Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone]

86 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 grudzień 2007 - 17:35

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] U mnie też tak jest jak stukniesz to się zmienia. Ja w swoim 3512 mam tylko problem z tym zegarem reszta dobrze działają a ten od paliwa to od początku dobrze nie wskazywał w moim też może być ten czujnik bo często się ostatnio wyjmowało się akumulator to mogło się zruszyć więc po świętach spróbuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Dzisiaj, 17:31
  •  

#62 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 maj 2011 - 15:51

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Witam:D jestem posiadaczem Ursusa 3512 i oczywiście nie działa mi czujnik paliwa;P

czy ma ktoś jakiś patent na dokładne zmierzenie poziomu paliwa tj np włożenie jakiegoś druta z odpowiednio dobraną skalą albo coś w tym stylu.. proszę o pomoc ;) i tak przy ilu się mniej więcej zapowietrza? ma być widać dno przez korek wlewu?

Pozdrawiam serdecznie;]:D

#63 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 17 maj 2011 - 16:54

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Możesz jeździć aż będziesz widział dno i napewno Ci się nie zapowietrzy bo tam jest podwójna blacha bynajmniej tak jest w moim 3512. A najlepiej napraw czujnik paliwa u mnie działa od nowości :D

#64 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 17 maj 2011 - 18:20

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] U mnie w MF 255 już dawno pożegnałem się nawet z tym pływakiem co był w zbiorniku, sprawdzam poziom paliwa brzeszczotem przed wyruszeniem w pole. Pojeździsz więcej i będziesz kontrolował to dojdziesz do takiej wprawy, że na oko będziesz widział czy starczy czy nie. Ewentualnie spuścić paliwo, dolewać po 5 l i zaznaczać na czymś (np brzeszczot) stan paliwa.

Edytowany przez grzegorz508, 17 maj 2011 - 18:21.

#65 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 maj 2011 - 18:31

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] U mnie czujnik wytrzymał 3350mtg, założyłem nowy i dalej działa. Jak dno widać to jeszcze 8.5 litra. Ostatnio jak dolewałem to był milimetr ropy na dnie i weszło 49.5 litra.

#66 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 maj 2011 - 05:43

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Czyli jak widać dno to jeszcze jest aż 8,5 litra?

#67 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 18 maj 2011 - 05:52

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] To zależy od kiedy widać dno, może być i litr. Bo tam gdzie kranik to jest dużo niżej bak opuszczony, bo tu gdzie wlew to dno zbiornika jest wyżej wyprofilowane bo pokrywa zaworów przeszkadzałaby. Jak na wlewie jest z milimetr ropy to tak wejdzie. A jak zajżysz a tam sucho to już nikt nie zgadnie ile zostało.

Edytowany przez Rolnik1973, 18 maj 2011 - 05:56.

#68 Share kaammil

kaammil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 18 maj 2011 - 13:34

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] To wszyscy z was oceniają stan paliwa "na oko"? posiadam też ruskiego i tam jest taka fajna miarka wyskalowana mówiąca o poziomie paliwa. Nikt nie zrobił takiej do U3512?

#69 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 18 maj 2011 - 14:08

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] W ursusie 3512 jest czujnik paliwa :D Tyle że chyba często się psuje ale nie u wszystkich bo u mnie jest już ponad 5tys motogodzin i działa bez zarzutu B)

#70 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2424 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 18 maj 2011 - 14:32

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Mi w 4512 czujnik padł przy 1800 mtg ale w MF 235( niestety już go nie mamy :( )wytrzymał jakieś 4000 może troche więcej no i teraz spr na oko :)

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 18 maj 2011 - 19:01

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Ja sprawdzam na oko, dlatego, że nie chce mi się bawić w to. Po za tym kilka razy mnie oszukał. Było niby 1/4 zbiornika, a ciągnik zgasł z braku paliwa, więc są i takie przypadki.

#72 Share Karol0

Karol0

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, elektronika, motoryzacja

Napisany 19 maj 2011 - 12:24

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] ja w swoim też długie lata sprawdzam na oko (bardzo dobrze widać). Niedawno nabyłem c330 tam jest nieco gorzej, do sprawdzenia poziomu używam kawałka metrówki, przynajmniej wyskalowany :D

#73 Share marek1985

marek1985

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 25 maj 2011 - 21:33

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] A ja stosuje kawałek patyka już szmat czasu. Nie ma żadnej podziałki a i tak na podstawie ilości paliwa na patyku wiem czy mi starczy paliwa, niezależnie co podpinam i ile jest do zrobienia. Kwestia wprawy.:D Nigdy mi nie zabrakło paliwa i dlatego naprawy czujnika na razie nie przewiduje.

#74 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:15

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj:
Chce zamontować pływak i wskaźnik paliwa od ursusa 3512, kupiłem oba elementy nowe, ale nie wiem jak podłączyć kable, wiem jak podłączyć pływak (masa od pojazdu na mocowanie pływaka, a drugi kabelek to plus z uzwojenia) ale w wskaźniku są 3 miejsca pod podłączenie kabli (nie licząc podłączenia pod oświetlenie wskaźnika) i nie wiem który od czego, jak jeden z nich zamykam obwód z pływakiem (masa od mocowania pływaka z mocowaniem wskaźnika, a plus z uzwojenia przez akumulator + do wskazówki) to skazówka mi lekko drgnie na poziom zero ale jak ruszam pływakiem to wskazówka nie porusza się, jestem amatorem w sprawach prądowych więc proszę piszcie tak żebym zrozumiał :)

#75 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 21:36

Wskaźnik paliwa w ursus 3512 [połączone] Akurat teraz podłanczam nową instalację i to przerabiałem.
Na zegarze środkowy to masa, czarny, z prawej plus z stacyjki, zielono- czarny, z lewej czujnik, pomarańczowy. Zegar trzymasz szybką do siebie.
Prawdo podobnie tak teraz założyłem, ale nie pamiętam dokładnie, bo nie specjalnie zwracałem na to uwagi.
Kolory kabli mogą się nie zgadzać, bo mam nową instalację i widzę że według instrukcji niektóre są inne,.
Jak zewrzesz kable na pływaku to zegar powinien pokazać max.

#76 Share DarkDevil98

DarkDevil98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 20:17

Witam, mam pewien problem z Ursusem 3512, dokładnie chodzi o to, że wskaźnik poziomu paliwa cały czas pokazuje że bak jest pełny i wydaje mi się, że gdyby nie było w nim ograniczeń kręciłby się w kółko. Drugi problem jest następujący, wszystkie wskaźniki są podświetlane aż miło, ale jeden nie działa, od ciśnienia, żarówka jest nowa, i nie spalona, jak podczepiłem do niej kabel od podświetlenia paliwa to działała i nie wydaje mi się że kabel od ciśnieniomierza jest gdzieś oderwany, myślałem że to wina bezpiecznika ale wszystkie są dobre. Mam też 3 problem, światła na błotniku po prawej stronie mi nie działają, ale tylko pozycja, obstawiam że to wina tego że gdzieś nie ma dobrej masy, ale warto poradzić się kogoś bardziej doświadczonego ode mnie. Byłoby mi miło gdyby ktoś chciał mi pomóc, ponieważ chciałbym żeby ciągnik był sprawny do wiosny :)

#77 Share nojsze

nojsze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 20:31

1. Czerwona żarówka od spadku ciśnienia powietrza , masz kolego czujnik który jest walnięty , zdejmij wsuwki z czujnika i zewrzyj jak zaświeci tzn. że czujnik walnięty jak nie zaświeci szukaj po wiązce.

2.Wskaźnik poziomu paliwa może nie mieć masy sprawdź to koniecznie podpinając wolny przewód do wskaźnika od minusa akumulatora. Bardzo często czujnik w zbiorniku paliwa robi taki numer jest walnięty i pokazuje max,

3. Jakbyś nie miał masy to pozycja świeci nie jasno tylko ćmi na pomarańczowo , jak świeci jasno masę masz tylko , żarówka kierunek spalona stop spalona oświetlenia tablicy itp. Pod błotnikiem nad zwolnica masz kostkę spinającą błotnik lewy z instalacją biegnącą z wiązki od tablicy bezp. Tam często utleniają się wsuwki i kostka siedzi a wsuwki nie łączą. Weź przewód z żarówką obczyść kostkę z błota i włącz max ilośc oświetlenia , stop kierunek pozycję - sprawdzaj na wejściu i wyjściu z kostki czy jest prąd ...... a najlepiej zacząc od tyłu czyli od samej lampy czy prąd dopływa i żarówki ok.

pozdr,.... 

#78 Share DarkDevil98

DarkDevil98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 20:36

Nie chodzi o żarówkę od spadku ciśnienia, ona działa dobrze, tylko o żarówkę która podświetla manometr ciśnienia powietrza.
Przy wskaźniku paliwa niby jest podczepiona masa, ale może z nią być coś nie tak, sprawdzę to, a ten czujnik w zbiorniku dałoby się coś z nim zrobić ?  :)

Edytowany przez DarkDevil98, 05 marzec 2015 - 20:38.

#79 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 20:50

Czujniki w zbiorniku szybko padają, u Ciebie mogło stać się to samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share DarkDevil98

DarkDevil98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 marzec 2015 - 21:07