Zaloguj się, aby obserwować  
MarcinPL

Który lepszy ?

Polecane posty

MarcinPL    0

Jak w temacie. U nas we wsi ludzie przegadują się który z tych kombajnów jest lepszy. Może teraz wsłucham się w wypowiedzi specjalistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jeżeli miałbym wybierać między Claasem Dominatorem, a Bizonem Rekordem, to pewnie bym wybrał polski kombajn... Może ma troche gorszą wydajność niż Claas, ale polski to zawsze polski... Części są wszędzie dostepne, a z częściami do Claasa różnie to bywa... Przynajmniej w mojej okolicy części do Claasa są trudno dostepne...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Też bym brał rekordzika, bo części są dostępne :)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

No właśnie dostępne części do bizona a najlepiej drugi na części w stodole to typowy bizon a jeszcze zestaw pasów na filtrze jak na śmieciarce taki widok tego kombajnu przesądził że kupiłem JD 970 i tylko kosze a nie sieje jak bizony moich sąsiadów. :) :) :)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

do rekorda wcale nie jest tak łatwo dostać części jak koledzy piszą,sąsiadowi dwa lata temu pękła felga to za boga nie mógł kupić nowej,pożyczyłem mu starą od claasa bo mamy w zapasie i skosił bo tak kto wie co by było,następna sprawa to koła zębate do zwolnic też jest problem w sezonie kupić takie cudo od ręki,a do JD czy Claasa jest wszystko,jedynie ceny nieco szokują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Zgoda z tym że wcale nie tak łatwo kupić części do Rekorda, bo wbrew pozorom to inny kombajn niż

Super, ale z pewnością łatwiej niż do Classa - u nas z pewnością - a za cenę części do Classa kupić można cały podzespół do Rekorda albo i drugi kombajn na części.

Przyznam że nie wiem co bym wybrał - mam E-514 Fortschritt, nie jest z pewnością bezawaryjny - bo mój z pewnością dużo przeżył - ale jest prosty w budowie, a i z częściami nie mam u siebie większych problemów a ceny jeszcze w granicach rozsądku.

 

Rekordy są chyba z początku lat 80-tych, choć te z końca produkcji miały już bardzo dużo zmian.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Dominator 96 był produkowany od końca 1979r do 1986.ale nie sugerujcie się wiekiem,bo niektóre rozwiązania techniczne jakie były montowane w Dominatorach z nawet z lat.70-tych. to nasze kombajny zaczęły to mieć w połowie lat 80-tych. a nawet w 90-tych..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Rekord jest z początku lat 90 a Dominator chyba z końca 80 ale nie jestem w 100% pewien

czytałem na stronie o bizonach i jest tam napisane ze produkcję rekordów rozpoczęto w 80r i to na pewno jest prawda bo u mnie we wsi facet ma ale z 81r :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym brał rekorda bo dużo części i poprostu mi sie tak jakoś podobaą :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Jeżeli miałbym wybierać między Claasem Dominatorem, a Bizonem Rekordem, to pewnie bym wybrał polski kombajn... Może ma troche gorszą wydajność niż Claas, ale polski to zawsze polski... Części są wszędzie dostepne, a z częściami do Claasa różnie to bywa... Przynajmniej w mojej okolicy części do Claasa są trudno dostepne...

Częściemi to ty się nie przejmuj. Ja posiadam fortschrita i mam numer telefonu do sklepu gdzie części przywożą kurierem. Dzwonisz i ci przywożą co chcesz(3 lata temu zamówiłem sklepisko i cepy to mi przywieżli a nawet kiedyś 1 pas przywieżli a za droge to płacisz w zależności od ciężaru paczki). No i do claasa też musi być taki sklep. A wracając do tematu to wybrał być claasa bo te rekordy to są podobno nic nie warte. Więcej pod pokosem leży ziarna niż w zbiorniku. No i claas bedzie mieć większy przerób i więcej wymłuciesz za dzień niż rekordem. Takie jest moje zdanie :rolleyes:


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

jak do claasa to częściami naprawdę nie ma sie co przejmować bo to jest chyba marka po bizonie do której najłatwiej dostać części :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
jak do claasa to częściami naprawdę nie ma sie co przejmować bo to jest chyba marka po bizonie do której najłatwiej dostać części :rolleyes:

Po pierwsz trzeba wiedzieć gdzie jest sklep a po drógie to częsci do claasa bedą droższe niż do bizona ale lepszej jakości. Mo wuja w tym roku kupil sklepisko do bizona i było wygięte :angry:


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Z tymi częściami to ludzie troche chyba przesadzają, mam pare maszyn zagranicznych w tym kombajn JD. Ostatnio chciałerm kupić zęby do brony aktywnej to przytargali je na drugi dzień do kombajna gdy coś chce jest tak samo. Mój tata też się bał o częsci, ale przekonal się, że nie ma problemu. Może dostępność części zależy także od rejonu Polski, bo ja mieszkam na Śląsku i niema najmniejszego problemu. A z tych dwóch kombajnów zdecydowacie wybralbym Claasa, napewno częsci są dużo droższe do niego, ale ile razy zepsuje się Claas i ile Bizon, napewno Claas dużo mniej. Moi sąsiedzi co mają Bizony bezprzerwy przy nich kopią w żniwa, a ja sobie kosze Jelonkiem bez problemu.

Ps. Ci którzy niespróbowali zachodniej maszyny nie wiedzą jakie one są dobre, a tylko mowią, że częsci niema :(

Takie jest moje zdanko na ten temat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, mam taki mały problem który wybrać, poradźcie. Wybór pomiędzy claas dominator68, rok 84,  3,6m silnik perkins, przebieg ok 2080h a NH 8030 88r heder 4m, silnik fiat, 1800h, czujnik strat,  oba z sieczkarnią stan bdb. jak z wydajnością lub obsługą. Czy silnik fiata, chyba 5 cylindrów nie jest za słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj