Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z cyklu znalezione na allegro


 • Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15417 odpowiedzi na ten temat

#13781 Share mariuszd93

mariuszd93

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3852 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:lubelskie LCH
 • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 23 grudzień 2014 - 07:36

Z cyklu znalezione na allegro

opałówka nie wpływa ujemnie w żadnym wypadku ani na prace ani na układ

 

 

Opał to to samo co ON tylko najwyższej jakości,zawsze zimowy,i barwiony żeby było widać że bez akcyzy.

Po wlaniu opału nie ma żadnej różnicy dla silnika ani na plus,ani na minus.

Na zimę można zalać opału,bo na stacji nigdy nie wiadomo od kiedy mają zimowe,i po pierwszych silnych mrozach może być problem.

Bardzo  ciekawe  informacje  ............ tyle  tylko że  nie prawdziwe ,  opał  ma  ujemny  wpływ  na pracę  silnika  ,  jest   suchszy niż  ON i ma  szkodliwe  działanie  na  pompy rotacyjne  , poza tym  silnik  więcej  pali  opału .

Już  sama  liczba  cetanowa  o  czymś  świadczy ........ 

 

Cytat 

Olej napędowy posiada właściwości, które są oznaczane w laboratoriach poprzez zastosowanie dwudziestu metod badań. Praktyczna wiedza zdobyta podczas wieloletnich eksploatacji silników Diesla na całym świecie potwierdza, że wszystkie określane właściwości są niezbędne dla zapewnienia niezawodnego uruchamiania silnika oraz przedłużenia jego życia do tysięcy godzin nienagannej pracy.
Z wymienionych dwudziestu metod badań oleju napędowego jedynie pięć stosuje się do oznaczenia właściwości handlowych. Wskazują one, że olej napędowy, podobnie jak każde bez wyjątku paliwo, nie powinien zawierać wody oraz brudu, czyli zanieczyszczeń związkami nieorganicznymi i organicznymi.
Natomiast olej opałowy lekki, który sprzedaje się na stacjach paliwowych, posiada właściwości oznaczane w laboratoriach jedynie przez dziesięć metod badań. Jeśli uwzględnimy, że pięć z nich ma charakter handlowy, to jedynie pięć pozostałych charakteryzuje specyficzne cechy oleju opałowego. Uzyskujemy więc stosunek ilościowy w metodach badań właściwości omawianych dwóch paliw 5:15 na korzyść oleju napędowego. To pierwszy z powodów kwalifikujących olej opałowy do spalania w piecach centralnego ogrzewania, a nie w silnikach Diesla.

