Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe renty strukturalne

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 20 październik 2007 - 12:50

Nowe renty strukturalne z tego co wiem to już był nabór na wnioski i chyba już się skończył na ten rok. Teraz są rozpatrywane przez agencję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowe renty strukturalne Dzisiaj, 00:08
  •  

#22 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 20 październik 2007 - 16:00

Nowe renty strukturalne Panie jacku,kolega lesin ma racje wnioski w tym roku już nie są przyjmowane.Mój ojciec właśnie czeka na rozpatrzenie(myśle że pozytywnie).Ciagnie się to dosyć długo bo Bruksela jeszcze nie zatwierdziła. :angry:

#23 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 październik 2007 - 15:42

Nowe renty strukturalne dzwoniłem dzis do wrocławskiej Arimr.
Co do rent:
1. NIE MOZNA ZIEMI DAC W DZIERZAWE - nawet jesli bedzie na 10lat i aktem notarialnym.

2. co do wysokosci to max 165% najniższej emerytury (jesli zdaje tylko jeden małżonek).
3. osoba przejmujaca musi miec juz wykształcenie - nie można uzupełnić wykształcenia z czasem tak jak ma to miejsce przy młodym rolniku :D dlatego tez najpierw musze skonczyc studia, dopiero pozniej mozemy składać wniosek o rente - f*ck...

jutro zadzwonie do KRUSu i sie dowiem jak to jest z byciem domownikiem.
Pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 29 październik 2007 - 17:09

Nowe renty strukturalne musisz mieć 3 lata pracy w rolnictwie ale potwierdzone wpłatami do krus, dzwoniłem do krus zapytac czy mozna wstecz opłacic, powiedział że można wystarczy poświadczenie od 2 osob ze pracowałeś i ok 1000 zł za kazdy rok

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 30 październik 2007 - 07:59

Nowe renty strukturalne a jesli w tym czasie studiowalem? słyszałem ze dla nich słowo klucz - studia dzienne - jest nie do przeskoczenia.
zadzwonie dzis sam i dopytam

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#26 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 30 październik 2007 - 23:16

Nowe renty strukturalne i jak tam dzwoniłes?, ja sie pytalem 2 razy ze jestem studentem studiów dziennych i powiedziała ze moge zapłacić wstecz, tylko ciekawi mnie co by było gdybym faktycznie próbował zapłacić wstecz, bo przez telefon to mi moga gadac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 31 październik 2007 - 20:09

Nowe renty strukturalne eh, dzwoniłem - niestety z racji tego ze pracuje i jestem ubezpieczony w ZUSie to nie moge płacic KRUSu

#28 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 październik 2007 - 20:12

Nowe renty strukturalne Ja jak kiedyś pracowałem to byłem ubezpieczony i w ZUS-ie i w KRUS-ie.Teraz tylko KRUS i to tyle. :D

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 31 październik 2007 - 20:26

Nowe renty strukturalne na jakiej zasadzie w krusie?
ciekaw jestem jak wyglada sprawa funduszy unijnych jakby nie byl ubezpieczony w KRUS - to jest jakis wymog czy nie?
ziemie mam, wykształcenie tez to...

#30 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 31 październik 2007 - 23:30

Nowe renty strukturalne NO nie dopisałem że po skończeniu szkoły ojciec przepisał mi kawałek ziemi. :D Wtedy to można było mieć ziemie bez żadnych uprawnień a ja mam inne wykształcenie niż rolnicze.Było to z dziesięć lat wstecz. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share romanik99

romanik99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 26 listopad 2007 - 17:46

Nowe renty strukturalne

eh, dzwoniłem - niestety z racji tego ze pracuje i jestem ubezpieczony w ZUSie to nie moge płacic KRUSu

a próbowałes opłacic składki wstecz? , jesteś ubezpieczony w ZUSIE,ale chyba miałes okres w którym chodziłes do szkoły

Przeglądnąłem ustawę o KRUS i nie ma tam ani jednego słowa o studiach dziennych ani o jakichkolwiek innych, ani o jakiejkolwiek szkole., nie mówiąc o tym że studiowanie zabrania pracowania w gospodarstwie. Pisze tylko że nie może równocześnie być ZUS i KRUS. Także najlepiej chyba jest wpłacić te jakieś 3tyś zł za okres 3 lat wstecz i mieć staż pracy jak dorabiać jakieś 2 letnie szkoły policealne, kwota ta przecież sie wróci 3 miesiące po uzyskaniu przez rodzica renty, co myslicie o tym?