Skocz do zawartości

Zdjęcie

Słupy linii elektrycznych

80 odpowiedzi na ten temat

#21 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 19 marzec 2011 - 18:51

Słupy linii elektrycznych Sprawę można wygrać jeśli nie podpisywałeś zgody dla energetyki i dział 3. księgi wieczystej nie jest obciążony prze energetykę (to jest akurat moje zdanie i lepiej skonsultuj się z prawnikiem to Ci wszystko wyjaśni dokładniej)
Opłata stosunkowa pobierana jest w sprawach o prawa majątkowe i wynosi ona 5 % wartości przedmiotu sporu lub przedmiotu zaskarżenia, jednak nie mniej niż 30 złotych i nie więcej niż 100.000 złotych + wynagrodzenie adwokata. Przy wygranej sprawie koszty ponosi energetyka. Jak rozmawiałem z moim prawnikiem to twierdził że za jeden słup przesyłowy sąd zasądził ok. 10000zł (to zależy głównie od klasy gleby, stopnia utrudnienia uprawy, spadku wartości nieruchomości itd.)

Kilka postów wyżej masz dane kancelarii prawniczych i tam Ci powinni wszystko wyjaśnić.
antyfan AF

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Słupy linii elektrycznych Dzisiaj, 16:28
  •  

#22 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 19 marzec 2011 - 19:14

Słupy linii elektrycznych Czasami można ładnie dołożyć jak by się nie powiodło.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#23 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 20:57

Słupy linii elektrycznych Dlatego trzeba skonsultować się z prawnikiem!!! Sprawdzić czy przed laty nie podpisało się zgody na słupy itp. Jeśli wszystko będzie ok to do sądu i niech płacą za słupy które samowolnie postawili.

Ciekawy artykuł, pokazuje jak zabrać się za samowolkę energetyki z słupami
http://www.wir.org.pl/siewca/slupy.htm

Edytowany przez slaw17, 20 marzec 2011 - 10:08.

antyfan AF

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Ewelina

Ewelina

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 19:59

Słupy linii elektrycznych W związku z ogromnym zainteresowaniem usługami naszej Kancelarii (siedziba w Białymstoku woj. podlaskie) przypominam, iż istnieje możliwość prowadzenia spraw odszkodowawczych na odległość po wcześniejszym i BEZPŁATNYM zweryfikowaniu nadesłanych przez Państwa dokumentów (kserokopie) i/lub informacji na temat nieruchomości, na której znajdują się urządzenia przesyłowe. Nie zobowiązuje to Państwa do podpisywania z naszą Kancelarią umowy.

Po takiej weryfikacji zostaną Państwo poinformowani czy istnieją szanse na uzyskanie odszkodowania. Kancelaria gwarantuje swoim Klientom 100% skuteczność dochodzonych roszczeń BEZ PONOSZENIA JAKICHKOLWIEK wstępnych kosztów. Zapłata następuje dopiero po zakończeniu sprawy.

Dokumenty proszę nadsyłać na adres email: ewelina_tymoszuk@prokonto.pl.
W razie pytań proszę o kontakt na powyższy adres email lub pod numerem telefonu
+48 604 89 20 23 (proszę dzwonić po godzinie 16 od poniedziałku do niedzieli).
Serdecznie zapraszam,

Ewelina Tymoszuk

#25 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:15

Słupy linii elektrycznych niedługo będziemy się sądzić o odszkodowanie za słupy które idą do naszej posesji przez naszą działkę dziwny jest ten świat

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#26 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 kwiecień 2011 - 20:25

Słupy linii elektrycznych Policz tylko ile Ci za pomocą tego słupa wyjęli pieniążków z portfela-tylko nie pisz proszę o tym że prad potrzebny itd.-tyle to i ja wiem-tylko dlaczego taki drogi ?Tak przy okazji-jakieś dwa lata temu chciałem przesunąć taki słup o parę metrów-zgadnijcie ile taka przyjemność kosztuje (zwykły słup nie żaden tam na 1500 czy 3000V)-ano 13 tysi (netto)-chyba jest coś nie halo...

#27 Share pawlo5525

pawlo5525

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, technika Rolnicza, nowosci, bilard , muzyka rockowa

Napisany 11 kwiecień 2011 - 12:16

Słupy linii elektrycznych czy ktos wygral walke o odszkodowanie za slupy lini energetycznych?? prosze o informacje na ten temat bo tak sie sklada ze mieszkam obok rozdzielni i na swojej dzialce mam ich 19

Edytowany przez pawlo5525, 11 kwiecień 2011 - 12:29.

#28 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 14:06

Słupy linii elektrycznych podpisuje się pod temat ale ja mam inną sytuacje kupiłem pole od sąsiada 2ha i a następnie posiałem rzepak i za jakiś czas gmina robiła koło mojego pola drogę i oświetlenie postawili mi 4 słupy z moich obliczeń słupy stoją na moim.Czy mam szanse o odszkodowanie i dodam jeszcze że geodeta zmierzy mi pole w przyszłym tyg.

#29 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 16:24

Słupy linii elektrycznych @losiek jeśli twoje obliczenia są poprawne to spokojnie możesz żądać odszkodowania i odpłatnej służebności.

Ja obecnie podpisałem umowę z moim adwokatem na załatwienie sprawy (odszkodowanie za bezumowne korzystanie i jednorazowe wynagrodzenie za ustanowienie służebności) słupów energetycznych i linii telefonicznej.
antyfan AF

#30 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 14 lipiec 2011 - 20:04

Słupy linii elektrycznych staw17,możesz powiedzieć ile masz tych słupów,jakie i jaka sumę odszkodowania przewiduje Twój prawnik? Aha,i jeszcze jedno-czy przed ostateczną decyzją sądu ponosisz jakieś koszty czy tez rozliczenie po zakończeniu sprawy.dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 11:14

Słupy linii elektrycznych @daras słupów mam trzy sztuki w tym jeden podwójny, długość linii ok 150m napięcie 0,4kV oraz 500m linii telekomunikacyjnej podziemnej. Szacowana wartość roszczeń ok. 300tyś. zł ( w to wchodzi odszkodowanie za bezumowne korzystanie i jednorazowe wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu) Z prawnikiem ustaliłem że wynagrodzenie wstępne wyniesie 7200 zł netto z czego 2000 zł wpłaciłem przy podpisywaniu umowy a pozostała kwota zostanie potrącona z odszkodowań (to są koszty tzw. zastępstwa procesowego które po wygraniu sprawy zwraca strona przegrana) oraz 15,5% od uzyskanych odszkodowań.

Moim zdaniem prawnicy nie powinni pobierać opłat wstępnych, ale do tej osoby mam już pewne zaufanie ponieważ współpracuje z nim od 2 lat. (sporządzał mnie opinie prawne w okresie kiedy walczyłem z KRUS-em w sądzie, które bardzo mnie pomogły) więc wolałem jemu powierzyć sprawę niż nieznanej kancelarii.
antyfan AF

#32 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 19 lipiec 2011 - 09:50

Słupy linii elektrycznych Artykuł pasujący do tego tematu
http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html
Ktoś z AF mieszka w okolicy tej fabryki i być może sprawa dotyczy jego
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#33 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 11:40

Słupy linii elektrycznych UWAGA!!!

Ostatnio dowiedziałem się od moje prawnika że Sąd Najwyższy podjął uchwałę że przedawnienie roszczeń z tytułu odpłatnej służebności przesyłu, dla istniejących urządzeń przesyłowych mija po 3-ech latach od ogłoszenia ustawy (dotyczy przedsiębiorców). Niestety SN stwierdził również że rolnicy są przedsiębiorcami i ich również dotyczy trzy letni okres przedawnienia roszczeń.

W związku z tym rolnicy którzy chcą ustanowienia służebności przesyłu dla urządzeń znajdujących się na ich gruncie muszą najpużniej do 2.08.2011r.
zabezpieczyć swoje roszczenia ponieważ po tym czasie Sąd może uznać ich przedawnienie.

Jak dostane w swoje ręce uchwałę SN wrzucę ją na forum.

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji to skontaktujcie się z mec. Nowickim http://www.pkt.pl/s/...97/sed_lex.html
antyfan AF

#34 Share indywidualne

indywidualne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:rolnik ogrodnik

Napisany 06 grudzień 2011 - 15:49

Słupy linii elektrycznych

UWAGA!!!

Ostatnio dowiedziałem się od moje prawnika że Sąd Najwyższy podjął uchwałę że przedawnienie roszczeń z tytułu odpłatnej służebności przesyłu, dla istniejących urządzeń przesyłowych mija po 3-ech latach od ogłoszenia ustawy (dotyczy przedsiębiorców). Niestety SN stwierdził również że rolnicy są przedsiębiorcami i ich również dotyczy trzy letni okres przedawnienia roszczeń.

W związku z tym rolnicy którzy chcą ustanowienia służebności przesyłu dla urządzeń znajdujących się na ich gruncie muszą najpużniej do 2.08.2011r.
zabezpieczyć swoje roszczenia ponieważ po tym czasie Sąd może uznać ich przedawnienie.

Jak dostane w swoje ręce uchwałę SN wrzucę ją na forum.

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji to skontaktujcie się z mec. Nowickim http://www.pkt.pl/s/...97/sed_lex.html

Ja złozyłam pozwy do Sądu w maju na 22 grudnia mam wyznaczoną sprawe, cy jeszcze sie załapie aby cos zyskac na posadowionych słupach , czy uznają mnie za przedawnienie.

#35 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 17:25

Słupy linii elektrycznych Ciekawe kto zapłaci te odszkodowanie zakład energetyczny czy pośrednio odbiorcy???

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#36 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:32

Słupy linii elektrycznych przecież cały czas płacimy (koszty przesyłu są na fakturze).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#37 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 18:36

Słupy linii elektrycznych Zgadza się są, ale jak ZE będzie płacił dzierżawę/odszkodowania za słupy to na pewno odczujemy na swojej kieszeni, ale w sumie bilans będzie wyrównany.

Edytowany przez Sadek, 06 grudzień 2011 - 18:36.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#38 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:30

Słupy linii elektrycznych Jak będziemy brać za dzierżawę pod słupy, to przez mieszkańców miast będziemy krytykowani za wysokie ceny prądu.

#39 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:46

Słupy linii elektrycznych Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 11:44.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6295 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 grudzień 2011 - 22:48

Słupy linii elektrycznych @roltech
i tak nas krytykują więc co nas to obchodzi? Obchodzi to Ciebie? Bo mnie nie. Róbmy swoje.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 07 grudzień 2011 - 22:49.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke