Brukarz

KOZŁEK LEKARSKI-kto uprawia?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luxer    2

Chcesz znowu obrazac lub pytac gdzie po tyle kupują?Kazdy ma swoje uklady i tajemnice.Najpierw poznaj wszystkie szczegoly uprawy i do maksimum obniz swoje koszty,to nawet tak bardzo nie bedzie wazna cena.Bo ilosc ton z ha razy cena jest czasem bledna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

dobra a tak wogule po jakiej cenie sprzedajecie ,możesz to chyba powiedzieć

 

 

11.5 zł z vat

Edytowano przez Edin

HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landin    0

11.5 zł z vat

 

11.5 z vat śmiechu warte żadna firma po tyle nieskupuje i nie skupowała. więc proszę niewprowadzać ludzi w błąd.

 

11.5 z vat śmiechu warte żadna firma po tyle nieskupuje i nie skupowała. więc proszę niewprowadzać ludzi w błąd.

 

aktualna cena w lubelskim 6.50 plus vat . Skupili 10 ton i skup wstrzymany.Prawdopodobnie do 10 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@landin

 

Tyle tylko że ty podajesz ceny z wolnego rynku a ja podałem cenę... i tu sobie dopisz co mam na myśli.

 

Co do wagi jaką kupili, nie wiem jaka to firma kupowała ale piszesz raczej o jakimś drobnym handlarzu. 10 ton to jest kropla w morzu u mnie są osoby które miały kilkukrotnie większy zbiór w tym roku, a też już część posprzedawały. Nawet jeśli literówka to to i tak kropla w morzu.

 

 

@adrazu

 

Większość osób sadzi na jesień gwarantuje to dłuższy czas wegetacji a co za tym idzie możliwy większy plon, jednak z tym różnie jest.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Edin nie warto ;) bo i tak nie przekonasz.drazu1 jesli powaznie myslisz o wejsciu w ten bizes to zagwarantuj sobie zbyt przed sadzeniem a nie po wykopaniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesianek    0

Wreszcie ktoś jasno wyjaśnił pewne zasady obowiązujące w tym biznesie, mam tylko nadzieję że dotrze to do tych co chcą dojść do tego do czego inni doszli latami ciężkiej harówki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Mam pytanie odnośnie kozółka:

Jaki jest koszt kupna sadzonki na hektar

Jeżeli cena kg wynosi 10 zł to znaczy że za 5t wychodzi 50 tyś. ile z tej kwoty zostaje po odliczeniu kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Ja sprzedaję swoją sadzonkę od 3-6 groszy za sztukę w zależności od jakości i odmiany.

 

Inne koszty

- koszt robocizny przy odchwaszczaniu - zależny od regionów i trudności w zapanowaniu nad zielem, zazwyczaj pieli się dwa razy roku

- koszt robocizny przy wykopywaniu tu jest bardzo różnie w zależności od dostępności maszyn

- koszt robocizny przy przygotowaniu do suszenia - cięcie, płukanie

- suszenie - tu też stawki są różne ale koszty to mniej więcej: prąd + opał + użyczenie suszarni jeśli nie ma się swojej

 

To są najważniejsze koszta, nie da się podać dokładnych wyliczeń bo każdy ma je inne.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mynko    3

Mi wyszło około 10 tyś kosztów do 1ha już ze wszystkim a wydajność 3400 kg z 1 ha ale z tym to zależy od roku no i pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Zacznie się mnozenie ;) Używa ktoś z kolegow do suszenia suszarni taśmowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesianek    0

Osobiście nie spotkałem się w swoim rejonie z takim rozwiązaniem,a są tu nieżli ''konstruktorzy'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Śledzę jakiś czas to forum o kozłku i powiem szczerze że dziwi mnie jak każdy ładnie pisze co ile kosztuje jak robi co robi itd bo jak swego czasu podróżowałem po niezłych plantatorach to jeden na 10 chciał co kolwiek rozmawiac na temat uprawy kosztów itd a tu wylew informacji no ładnie.Piszcie więcej kopalnia wiedzy dla psełdo pośrednków,może do tej pory nie znali kosztów teraz coś tam wiedzieć będą napewno.Nie wiem jak się to forum dalej rozwinie ale powodzenia,sami sobie szkodzicie panowie plantatorzy udzialająć szczegółowych informacji.Niech kazdy sam dojdzie do tego co jak gdzie i za ile a nie czeka na gotowe i ile to na tym nie zarobi na to trzeba lat i praktyk.Więc proszę o rozwagę w tym co tu piszecie bo nieświadomiemożecie zaszkodzić i narobić zamieszania.Chcecie coś razem robić załóżcie grupe producencką i wymieniajcie sie informacjami do bólu ale nie publicznie na forach.Pozdrawiam normalnych plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Jest nadmiar towaru to cena spada, takie są prawa rynku i pośrednicy nie mają wiele do powiedzenia, żadne tajemnice tu nie pomogą. Myślice że obchodzą ich koszty produkcji? Jeśli brakowałoby towaru to jeden przebijałby drugiego żeby tylko coś kupić. Wielu ludzi myśli że to taki złoty biznes posadzę kozłek zbiorę 5 ton sprzedam po 10zł wezmę 50 tys, kosztów to będzie 10 tys i na czysto zarobię 40(jak to łanie wygląda). Co do podawania firm skupujących też byłbym ostrożny bo z płatnościami różnie bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Własnie o to mi chodzi kolega MFrolnik26 opisujecie tuco ile ile to ton i ktośkto tego nie robił o jezu oczy na wierzch ile to kasy jaki super biznes a realja sa jakie,nie muszę się zagłebiać zbytnio kto sadzi ten wie.A jeśli ja do pewnych spraw dochodziłem latami ciężkiej pracy to wybaczcie ale niepodzielę się tym na forum,pogadać można tylko czasem ktoś coś klepnie głupiego typu że w łódzkim to po 14 np i robi tym zament bo ktoś przeczyta i duma sprzedawac nie sprzedawac bo u nas to po 8 itd,albo wcześniej padło gdzieś pytanie czym pryskacie?haha chwastoksem najlepszy jest,polecam jeszcze jeden niezawodny oprysk na chwasty dwuliścienne w kozłku BAB 100 bądź w zaleznosci od areału może być BAB 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@ Lubczyk

 

Dziwnie piszesz, powiem tak: ja mam w d*p... czy ktoś wykorzysta moją wiedzę, czy nie. Jak to zrobi i czy w ogóle to zrobi. Tak jak piszesz tu nie wystarczy się oczytać a trzeba wszystko sprawdzić w praktyce.

 

Co do tego herbicydu Chwastox, naprawdę to nie wiem o co kaman kpisz, wyśmiewasz (?) bo akurat ten środek może być z powodzeniem wykorzystywany w uprawie kozłka lekarskiego.

 

Reprezentujesz taką pseudo grupę cwaniaków: mnie nie powiedziano to i ja nie powiem. Dziwi mnie to. Na zachodzie jakoś to całkiem inaczej to funkcjonuje. Oczywiście każdy gospodarz ma także swoje tajemnice ale technologia jest ogólnie dostępna. Wystarczy nawiązać kontakt i tam u dwóch gospodarzy dowiesz się więcej niż u nas od 20. I to jest najbardziej wkurzające takie polskie wiem ale nie powiem, niech on ma ogorzej. I ty pozdrawiasz normalnych plantatorów?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Kolego LUBCZYK masz moze suszarnie tasmowa?Nie musisz podawac szczegolow na forum.Napisz tylko czy masz?Chodzi mi tylko o pare technicznych spraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

Luxer co do taśmowych suszarni to wydaje mi się że jest tam za duża temperatura która jest potrzebna do uzyskania odpowiednio szybkiego wysuszenia towaru w ten sposób. W wysokiej temp. olejki szybko uciekną i jeśli trafi na jakieś badania może być problem. Co myślisz o tej temperaturze?


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

To ze tasmowe sa wykorzystywane do suszenia kozlka wiem na sto procent.Chodzi mi tylko czy caly proces od a do z jest wykonywany po pokonaniu drogi suszenia za jednym przejsciem.Mam na mysli roznice frakcji nawet po pocieciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBCZYK    0

Kolego Edin na zachodzie to wszystko jest inne a mi chodzi tylko o pisanie na tym forum jakiś chorych kalkulacji co ile po ile itd,ktoś to zruzumie nie tak jak trzeba i mamy problem,jak jesteś takim wielkim plantatorem i mądrym to powinieneś wiedzieć że w tym interesie dwa słowa za dużo mogą narobić wielkiego bałaganu i szkody a jak nie wiesz tego to jestes jak to nazwałeś ty cwaniakiem,to jest tak wąskie gardło że jak ktoś piernie to słychac w drugiej części kraju a jak tego nie wiesz to się dowiesz z czasem,masz dojścia zbyt na swój towar to super będziemy tobie sprzedawać po dwa razy drożej jak gdzie indziej ,nie ucz mnie zielarstwa bo zęby na tym zjadłem dolne na uprawie górne na handlu więc daruj sobie komentarze na mój temat kolego,piszcie więcej co jak i dlaczego będzie lepiej napewno.

 

Klego LUXER nie ma taśmowej suszarni i zgodzę sie z kolegą Edin że na taśmowej wszystko wyparuje,mam podłogową i sitową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edin    27

@Lubczyk

 

Chore kalkulacje ? Co ile i po ile? Streściłęm niej więcej co i jak. Nigdy nie wiadomo ile wydasz np. na suszenie. Czasami suszy się przy minus 15 i wiadomo że cały bilans bierze w łeb. Dlatego nigdy nie podaję konkretnych wyliczeń cen itd.

 

 

Dwa słowa za dużo narobią bałaganu dziwne. Każdy ma sój rozum i kalkulację. W żadnej z moich odpowiedzi w tym temacie nigdy nie zachęciłem do uprawy ziół korzeniowych pozostawiając decyzję tym którzy się na to piszą.

 

Sprzedaję sporo sadzonki, uwierz sporo osób się na to napaliło a po pierwszych wykopkach miało dosyć.

 

Nie nazwałem nikogo cwaniakiem.


HerbFarm.pl - uprawy zielarskie, sprzedaż nasion i surowców zielarskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luxer    2

Koledzy wydaje mi sie ze Wasze klotnie sa zbyteczne.Wiecie chyba ze posrednicy lepiej sie znaja niz wszyscy tutaj na forum.Od samego poczatku pisze ze ta uprawa to nie jest zabawa dla malych dzieci ktorzy naczytali sie forum .Zeby cos z tego miec nie tylko jest potrzebna wiedza ale i pieniadze na inwestycje ,no chyba ze ktos mysli ze kupi jakiegos tam orlika i mysli ze to wszystko.Odnosnie tasmowej pozwole sobie sie z Wami nie zgodzic ,bo temp wcale nie musi byc wysoka ,zalezy to od paru innych spraw. To nie jest jakas super nowoczesna technologia bo petkus juz je produkował w latach 70-tych i jest wydajniejsza przez co obnizone moga byc koszty suszenia. A tymi posrednikami ''domokrązcami'' bym sie zbytnio nie przejmowal ,bo predzej czy pozniej znikna z rynku.Najwazniejsze robic swoje i obnizac koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj