Adrianos

JD 6630P vs FENDT 414

Polecane posty

brzozak2    241

tez bym byl ostrozny w podawaniu roznicy masy calego ciagnika, rozniacego sie pozornie tylko skrzynia :)

Dużo mniejszy ???-brzozak zawsze mi się wydawało że one są baaardzo porównywalne jeżeli chodzi o gabaryty :D .

13% roznicy masy + do tego mniejszy ciezarek, 30 cm nizszy, 20 cm wezszy to dla mnie duzo mniejszy ciagnik :lol:

 

 

jak stana oba obok siebie takze widac duzo roznice, jak stanie john z 300 to juz wygladaja podobnie, masy maja podobne, wysokosc, szerokosc.

 

tak samo jak stanie claas przy johnie - widac roznice. z jakiegos powodu nie montuja wiekszych silnikow 4 cylindrowych zarowno do fendta 300, jak i johna 6030.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

No nie wiem, często bywam w Contractusie i tam stoją często JD na 'specjalne zamówienie" chyba bo na naprawdę szerokich oponkach,dosyć wysokie i naprawdę szerokie-IMHO gabarytami Fendtowi nie ustępujące-no chyba że ciężarem-zauważ tylko jak Fendt z serii 400 "przytył" przez ostatnie parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jaro czy koniecznie chcesz mnie zmusic bym przytoczyl dla ciebie druzgoczace dane techniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

JD 6030 dokładnie odpowiada Fendtowi 300Vario. Fendt jest minimalnie mniejszy a JD minimalnie lżejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

odwrotnie fendt jakbys zrobil rzut od gory troche wiecej miejsca zajmuje, a john jest ciezszy o 300-400 kg, wysokosc maja ta sama 2,7 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

400 jest bardziej "zbita" od 6030, nie ma miejsca praktycznie wolnego w calej kontrukcji, wszystko jest dopasowane w 100%, masywne. W 6030 nie podoba mi sie chociazby akumulator z przodu ciagnika


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
Fendt i JD -wedle testów to róznią się wagą o raptem 150 kg,szerokość to możesz sobie oponą czy felgą zrobić a wysokość to ,no cóż Fendt jest wyższy (dla mnie wada dla inych zapewne zaleta)-nadmienię jedynie że JD to co nieco inna moc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dlaczego inna? nie mam testu w ktorym zostaly ze soba porownane te ciagniki, wg dany podawanych przez producenta to 700 kg roznicy miedzy jd 6430 a fendtem 414.

kiedys john i fendt podawali moc w uczciwej normie ece r24, teraz john juz w niej nie podaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

cięzszy na 100% jest Fendt-sprawdzaliśmy ale z tego co pamietam rozstaw osi w JD jest wiekszy.

 

@Jaro w JD są konie a w Fendtcie kucyki?? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

skoro sami mierzyliscie to najlepsze porownanie, tylko mam nadzieje, ze motodyka badan byla taka sama.

 

w johnie jest wiekszy rozstaw osi o 50 mm :unsure:

producenci moga sobie pozwolic na spora dowolnosc jesli chodzi o podawanie masy (moga to robic np. bez kol ciagnika), tymbardziej w fendtcie wystepuje prawdopodobienstwo zaniżania masy (prawnie jest to dopuszczalne, pozwala na to norma), gdyz lansuja swoja teorie o inteligentym zarzadzaniu masa.

jesli robia taki manewr to wychodzi, ze sam ciagnik jest lekki - malo ugniata, mniej pali, mniej zuzywa opony,

ale po dociazeniu, moze z powodzeniem dzwigac wszelkie ciezary.

 

producenci powinni podawac normy, albo warunki w jakich mierzone byly masy ciagnikow, takie manipulacje sa nieuczciwe w stosunku do klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

JD jest delikatnie mówiąc nakichane, od koloru do wyboru, a Fendtow na lekarstwo, mówię tu o rynku wtórnym, o ciągnikach do 5 lat, o czymś to świadczy (jestem za F) :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tylko ważyliśmy albo aż, oczywiście oba ciągniki bez obciązników i z taką samą ilością paliwa.

Ciągniki porównywane to JD 6430P i 312Vario myśle że nic nie mogło wpłynąć znacząco na zmiane wyniku-płynu do spryskiwaczy itp nie porównaliśmy ile kto miał xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@BARABUS

nie interesuje nas twoja opinia, przedstawiamy tu tylko argumenty, ktore ewentualnie pomoga koledze/kolegom dokonac wyboru.