Kolejną ogromną różnicę właściwości jakościowych między porównywanymi cieczami stanowi liczba cetanowa. Jest to własność, która tworzy zasadniczy próg kwalifikacji paliwa do silników z zapłonem samoczynnym.
Oleje napędowe powinny mieć liczbę cetanową powyżej 50 jednostek. Wymaganie to dotyczy głównie samochodów i autobusów, które posiadają silniki wysokoobrotowe. Dla silników zainstalowanych w ciągnikach oraz w silnikach Diesla typu stacjonarnego, liczba cetanowa, zgodnie z instrukcjami producentów tych silników, może być nieco niższa, co praktycznie ocenia się na granicę 40 jednostek, jakkolwiek granica ta jest krytycznie ocenia na jako zbyt liberalna.
Oleje opałowe nie posiadają żadnych wymagań dotyczących oznaczania liczb cetanowych. Praktycznie liczba cetanowa przeważających ilości oleju opałowego lekkiego, wytwarzanego przez rafinerie polskie, tj. PKN ORLEN oraz Rafinerię Gdańską (Grupa LOTOS) ce@@@e poziom liczb cetanowych w granicach 20 jednostek i nieco poniżej!!! Niebezpieczeństwo eksploatacji silnika Diesla na oleju opałowym, który ma liczbę cetanową w granicach 20 jednostek jest dla silnika Diesla bardzo duże. Dłuższe okresy pracy na takim paliwie prowadzą do stopniowego zalakowa nia i zażywiczenia całego układu silnika. 
Dotyczy to przede wszystkim tłoków i cylindra oraz całego systemu wydechowego.
Niska liczba cetanowa daje nie tylko obniżoną moc silnika, lecz także objawia się zwiększoną zawartością niespalonych węglowodorów w gazach wydechowych z silnika. Eksploatacja silnika Diesla na takim paliwie jest równoznaczna z jego doprowa dzeniem do stanu awaryjnego.
Drugą właściwością oleju napędowego, która posiada decydujące znaczenie dla bezawaryjnej eksploatacji silnika, jest od porność paliwa na utlenianie w czasie magazynowania lub przechowywania. Właściwość ta nazywana jest \"stabilnością oksydacyjną\". Stabilność na utlenianie paliwa jest szczególnie ważna w krajach takich jak nasz.
W polskich rafineriach nafty wykorzystuje się bowiem procesy destrukcji (rozkładu długich łańcuchów węglowodorów red.) stosowane do produkcji benzyny i oleju napędowe go z ciężkich frakcji ropy naftowej. Otrzymywane w ten sposób paliwa w czasie magazynowania tworzą żywice i podobne substancje smoliste. Niestety w oleju opałowym nie bada się \"stabilności oksydacyjnej\" i stąd wynika niebezpieczeń stwo jako paliwa dla silnika Diesla.
Liczba cetanowa, a także stabilność oksydacyjna to jednak pojęcia mało zrozumiałe dla przeciętnego użytkownika silnika spalinowego. Dlatego też można z całym powodzeniem powołać się na bardzo prostą właściwość, a mianowicie gęstość paliw. Także w gęstości leży duża różnica między paliwami, bowiem oleje opałowe zawierają wyższe węglowodory, które mają wyższą gęstość. Spalając się w silniku dają znaczne zawartości sadzy w gazach spalinowych. Wprowadzenie zatem oleju opałowe go jako paliwa do silnika Diesla stanowi zagrożenie dla jego pracy i dla jego okresu dłuższej bezawaryjnej eksploatacji.
W zakończeniu rozważań konsekwencji wprowadzania oleju opałowego jako substancji napędzającej silnik z zapłonem samoczyn nym wspomnieć należy o problemie dodatków uszlachetniających. Dodatki te to czyste związki chemiczne, otrzymywane synte tycznie, a wprowadzane w ilości miligramów na litr paliwa lub gramów na metr sześcienny paliwa. Substancje te są powszechnie wprowadzane do wszystkich paliw silnikowych, w tym także do oleju napędowego. Polskie rafinerie nafty wprowadzają do olejów napędowych dodatki uszlachetniające, które doskonalą proces spalania w silniku i chronią go przed szybkim zużyciem.
Natomiast oleje opałowe mają zupełnie inne dodatki niż oleje napędowe. Stosowanie zatem oleju opałowego jako napędu do silników Diesla, daje bardzo ujemne efekty w eksploatacji silnika.


Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Z cyklu znalezione na allegro Dzisiaj, 13:16
 •  

#13782 Share szopen

szopen

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 550 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 08:05

Z cyklu znalezione na allegro

Opał to to samo co ON tylko najwyższej jakości,zawsze zimowy,i barwiony żeby było widać że bez akcyzy.

Po wlaniu opału nie ma żadnej różnicy dla silnika ani na plus,ani na minus.

Na zimę można zalać opału,bo na stacji nigdy nie wiadomo od kiedy mają zimowe,i po pierwszych silnych mrozach może być problem.

 

Nie zgodze sie z tym twierdzeniem chociaż sam kilka lat uzywałem.

Z parametrów oficjalnych wynika że opał ma troche więcej siarki, ale nadal w normie dla ciągników za to ma niższa liczbę cetanową i to powoduje łagodniejsze spalanie (lepiej dla silnika) ale i mniejszą moc. Co do parametrów fizycznych to ma wiekszą gęstość, u mnie przy dużych mrozach słabo przechodził przez filtry w JD, ciągnik nie gasł ale nie mógł wejść w obroty, w NH nie było żadnego problemu z filtrami mimo, że to ten sam producent.#13783 Share tomet1221

tomet1221

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 35 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 23 grudzień 2014 - 13:45

Z cyklu znalezione na allegro

od kad jest zwrot akcyzy to leje ze stacji i przy zetorze niema zadnych problemow(.oryginalna gora silnika wytrzymala5000mth,pompa robionana,glowice wtryski,-ojciec lal opal-)pompka zasilajaca,wspomagajaca wymieniane co roku.problemy z odpaleniem,opadaniem paliwa itd.teraz moze stac 2 tyg wsiadam i pali bez pompowania,spalanie o polowe mniejsze niz na opale.teraz ma 12000mth i chodzi lepiej jak na oryginalnych bebechach ato juz 7000mth.i mnie nie przekonasz ze opal jest dobry.

