Skocz do zawartości

Zdjęcie

Orka pługiem bez kółka

70 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kazik189

kazik189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 04 październik 2010 - 17:27

Orka pługiem bez kółka Bamboocha ja np. mam dlugie kawalki i jak orze to zdazaja sie rozne rodzaje gleb, np glina, torf
a plug mam polzawieszany na 2 kolkach.
To jesli ustawie na kolku to wtedy idzie na bardzo zroznicowanej gleboksci, szczegolnie na torfie sie zaglebia a na glinie plycej,
ale jak ustawie na ciagnik(kolko max do gory) to wtedy mnej wiecej idzie rowno.

Zgadzam sie z MEchanizatorem ze mniej pali bez kolka.

Oczywiscie przy polzawieszanym-ciaganym ostatnie kolko idzie caly czas normalnie, tylko pierwsze moge max do gory, ale to duzo daje nawet przy samym uciagu.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Orka pługiem bez kółka Dzisiaj, 22:25
  •  

#62 Share gregorfik

gregorfik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 04 październik 2010 - 21:24

Orka pługiem bez kółka Orka z kółkiem to podstawa dokładnej równej orki zwłaszcza pługami długimi. To ono pozwala na równe kopioewanie pola i zapewnia dokładnośc orki. Najlepsze pod tym względem bedzie koło z tyłu pługa wtedy tył opiera się na kole więc głebokośc reguluje własnie ono a przód opiera się na ciągniku którym to podnośnikiem reguluje się głębokość pracy przodu. Łącznik górny w takim przypadku na równym polu powinien być ZAWSZE na środku fasolki bo pług nie powienien wisieć ani być wciskany przez ciągnik w glebe tylko powienien swobodnie być ciągnięty przez traktor. W przypadku wpadnięcia na dziure kamień to własnie ten luz gdy mamy łącznik na środku fasolki powoduje że pług nam nie podskoczy ani nie zostanie nadmiernie zagłębiony w tym momnecie. On musi swobodnie pracować i być ciągany tylko na 2 pkt zawieszenia a łącznik górny ma służyć do podnoszenia pługa, w momencie orki może go teoretycznie nie być i to jest sukces do dobrej orki.

#63 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 październik 2010 - 04:50

Orka pługiem bez kółka Tylko orka na fasolce to strata paliwa. :) Siły nie są przenoszone na górny łącznik. :)Ja jak orzę na "siłówce" , to rozkręcam delikatnie śrubę i reguluje, tak aby uzyskać w miarę równą orkę. :D

#64 Share mlody28

mlody28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 październik 2010 - 17:53

Orka pługiem bez kółka W książce piszą tak:

Niestosowanie zatem (co się często zdarza w praktyce) tych nowoczesnych (nowoczesnych w latach 70-tych :blink:) sposobów współpracy ciągników z narzędziami tam, gdzie podnośniki umożliwiają taką współpracę (np. Ursus C360 i C385 jest wysoce niesłuszne i prowadzi do niepotrzebnych strat

Podręcznik traktorzysty - operatora, J.Mazur, Z.Stolarczyk, Warszawa 1982

Podają też że wzrost wydajności wynosi ok 10% przy jednoczesnym zużyciu paliwa niższym o ok 13%.

Wynika to z lepszego dociążenia tylnych kół traktora i równomiernego obciążenia silnika.

#65 Share tomek926

tomek926

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo gry
    nowości w maszynach rolniczych

Napisany 08 listopad 2010 - 17:53

Orka pługiem bez kółka

Mi się zdaje że pługiem bez kółka nie da sie orać. I będziesz je musiał raczej kupić albo właściciela dopytać co sie stało z kółkiem w tym pługu.

i tu jesteś w błędzie w Zetorze i jak Ursusie da się orac bez kółka wystarczy tyko ustawienie podnośnika ustawic na wydajośc siłowom i bez kółka idzie ciągnikowi lżej sam oram bez kółka i idzie super

#66 Share kam92

kam92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Mechanika Samochodowa, Lakiernictwo

Napisany 09 listopad 2010 - 20:18

Orka pługiem bez kółka Moj tata odkad pamietam jezdzi bez kołka a orka wychodzi bardzo ładnie, jak i na prostych tak i na ''pofalowanych'' polach

Sens w tym ze przed robota trzeba se dobrze ustawic łącznik i orka bez kołka to zaden problem.

Dla niedowiarków którzy twierdza ze sie nie da.

Ursus Power

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share Piootrek

Piootrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 grudzień 2010 - 13:27

Orka pługiem bez kółka Zgadzam się z kolegą nie ma problemu z orką bez kółka, tylko trzeba umieć ustawić podnośnik. I faktycznie zmniejsza to zużycie paliwa.

#68 Share Miras258

Miras258

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Chodowla bydła

Napisany 19 grudzień 2010 - 13:41

Orka pługiem bez kółka dac sie da ale ja sobie jakos nie wyobrazam orki moim 5x35 bez kólka :P
nie ma opierdala... sie :)

#69 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 20 grudzień 2010 - 20:44

Orka pługiem bez kółka może da się ale jak ja mam orać 4*40 obrotowy i po lekkich górkach i na cięgle ustawiać i co górka pług wychodzi to bardzo dziękuje :unsure:
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#70 Share KacperMTZ10

KacperMTZ10

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko co z nim związane :D

Napisany 14 luty 2011 - 20:13

Orka pługiem bez kółka takim plugiem to musial bys go na pompie caly czas trzymac.. ciagnik by w tylek wtedy dostawal :D ja oram plugiem z kolkiem i to bardzo duzo daje :D pozdrawiam ...
MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 15:49

Orka pługiem bez kółka My orzemy Ursusem 1224 z pługiem wahadłowym bez kółka na mozaikowatych glebach i nie ma z tym żadnego problemu. Może poprostu potrzeba do tego wprawnego traktorzysty i w tym problem. Jazda z kółkiem to straszne marnotractwo dociążenia ciągnika. Nie dość, że ciągnik jest mniej obciążony to jeszcze trzeba pokonać opory toczenia samego kółka podporowego.