Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który lepszy ?

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 17:40

Który lepszy ? Jak w temacie. U nas we wsi ludzie przegadują się który z tych kombajnów jest lepszy. Może teraz wsłucham się w wypowiedzi specjalistów :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który lepszy ? Dzisiaj, 16:22
  •  

#2 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 18:09

Który lepszy ? a w czym rekord morze być lepszy od Do96?

#3 Share tony

tony

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 18:36

Który lepszy ? Wg mnie niebieski kolor rekorda jest ładniejszy :)

#4 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 14:57

Który lepszy ? Jeżeli miałbym wybierać między Claasem Dominatorem, a Bizonem Rekordem, to pewnie bym wybrał polski kombajn... Może ma troche gorszą wydajność niż Claas, ale polski to zawsze polski... Części są wszędzie dostepne, a z częściami do Claasa różnie to bywa... Przynajmniej w mojej okolicy części do Claasa są trudno dostepne...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#5 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 11 sierpień 2007 - 15:26

Który lepszy ? Też bym brał rekordzika, bo części są dostępne :)
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#6 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 11 sierpień 2007 - 20:47

Który lepszy ? No właśnie dostępne części do bizona a najlepiej drugi na części w stodole to typowy bizon a jeszcze zestaw pasów na filtrze jak na śmieciarce taki widok tego kombajnu przesądził że kupiłem JD 970 i tylko kosze a nie sieje jak bizony moich sąsiadów. :) :) :)
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#7 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 13:42

Który lepszy ? A pod względem awaryjności to który?

#8 Share dominator150

dominator150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 15:48

Który lepszy ? zalezy bo jesli biezemy pod uwage rekorda z lat 1982-1990 to wziol bym claasa a jesli z lat 1990-2002 to bym wziol rekorda.

#9 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 16:08

Który lepszy ? do rekorda wcale nie jest tak łatwo dostać części jak koledzy piszą,sąsiadowi dwa lata temu pękła felga to za boga nie mógł kupić nowej,pożyczyłem mu starą od claasa bo mamy w zapasie i skosił bo tak kto wie co by było,następna sprawa to koła zębate do zwolnic też jest problem w sezonie kupić takie cudo od ręki,a do JD czy Claasa jest wszystko,jedynie ceny nieco szokują.

#10 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 18:34

Który lepszy ? Rekord jest z początku lat 90 a Dominator chyba z końca 80 ale nie jestem w 100% pewien

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 18:59

Który lepszy ? Zgoda z tym że wcale nie tak łatwo kupić części do Rekorda, bo wbrew pozorom to inny kombajn niż
Super, ale z pewnością łatwiej niż do Classa - u nas z pewnością - a za cenę części do Classa kupić można cały podzespół do Rekorda albo i drugi kombajn na części.
Przyznam że nie wiem co bym wybrał - mam E-514 Fortschritt, nie jest z pewnością bezawaryjny - bo mój z pewnością dużo przeżył - ale jest prosty w budowie, a i z częściami nie mam u siebie większych problemów a ceny jeszcze w granicach rozsądku.

Rekordy są chyba z początku lat 80-tych, choć te z końca produkcji miały już bardzo dużo zmian.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#12 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 13 sierpień 2007 - 21:49

Który lepszy ? Dominator 96 był produkowany od końca 1979r do 1986.ale nie sugerujcie się wiekiem,bo niektóre rozwiązania techniczne jakie były montowane w Dominatorach z nawet z lat.70-tych. to nasze kombajny zaczęły to mieć w połowie lat 80-tych. a nawet w 90-tych..

#13 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 24 luty 2008 - 19:52

Który lepszy ?

Rekord jest z początku lat 90 a Dominator chyba z końca 80 ale nie jestem w 100% pewien

czytałem na stronie o bizonach i jest tam napisane ze produkcję rekordów rozpoczęto w 80r i to na pewno jest prawda bo u mnie we wsi facet ma ale z 81r :rolleyes:

#14 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 26 luty 2008 - 07:21

Który lepszy ? Ja bym brał rekorda bo dużo części i poprostu mi sie tak jakoś podobaą :rolleyes:
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#15 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 luty 2008 - 12:10

Który lepszy ?

Jeżeli miałbym wybierać między Claasem Dominatorem, a Bizonem Rekordem, to pewnie bym wybrał polski kombajn... Może ma troche gorszą wydajność niż Claas, ale polski to zawsze polski... Części są wszędzie dostepne, a z częściami do Claasa różnie to bywa... Przynajmniej w mojej okolicy części do Claasa są trudno dostepne...

Częściemi to ty się nie przejmuj. Ja posiadam fortschrita i mam numer telefonu do sklepu gdzie części przywożą kurierem. Dzwonisz i ci przywożą co chcesz(3 lata temu zamówiłem sklepisko i cepy to mi przywieżli a nawet kiedyś 1 pas przywieżli a za droge to płacisz w zależności od ciężaru paczki). No i do claasa też musi być taki sklep. A wracając do tematu to wybrał być claasa bo te rekordy to są podobno nic nie warte. Więcej pod pokosem leży ziarna niż w zbiorniku. No i claas bedzie mieć większy przerób i więcej wymłuciesz za dzień niż rekordem. Takie jest moje zdanie :rolleyes:
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#16 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 26 luty 2008 - 14:03

Który lepszy ? jak do claasa to częściami naprawdę nie ma sie co przejmować bo to jest chyba marka po bizonie do której najłatwiej dostać części :rolleyes:

#17 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 26 luty 2008 - 14:13

Który lepszy ?

jak do claasa to częściami naprawdę nie ma sie co przejmować bo to jest chyba marka po bizonie do której najłatwiej dostać części :rolleyes:

Po pierwsz trzeba wiedzieć gdzie jest sklep a po drógie to częsci do claasa bedą droższe niż do bizona ale lepszej jakości. Mo wuja w tym roku kupil sklepisko do bizona i było wygięte :angry:
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

#18 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 08:17

Który lepszy ? DOMINATOR 96.
Bez 2zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 19 marzec 2008 - 11:02

Który lepszy ? Z tymi częściami to ludzie troche chyba przesadzają, mam pare maszyn zagranicznych w tym kombajn JD. Ostatnio chciałerm kupić zęby do brony aktywnej to przytargali je na drugi dzień do kombajna gdy coś chce jest tak samo. Mój tata też się bał o częsci, ale przekonal się, że nie ma problemu. Może dostępność części zależy także od rejonu Polski, bo ja mieszkam na Śląsku i niema najmniejszego problemu. A z tych dwóch kombajnów zdecydowacie wybralbym Claasa, napewno częsci są dużo droższe do niego, ale ile razy zepsuje się Claas i ile Bizon, napewno Claas dużo mniej. Moi sąsiedzi co mają Bizony bezprzerwy przy nich kopią w żniwa, a ja sobie kosze Jelonkiem bez problemu.
Ps. Ci którzy niespróbowali zachodniej maszyny nie wiedzą jakie one są dobre, a tylko mowią, że częsci niema :(
Takie jest moje zdanko na ten temat :(