renifer

hodowla byczków do wagi 320 kg

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
FXX    0

jest moze ktos zainteresowany byczkami rasy black angus na dalszy opas w wadze 250-300 kg?

moze ktos mial juz jakies doswadcznie z ta rasa I chce sie podzielic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

wejdż w temat - jakie są u was ceny cieląt- oraz na allegro i olx - cielęta mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert21    11

panowie czy opłacało by się kupic cielaka w wadze mniej więcej 50 60 kg za 500 600 zł i odchować go do 150 200 kilogramów czy był by zbyt na takie byczki rasa mieszańce mięsne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

na takie byczki 300 kg nie ma popytu w ostatnim czasie a jak cos kupują to wybierają co lepsze sztuki. A o cenie nie wspomne. Ponizej 10 zł za 300 kg netto ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

na takie byczki 300 kg nie ma popytu w ostatnim czasie a jak cos kupują to wybierają co lepsze sztuki. A o cenie nie wspomne. Ponizej 10 zł za 300 kg netto ;/

mówisz o bydle na rzeź czy do dalszego chowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

tylko prywatne osoby raczej zalezy tez od towaru


a kto sprzedaje 300 kg bydło na rzeź?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

sprzedać to zawsze sprzeda.tylko kupić takie małe cielaki i je odchować to jest duży problem i koszty nie małe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie,więc myślę,że ze względu na ten odchów cieląt wielu chciałoby ominąć ten aspekt latania za cielakami,odpajaniem,biegunkami i zapaleniami płuc,i wolałoby kupić takiego odchowanego.przywozisz,stawiasz,żre i rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

tylko co z tego za interes jak kupisz byczka po 12zł uchowasz do 700kg sprzedarz po 6zl..obornik zostanie na pewno....powieziesz i rosnie w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

????????a co ty z tym obornikiem w każdym temacie?za dużo go masz czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Moim zdaniem opłacałoby się trzymać takie byczki, jeśli:

-masz swoje rasowe mamki

-najlepiej pastwiska, najtańsza pasza

 

W takim systemie nie kupujesz preparatów mlekozastepczych itp., byczki idą na sprzedaż, a jaloweczki na kolejne mamki, ale to działa tylko kiedy ma się dużo pastwisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

Witam, troche odbiegne od tematu ale mam pytanie dla tych ktorzy stosuja wozy paszowe dla bydla miesnego otoz czy w przypadku karmienia bykow po przez woz pazowy zaobserwowaliscie np lepsze przyrosty?? bo jesli chodzi o krowy to mowi sie ze woz paszowy poprawia ich wydajnosc mleczna a jak to jest przy opasach??? poza ulatwieniam pracy daje jeszcze jakies efekty stosowanie wozu paszowdo dla bykow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj