Skocz do zawartości

Zdjęcie

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 22:47

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m mam problem ponieważ nie wiem którą maszynę wybrać ta maszyna bedzie mi służyła tylko do uprawy pożniwnej i będzie współpracowała z deutz fahrem K610

Edytowany przez Krzysiekfigix, 30 grudzień 2010 - 16:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Dzisiaj, 05:55
  •  

#2 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:02

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Tez jesteśmy (z ojcem) zainteresowani zakupem aresa txl co do kosa mam takiego, bez zastrzeżeń tylko jedna sprawa nie denerwuje pozostawia za sobą garby.:blink:Lecz jak widzisz kupuje talerzówkę ponieważ ma więcej zastosowań ten model akurat pasuje do uprawy przed siewnej jak i po ściernisko.

#3 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:11

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m tylko ja mam zestaw uprawowo siewny a aresa chciałem na talerzach 560 i nie wiem co wybrać słyszałem że ares się zapycha i agregat ścierniskowy a nie wiem czy to jest prawda więc nie wiem co wybrać

#4 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:20

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Szybciej się zapcha mars.

#5 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 29 grudzień 2010 - 23:38

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m mi chodzi o aresa a nie o marsa

Edytowany przez Krzysiekfigix, 29 grudzień 2010 - 23:41.

#6 Share maromaro

maromaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 00:03

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m agregat ścierniskowy typu "gruber" czy tam KOS (to jedno i to samo) prędzej sie zapycha niż Ares, wiem bo mieliśmy agregat typu "gruber" i zmieniliśmy na brone talerzową.
talerze przejdą, potną i wymieszają mase pożniwną a gruber lubi sie zapchać pod ramą.
z brona talerzową traktor będzie miał lżej i szybciej będziesz mógł wykonywać swoją pracę.

#7 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 08:01

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Zdecydowanie lepiej jest broną talerzową, pod względem ekonomicznym, na 80KM przeznaczona jest 2,8m gruber zaś mógłby być maks 2,1m, pole po KOSie jak i po CUT wygląda tak samo a moze i deczko lepiej nawet, tylko kwestia chwastów, talerzówka bardziej rozplenia je od grubera, nie mozliwe jest takie cos jak zapychanie wtalerzówce :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#8 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 grudzień 2010 - 09:01

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Ja bym proponował bronę talerzową.

#9 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 09:29

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Zgadzam się z kolegami moj Ursus 914 z kosem 6łap ledwo, lwdwo.Gruber stawia bardzo duzy opór.Raczej Aresa bierz nim zawsze możesz przed siewem uprawić.

#10 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 10:32

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m

Zdecydowanie lepiej jest broną talerzową, pod względem ekonomicznym, na 80KM przeznaczona jest 2,8m gruber zaś mógłby być maks 2,1m, pole po KOSie jak i po CUT wygląda tak samo a moze i deczko lepiej nawet, tylko kwestia chwastów, talerzówka bardziej rozplenia je od grubera, nie mozliwe jest takie cos jak zapychanie wtalerzówce :P

ja miałem na myśli zapychanie w aresie czy jest to możliwe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Dzisiaj, 05:55
  •  

#11 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 10:32

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m ja mam Aresa TXL 4metry. W mojej okolicy mają różne talerzówki ale po mojej pole najładniej wygląda. Mam ją od wiosny i jeszcze mi się nie zapchała. Używam jej do uprawy ścierniska jak również do uprawy przed siewnej. Bardzo ją polecam. Nie brałem kosa bo talerzówkę mogę wykorzystać do wielu prac.

#12 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 13:04

ja mam Aresa TXL 4metry. W mojej okolicy mają różne talerzówki ale po mojej pole najładniej wygląda. Mam ją od wiosny i jeszcze mi się nie zapchała. Używam jej do uprawy ścierniska jak również do uprawy przed siewnej. Bardzo ją polecam. Nie brałem kosa bo talerzówkę mogę wykorzystać do wielu prac.

masz takie kawałki co ci zborze wymaka??

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 grudzień 2010 - 15:30

agregat ścierniskowy typu "gruber" czy tam KOS (to jedno i to samo) prędzej sie zapycha niż Ares, wiem bo mieliśmy agregat typu "gruber" i zmieniliśmy na brone talerzową.
talerze przejdą, potną i wymieszają mase pożniwną a gruber lubi sie zapchać pod ramą.
z brona talerzową traktor będzie miał lżej i szybciej będziesz mógł wykonywać swoją pracę.

Jak miałeś na niskiej ramie to tak zapchasz szybciej, ale przy nowycg komstrukcjach na wysokiej ramie (prześwicie) to już trzeba być dobrym agentem, żeby go zapchać.
Talerzami zrobisz do 15cm, gruberem do 35 w niektórych konstrukcjach :P
Jak masz mokre pole na wiosne to gruber na 20cm i szybko je sprzygotujesz to wjazdu zestawu uprawowo-siewnego, a talerzem co? zagęscisz górę i tyle.
Dodatkowo KOS T ma za łapami aresa :P więc może uprawić głęboko i pociąć resztki jak zwykły agregat talerzowy B)

#14 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 16:02

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m ja już sam nie wiem ale znajomy ma agregat ścierniskowy i tam gdzie mu zborze wymokło to tam trawa rosła i par wjechał ścierniskowym i mu się zapychało dla tego pytam co lepiej wybrać i mało czasu mam na wybór

#15 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 18:28

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m @Krzysiekfigix mam takie kawałki. W tym roku kpiłem 3ha ugoru. Na nim rosły różne chwasty średnia wysokość tego łanu wynosiła około 170cm. Z talerzowałem to 2 razy ani razu się mi nie zapchało.

#16 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 19:01

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Matiboos a jaki z tym aresem pracuje ciągnik, jaki macie wal, zestaw pól zawieszany czy zawieszany, i na jakich ziemiach pracuje.

#17 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:23

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Pracuje z nim NH T6070 Plus (141 km.) ale wcześniej pracował z nim TM120 (124 km.) ale mocy miał za mało. Zestaw jest zawieszany. Wał to Crosskill (to taki ciężki żeliwny) jak będziesz brał ten wał to bierz jak naj więcej obciążenia na przód. Pracuje na wszystkich glebach od 3 do 6 klasy.

#18 Share Krzysiekfigix

Krzysiekfigix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:47

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m a poradzi sobie mój df z aresem TXL??

#19 Share matias6630

matias6630

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 20:55

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m Wiec raczej dla nas 3m a wał gumowy lub packer ale całość pół zawieszana.;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 30 grudzień 2010 - 21:10

co lepiej wybrać bronę talerzową uniaktóra maszyna lepiej się sprawdzi cut 3,20 czy agregat talerzowy ARES T XL czy agrgat scierniskowy KOS T 3m @Krzysiekfigix z 3 metrowym sobie poradzi a 4 metrowego bym nie ryzykował. Wózek do niego możesz w każdej chwili dokupić i mieć wtedy pół zawieszany. Ja Aresem wyciągam wydajność nawet do 2,4 ha na godzinę przy bardzo długich polach.