 

masz swojego fendta to mow do niego, ze jest naj, wierzcie w to obaj i dajcie sie pociac za to, ale nie mow do nas w ten sposob na tak szanowanym forum :unsure:

 

@kamil41 a pamietasz wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

kolejnym argumentem za 400 jest ogolnie wygoda pracy, podlokietnik ktory JD nie posiada w wersji ze skrzynia AQP.

 

AP balbym sie brac ze wzgledu na jeden obieg oleju, ten sam w skrzyni i hydraulice. Jest to ryzykowne w gospodarstwie hodowlanym gdzie czesto podczepia sie maszyny. Nie mowie tu o zgodnosciach olejow, bo to jasne ze musi byc ale warunkow laboratoryjnych nie zapewnimmi podczepiajac złącze do hydrauliki:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

@BARABUS

tylko argumenty, ktore ewentualnie pomoga koledze/kolegom dokonac wyboru.

@kamil41 a pamietasz wyniki?

 

- Vario, TMS !! coś niesamowitego, widac nie miałeś przyjemnosci, ja mam i uwierz mi że bez tego było by słabo :unsure:

- osobny obieg oleju

- komfort to wiadomo :D

- wyważenie,

- spalanie, niby temat tabu, ale mam znajomych co maja JD i jakoś nie mówia ze są oszczędne, zawsze jest głupia gadka, dużo zrobi dużo spali, heh śmieszne

 

i wiele wiele innych, dopiero poznaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

- Vario, TMS !! coś niesamowitego, widac nie miałeś przyjemnosci, ja mam i uwierz mi że bez tego było by słabo :unsure:

- osobny obieg oleju

- komfort to wiadomo :)

- wyważenie,

- spalanie, niby temat tabu, ale mam znajomych co maja JD i jakoś nie mówia ze są oszczędne, zawsze jest głupia gadka, dużo zrobi dużo spali, heh śmieszne

 

i wiele wiele innych, dopiero poznaje ;)

john w AP jak i kazdy inny producent w swojej bezstopniowce ma w standarcie TMS, tylko fendt wypuszcza buble bez niego.

komfort wiadomo, ze w jd AP jest na bardzo porownywalnym poziomie, kwestia indywidualnych widzi mi sie.

wywazenia? :D:) mam sie smiac czy plakac? wiesz w ogole co to za pojecie? nie wiem twierdzisz ze silnik DPS jest zle wywazony, przenosi za duzo drgan na bude czy jak? mozesz to jakos sensownie podeprzec czy piszesz tak tylko, zeby cos nabazgrac?

spalanie - oddajmy pole dla testow i profesjonalistow, nie interesuja mnie pomiaru Ziutka z trabek wielkich, granatem oderwanego od widel i 16tki.

 

poznawaj, ale radze zmien forum, bo tutaj nie tolerujemy wyznawcow kultu jakiejkolwiek z marek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałeś, bo albo masz 15 lat abo coś z tobą nie tak, to że jesteś moderatorem nie uprawnia cię do obrażania mnie, może ty właśnie się oderwałeś od wideł i 16-stki, ale by najmniej nie ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisałeś, bo albo masz 15 lat abo coś z tobą nie tak, to że jesteś moderatorem nie uprawnia cię do obrażania mnie, może ty właśnie się oderwałeś od wideł i 16-stki, ale by najmniej nie ja

to ty lepiej czytaj ze zrozumieniem, nie pisalem o tobie tylko o znajomych (owych Ziutkach) co "mierza" zuzycie paliwa w johnach.

 

oczywiscie do merytorycznej czesci mojej wypowiedzi nie byles w stanie sie odniesc - ciekawe czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

co to za różnica czy odnosi się to do mnie czy do moich znajomych ?

 

co do wyważenia to nie chodziło mi o silnik a o rozkład masy w ciągniku, równomierne rozłożenie masy przód tył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dokladnie dobrze zadane pytanie, w jakich pracach wg ciebie @BARABUS jak rozlozona masa jest korzystniejsza?

poza tym to tylko jeden z pieciu argumentow, ktore podales bez zadnego uzasadnienia i bez wiekszej logiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj