Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki agregat?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 17 październik 2010 - 20:06

Jaki agregat? Witam otóż zwracam się do was z prożbą taką iż chciałbym kupić agregat do Ursusa C-360 3P, tak wiem ze jest temat o tym jaki do zwykłej 60tki. ale mój różni się tym, gdyż posiadam w większości gleby ciężkie gliniaste do uprawy bardzo ciężkie po świeżej a co dopiero po ulezałej orce... po przejechaniu TRZECH RAZY! ciężką broną bodajze 16 tki albo 18tki na polu pozostają duża ilość grudy... co przy siewie nie jest dobre... ale nie o tym mowa, zastanawiałem się nad kupnem agregatu Hedryka Batyry ale co wziąść? kultywator + 2 wałki strunowe? a może bronę ciężką na zębach redlicowych + 2 wałki strunowe? a może kultywator z przednim wałkiem oraz dwoma z tyłu? cena to do 3 tys zł. lecz jakoś nie mam przekonania do kultywatora... owszem na lekkie dobre ale nie na gline... Mam nadzieję że zrozumiecie moje potrzeby z góry dziękuję za odpowiedź ;) pozdrawiam ;)
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki agregat? Dzisiaj, 15:37
  •  

#2 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 październik 2010 - 21:35

Jaki agregat? Ja to myślę że z przednim wałem strunowym brona i 2 wały wyrównujące:rolleyes:

#3 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 18 październik 2010 - 04:00

Jaki agregat? Też uważam że przedni wał musisz wziąć, ja mam w Expom Wicher i robi on swoje. Ja nie mam przekonania co do właściwości kruszących wałów typu strunowego i do zagęszczania zresztą też, na ciężką glebę przyjrzałbym się cięższym wałom np. Packer, Kołeczkowy. A nie myślałeś o agregacie aktywnym np.brona rotacyjna i przymusowo Packer z tyłu?

#4 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 październik 2010 - 10:49

Jaki agregat? @Czeladnik. owszem myślałem nad tego typu bronami lecz licz się z tym że to jest niestety spory wydatek oraz to że niestety mój wół pociągowy posiada tylko 47kM wiec wątpie ze da rade z tym, a jak da na jaką metę? 2 czy 3 sezony i kapitalka? a póki co nie zanosi się na to że będzię większy ciągnik... ;) ;)

#5 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 październik 2010 - 12:25

Jaki agregat? nie kupuj agregatów batyry!!! te z przednim wałkiem to też sa na lekkie ziemie bo wałek przedni i tylne są delikatne. Lepiej dołóż i kup np. http://moto.allegro....1260947686.html albo z akpila http://moto.allegro....1261434573.html to są agregaty na ciężkie ziemie. Wiem bo też takie mam i znajomy kupił od batyry z przednim wałem i efekt jest marny. Słyszałem że te rury co sie mocuje wałki uginają sie. Znajomy kupił ścierniskowy od batyry i uprawił może 5ha i agregat sie porwał:/ Jak ciężką brone to z brodnicy. Agregaty mają też dobre bo sąsiad kupił i ładnie uprawia

#6 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:21

Jaki agregat? rafal tak ale tylko dziwi mnie to że wszyscy proponujecie mi agregaty które w zestawie maja kultywator... na gline wątpie że kultywator nada się jakoś przekonania nie mam. oczekuję na odpowiedzi

#7 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:36

Jaki agregat? to może agregat na bronie ciężkiej? brodnica ma bardzo dobre takie agregaty i sam sie zastanawiam nad kupnem tylko narazie nie mam czasu podjechać do świdnika i sie dowiedzieć dokładnie co i za ile... Jeżeli masz gline to agregat uprawowy na kultywatorze z ciężkim wałem z przodu i ciężkie z tyłu powinien rozbić gliny. U mnie też są gliny i jakieś mieszanki ziem z gliną i sąsiad ma agregat brodnicy z przednim wałem i ładnie uprawia. A znajomy ma unie kombi 4.2 i nawet bryłki nie ma na polu jak wyrobi tylko to już trzeba mieć czym ciągać...

#8 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 październik 2010 - 18:40

Jaki agregat? No ale unia kombii to jednak brona... wiec bardziej brona by mi pasowała

#9 Share sebau1212

sebau1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 18 październik 2010 - 19:43

Jaki agregat? http://moto.allegro....1260947683.html Moim zdaniem ten by był najlepszy do tego:);)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 18 październik 2010 - 20:12

Jaki agregat? Poleciłbym ci coś oryginalnego sąsiad ma z POM Brodnica i mówi że dobrze robi, na tulejkach wałki, dobry docisk, serwis, ja mam podorywkowca z Brodnicy i dobrze robi, dobrze wykonany i pomalowany. Dziś podpoiłem pierwszy raz Croskila do ExPom Wicher pięknie robi, że też nie wiedziałem wcześniej jak zwiększyć udźwig w Pronarze, ile to się niepotrzebnie na bronowałem... Zobacz co ci poleci firma Bielecki z Garwolina k.Wa-wy takich upustów jak u nich nigdzie nie ma.

#11 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 październik 2010 - 11:04

Jaki agregat?

No ale unia kombii to jednak brona... wiec bardziej brona by mi pasowała

od kiedy unia kombi to brona? http://asp-pl.secure...36/76/63&lng=pl możesz też wziąć unie max... jest na następnej stronie za kombi

#12 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 19 październik 2010 - 13:04

Jaki agregat? wlasnie, od kiedy Unia to brona?! ;)
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#13 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 październik 2010 - 13:34

Jaki agregat? No wiecie ja może się mylę ale z tego co mi wiadomo to Kombi ma bronę proszę o tu link do filmu gdzie kombi ma brone ale nie o tym mowa oczekuję na dalsze propozycje

#14 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 październik 2010 - 14:45

Jaki agregat? u mnie w okolicy to po orce uprawiają agregatami ścierniskowymi i efekt jest bardzo zadowalający a ziemie nie są lekkie... tylko że nie znajdziesz ścierniskowego do 3p... oczywiście ścierniskowy na "gęsiej stopie" i z talerzowymi podcinaczami... a może jakimiś bronami a potem agregatem?

#15 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1679 postów

Napisany 19 październik 2010 - 15:08

Jaki agregat? Patryk3802, obecnie Unia nie wypuszcza nowych Kombiaków na bronie. Teraz standardowo jest ząb typu SV, lub inny wedle zyczenia. Chyba ze masz na mysli jakis inny agregat...
Stare unijne agregaty bylo owszem takze na bronie.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#16 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 21 listopad 2010 - 16:50

Jaki agregat? witam mam podobny problem jesli chodzi o ciezka ziemie ,doswiadczenie moje jest takie ze dasz wał z przodu dobrze ale na nie wiele sie zda on nie da rady rozkruszyc brył z tak twardej gleby ,musisz sie pogodzic z tym ze jak trafisz idealnie z pogoda to rozbijesz dobrze ,jesli nie to niewiele pomoze nawet brona aktywna,jak mokro to wszystko sie tak pozakleja ze nie widac elementow roboczych nie mowiac o pracy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 listopad 2010 - 21:34

Jaki agregat? Skuteczny jest pług z wałem, dużo pomaga na bryły. Np wał campbella to bardzo dobra opcja niestety stawia trochę oporu... Np wuj orze U1014 4skibowym w obrocie i za nim jedzie C-360 z brona ciężką, rozkładana hydraulicznie. Oba ciągniki dostają ostro w d... ale efekt nawet niezły. Przed siewem jedzie poprawka agregatu z wałkami strunowymi i pole bardzo dobrze wygląda, mało brył.

Coś się wali z widokiem posta. Nie wyświetla słowa "pług"(maszyna do orki) a czemu tak jest nie mam pojęcia.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)