk, arcydzięgiel, mniszek, nasiona i owoc dyni

#149 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 15:51

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? A chwasty kolego Edin na rosadnikach , przed sianiem czym dajesz , recznie nie zrobisz tyle ,

#150 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 16:29

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Przed sianiem Devrinol, ilość uzależniona od rodzaju gleby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 06 sierpień 2013 - 22:34

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? stosowałem devrinol przed sadzeniem , i stomp , jak ruszyłem glebe chwasty znowu rosły , patoran dobry był ,ale wycofali , herbicyd,

#152 Share zielarz15

zielarz15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 11:24

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Edin,
Czy Ty masz kozłek kontraktowany? Bo z takiej ilości rozsadnika można sadzić kilka hektarów.
Jakiej ceny można się spodziewać w tym roku, ktoś coś słyszał na ten temat?

#153 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 13:08

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Trochę kontraktacji, trochę wolny rynek, spora część rozsady na sprzedaż ;)

Co do cen to nie mam pojęcia, od kogo się nie usłyszy to inna historia, mam nadzieję że jednak mniej niż 10 zł nie będzie.

#154 Share zielarz15

zielarz15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 14:43

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? No właśnie, każdy inaczej mówi. 10 zł to jest granica opłacalności, a nie tak jak teraz był po 7 zł. A jak u Was z kozłkiem na polu? U nas z tego co widzę w okolicy to będzie dużo mniej niż w zeszłym roku- trochę robaki, część zgniło po tych ulewnych deszczach jak woda stała na polach

#155 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 08 sierpień 2013 - 20:00

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Różnie jest są naprawdę piękne plantacje a są też strasznie liche, niemniej średni plon powinien być wysoki.

#156 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 17:05

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? A jak myślicie zrobić tak ; chwasty są po kolano , skosić rotacyjną , kozłek odbije za tydzień , kosi sie w lipcu ,teraz za póżno . myśle nie bydzie gorszy zbytnio, w ten czas korzenie są duże , szybko liście regeneróje / buduje .

#157 Share Edin

Edin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 17:44

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? może i kozłek odbije w tydzień (przy tej suszy to nie wiem) tylko że ziele też odbije. Do tego będzie rozkrzewiać się od dołu i rosnąć z podwójną prędkością ;)

#158 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 10 sierpień 2013 - 20:00

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? ja co roku tak kosze , kozłek szybciej rośnie niż ziele ,bo ma korzen duży , tylko trza recznie pielić potem obok krzakow kozłka , , o a

#159 Share zielarz15

zielarz15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 sierpień 2013 - 18:37

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia? Macie jakieś namiary na kupców w lubelskim?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share rogacz152

rogacz152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 15:17