 

jeździłem na opale kupę lat 2 osobówki bus 2 traktory bizon i w żadnym nic negatywnego z tego powodu nie zauważyłem żadne wtryski pompki itd#13784 Share Luke16

Luke16

  Zaawansowany

 • AgroTeam
 • PipPipPip
 • 2005 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:łódzkie

Napisany 23 grudzień 2014 - 15:50

Z cyklu znalezione na allegro

tomet1221 pisz tak dalej a ITD zapuka do twoich drzwi :D#13785 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 183 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kujawy pow. Radziejów
 • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
  Historia
  itd.
  itp.
  :)

Napisany 23 grudzień 2014 - 17:33

Z cyklu znalezione na allegro Ja raz wlałem 20 l opału do ursusa c 360 3p i więcej nie wleje,ciągnik stracił dużo mocy i zaczął przegrzewać się,spalanie bardzo wzrosło. Więc nie było sensu jeździć na opale.
Z kolei zetor 8011 nie czuł różnicy jednak też wydaje mi się że też był ciut słabszy
Także moim zdaniem jeździć na opale się nie opłaca nie mówiąc o skracaniu żywotności silnika

#13786 Share CamilloVII

CamilloVII

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 165 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 17:52

Z cyklu znalezione na allegro Lanie opału do perkinsa to pomysł conajmniej hybiony. One lubią jak najlepsze paliwo bo i do niego zostały stworzone. Co innego stary zetor który spali wszystko. Fakt faktem mój bliski sąsiad chciał przyoszczędzić z 10 lat temu i kupił opał. Po dwóch latach pompa wtryskowa w jego c385 padła. Od tamtego czasu ciągnik chodzi jak pszczółka na nowej pompie ale i sąsiad kupuje rope na staciach benzynowych. Być może pompa była też wadliwa tego już nie osądzam.

Teraz co do szukania na olx. Handlarz chyba się z głupim zamienił że chce tyle kasy za ten szrot

olx.pl/m/oferta/ursus-c-385-turbo-de-luxe-CID757-ID5FKvl.html?code=59f034bab0

#13787 Share rafal1989

rafal1989

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 110 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:WWE
 • Zainteresowania:Technika rolnicza

Napisany 23 grudzień 2014 - 18:09

Z cyklu znalezione na allegro

http://allegro.pl/ci...4900031386.html

Mało spotykany


<p>Ciągnik bogiem, orka nałogiem, paliwo podstawą!</p>

#13788 Share mariuszd93

mariuszd93

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3852 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:lubelskie LCH
 • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 23 grudzień 2014 - 18:12

Z cyklu znalezione na allegro

ma  ktoś kosiarkę  z  tej  firmy?  jakieś opinie? 

http://olx.pl/oferta...57-ID603HN.html


Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 


#13789 Share romek6340

romek6340

  Zetor Team

 • Members
 • PipPipPip
 • 2538 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Ryki- Lubelskie
 • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
  a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 grudzień 2014 - 19:07

Z cyklu znalezione na allegro

O czym Wy tak tu w ogóle piszecie. Opał nie jest do ciągników i tyle w temacie... a tu jeszcze się przechwalacie ile kto nie jeździł.


Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/


#13790 Share izydor6280

izydor6280

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 3635 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:15km na południe od Lublina

Napisany 23 grudzień 2014 - 19:21

Z cyklu znalezione na allegro

zwykła 385 w Perkinsie  :wacko:


Polska B

 


Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Z cyklu znalezione na allegro Dzisiaj, 13:16
 •  

#13791 Share przybyslawice5211

przybyslawice5211

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 140 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:okolice TARNOWA
 • Zainteresowania:Motoryzacja,Wędkarstwo,"zetor team"

Napisany 23 grudzień 2014 - 19:28

Z cyklu znalezione na allegro

z sąsiedniej wsi złapali gościa ursusem 6 cyl na opale i od razu próbki z baku brali i 7 tys zł  zapłacił i coś z tych pieniędzy musiał przekazać na dom dziecka


ZETOR TEAM

#13792 Share szaman1

szaman1

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 383 postów

Napisany 23 grudzień 2014 - 19:33

Z cyklu znalezione na allegro

Nie trzeba być wybitnie mądrym żeby samemu  rozróżnić że opał to co innego. Polej ognisko opałem a potem zwykłym ON. Na opale ogień aż buczy jest suchy. Co do czerwonej z Francji to to samo co nasz ON tylko ma inny kolor.#13793 Share krzysiek03

krzysiek03

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 115 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:kościan

Napisany 23 grudzień 2014 - 19:38

Z cyklu znalezione na allegro

mnie tez raz ITD zgarnelo i tylko były dwa słowa JAKIE PALIWO a ja do niego mowie a niech pan sobie sprawdza na koniec mowi do mnie szerokiej drogi i żeby się pan nie przeladowal bo to byko przy samej zwirowni#13794 Share tom1989

tom1989

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 14 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Grajewo

Napisany 23 grudzień 2014 - 20:00

Z cyklu znalezione na allegro

http://olx.pl/oferta...html#302c71ed7b Pierwszy raz widzę 7245 z lekkim przodem.#13795 Share Sadek

Sadek

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 4165 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:pow. Ciechanów

Napisany 23 grudzień 2014 - 20:19

Z cyklu znalezione na allegro

Czy jest to realna wydajność 360 l/min (policzona z danych w ogłoszeniu) : http://olx.pl/oferta...html#56e133d175


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878


#13796 Share Buszido007

Buszido007

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 135 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Łaziska Górne
 • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 23 grudzień 2014 - 21:40

Z cyklu znalezione na allegro

http://otomoto.pl/ke...60-A258044.html

Co w tej przyczepie jest takiego, że kosztuje 73 tyś?

Kto rozsądny kupi przyczepę do bel, która kosztuje tyle, co pół nowego ciągnika (no chyba, że to Belarus, to wtedy tyle co prawie cały ciągnik :D )#13797 Share janusz20

janusz20

  <<<<<<<<<<<<<<<<

 • Members
 • PipPipPip
 • 2011 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Mazowieckie pow. Sochaczew
 • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 23 grudzień 2014 - 21:58

Z cyklu znalezione na allegro

Nie dał bym bym za to nawet połowy tej ceny. #13798 Share KlimekPL

KlimekPL

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 443 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisany 23 grudzień 2014 - 22:26

Z cyklu znalezione na allegro

Ceny nowych maszyn są ogólnie z kosmosu, ale rolnicy biorą chętnie na nie kredyty lub dotacje, więc czemu miałyby być niższe? ;)#13799 Share janusz20

janusz20

  <<<<<<<<<<<<<<<<

 • Members
 • PipPipPip
 • 2011 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Mazowieckie pow. Sochaczew
 • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 23 grudzień 2014 - 22:33

Z cyklu znalezione na allegro

No tak ale za te kasę kupisz porządną przyczepę do bel zasław czy wielton i może jeszcze zostanie trochę grosza.Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Z cyklu znalezione na allegro Dzisiaj, 13:16
 •  

#13800 Share FINN

FINN

  Zaawansowany

 • V.I.P.
 • rank
 • 1439 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Dźwierzuty, k/ Szczytna
 • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 grudzień 2014 - 22:40

Z cyklu znalezione na allegro

http://otomoto.pl/ke...60-A258044.html

Co w tej przyczepie jest takiego, że kosztuje 73 tyś?

Kto rozsądny kupi przyczepę do bel, która kosztuje tyle, co pół nowego ciągnika (no chyba, że to Belarus, to wtedy tyle co prawie cały ciągnik :D )

 

jak to co??? nie wiesz??? Szwedzka stal!! ;)
 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 


Podobne tematy allegro znalezione cyklu ogloszenia traktorek ursusJeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk