Gość Profil usunięty

Przecinarka plazmowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam, posiada moze ktos przecinarke plazmową? Mam zamiar kupić taką co tnie do 8-12mm. Prosiłbym o opinie takich przecinarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Ja mam chińską Sherman 70A. Już dawno powinieniem kupic taką bo to fajna zabawka ;[. Palnik i szlifierki poszły w odstawkę prawie. Odradzam słabsze bo jak ustawię np 40A to wolno idą nawet blachy 10mm ( przydała by się mocniejsza ale to już spory wydatek jak na zabawkę ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Także myślę o jakiejś plazmówce.

Ile dałeś za tą Sherman 70A ?

 

Do 2tyś coś można kupić sensownego ?

 

Widzę, że większość kosztuje ponad 2 tyś, ale na taką za bardzo nie będzie funduszy ;)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolTD90    1296

3050 zł, ale naprawdę polecam jeśli ktoś zużywa do cięcia ze dwie butle tlenowe miesięcznie

Czy to jest taka jak ta: http://allegro.pl/przecinarka-plazmowa-plazma-sherman-cut-70-pokaz-i1413216206.html a w kąplecie z nią było jakieś wyposażenie np cyrkiel??

 

Jakiej firmy przecinarki plazmowe polecacie??

Edytowano przez KarolTD90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Czy to jest taka jak ta: http://allegro.pl/przecinarka-plazmowa-plazma-sherman-cut-70-pokaz-i1413216206.html a w kąplecie z nią było jakieś wyposażenie np cyrkiel??

 

Jakiej firmy przecinarki plazmowe polecacie??

tak to ta z Częstochowy - w komplecie tylko reduktor.Do palenia kółek i otworów mam potoczone szablony. Niedawno dorobiłem do niej wózek bo jednak przenoszenie tego z kablami to mordęga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Do domowego użytku wystarczy 40A za 1500zł która tnie do 12mm.

Trwałość dyszy zależy od techniki cięcia,jak będzie trzymać dystans 1mm od ciętego materiału

to wystarczy na dłużej ale ogólnie nie jest źle.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Asharot to nie jest dobre stwierdzenie że do domowego użytku starcza 40 A bo mi teraz by się przydała 200A do domowego użytku, gdyż tnę coraz więcej grubych blach.Jest maszyna to się robi coraz więcej bo jest łatwiej itd. Sama ciągnie do roboty.

Z miesiąc temu miałem trochę cięcia blachy 25 mm i przeprosiłem palnik bo 70A w plaźmie to za mało do tego.

Po roku używania ręka mi równo trzyma palnik i cięcie jakościowo wygląda coraz lepiej, ale już postanowiłem że zbuduję CNC bo to zaoszczędzi mi kupę życia przy robieniu szablonów do cięcia powtarzalnych kształtów.

 

Elementy robocze to loteria bo ostatnio kupiłem i elektrody bardzo szybko lecą. Czytałem że wilgotne powietrze z kompresora powoduje szybkie zużycie, ale przy tej cenie części do chińczyków jest bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Własnie chodzi mi o te chińczyki czy to w ogóle tnie. Raczej myślę coś ok 80A żeby mieć zapas a przy cieńszym materiale mam wtedy dłuższy cykl pracy :) a elementy robocze np gdyby porównać cenowo do tarcz do szlifierki jak wychodzi??




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

co do przecinarek plazmowych to też myślałem nad tym tematem i myślę ze warto byłby się zastanowić nad kupieniem takiej przecinarki prosto od producenta z chin ;) z tego co kojarzę to to za cut 60 średnio chcieli od 250 do 300 $ z wysyłką do mnie do domu pod wskazany adres ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Cenowo przy cięciu blach to na pewno plazma bije na głowę szlifierkę. Nawet jak kupię tarczę do szlifierki Pferd ( lepszych nie znalazłem - ciut gorsze Flexovit ) to i tak tarcza przy cięciu blachy się kończy po paru minutach, a Plazmą tnę nieraz cały dzień na jednej elektrodzie ( a czasem godzinę ).

 

Już nie wspomnę co się dziej jak trzeba pociąć blachę co najmniej 10 mm to tarczą się tnie i tnie.

Może jak nie zapomnę to wrzucę filmik z cięcia cienkiej i grubszej blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

co do przecinarek plazmowych to też myślałem nad tym tematem i myślę ze warto byłby się zastanowić nad kupieniem takiej przecinarki prosto od producenta z chin ;) z tego co kojarzę to to za cut 60 średnio chcieli od 250 do 300 $ z wysyłką do mnie do domu pod wskazany adres ;)

No to połowa ceny w Polsce możesz mi podesłać gdzie to znalazłeś??

 

@Mariuszczs To i tak nie najgorzej gdyby jeden komplet wytrzymywał tylko godzinę to w tym czasie można zjechać spokojnie jedna tarcze a koszt podobny :) jaką przecinarkę Ty użytkujesz ??




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
check    0

Niby tak,tylko koszt zakupu tarczy to 3zł,a koszt zakupu przecianarki to 3tyś plus koszty eksplatacji i napraw chińskiego wyrobu który nie zawsze da się naprawić.Jak ktoś ma wrsztat produkcyjny jak pan Mariusz to przecinarka jest nie zbędna,a jeśli przecinasz jedną blachę w tygodniu to raczej nie opłaci się taki zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Gdzie Ty kupujesz tarcze po 3zł :o ?? Jako tako nie bedę nim ciął codziennie a może się zdarzyć że bedzie miesiąc stała ale czasem jak mamy jakąś wene to majstujemy i tak w tamtym roku powstała przyczepa teraz pracujemy nad pługiem do śniegu i w najbliższym czasie mam plan na tuza wiec przydałaby się taka przecinarka. jeszcze jeden aspekt a mianowicie dużo wygodniejsze jest trzymanie w rece palnika niż szarpanie sie z szlifierka :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Porównaj sobie ile w godzinę blachy przetniesz tarczą, a ile plazmą. Plazmą da radę kilkadziesiąt metrów cieńszej blachy, w tym czasie poleci co najmniej kilkanaście do kilkudziesięciu tarcz 125 mm. ( chyba że dużych to mniej, ale za to jak niewygodnie ).

To że w godzine elektroda się wypala to wina jakości, czasem wytrzymuje cały dzień cięcia.

 

Jeśli tniesz blachę raz w tygodniu to pod koniec życia i tak stwierdzisz że się opłacało :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz612    0

Do mariuszczs możesz podać namiary gdzie kupiłeś tę przecinarkę plazmową, a może doradzisz jaką najlepiej kupić myślę o takiej 60-80A jak możesz to podaj numer tel na priv to zadzwonie pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja też użytkuję SCHERMAN cut 70 tnie max 25mm ale dysze nie zużywają się szybko ostatnia założona przecieła ze 30godz. i jeszcze nie jest zła.Super sprawa, wiadomo koszt zakupu wysoki, ale później tnie się prawie za friko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariuszczs    23

Kupiłem w Częstochowie na ul Warszawskiej ( na allegro wystawiają ). Nie mogę innych doradzać bo użytkowałem tylko tą i żadnej innej nie widziałem na oczy jak tnie. Zadowolony jestem bardzo z tego chińczyka i tyle.

 

Dysze to nie padają , a te końcówki prądowe ( elektrody )się wypalają niektóre bardzo szybko. Akurat ta co mam założoną wycięła bardzo dużo i dzisiaj ciachałem dużo blachy 7 mm i nie siadła. To jest loteria, nie ma mowy o jakości tych elementów bo to żadna firma która potrzebuje renomy bo sprzedają dzięki niskiej cenie. Zresztą elektrody i dysze produkuje pewnie kto popadnie do tych chińczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antypater    1

Mój ociec ma przecinarkę plazmową barracuda CUT-40 i sobie chwali. Nie dał za to kosmicznych pieniędzy, a niektóre prace może wykonywać teraz zdecydowanie szybciej. Tak przecinarka zostawia daleko w tyle każdą szlifierkę - takie jest moje zdanie. I co także jet ważne człowiek nie musi siłować się z maszyną, jak to czasami bywa ze szlifierkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj