Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem podnośnik w ursus1014

214 odpowiedzi na ten temat

#181 Share andrzej80j

andrzej80j

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 07:06

Witam i dzięki za zainterwsowanie ma tak od począdku jak go kupiliśmy niby był po kapitalnym remoncie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem podnośnik w ursus1014 Dzisiaj, 02:04
  •  

#182 Share bomek7

bomek7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 14 październik 2014 - 18:53

Witam! Mam problem z Ursusem 1224 przestał raptownie podnosić ,wymieniona pompa, stan oleju ok ,w końcu kupiłem cały plecak po regeneracji,dalej nic nie mam już pomysłu,co dalej mam robić

Witam problem rozwiązany zepsuty siłownik pomocniczy

rolnik15

#183 Share mataxenon

mataxenon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 17 październik 2014 - 18:55

witam. też mam podobny problem w ursusie 1014, mianowicie, nie można ustawić dobrze pracy podnosnika, albo podniesie na maksa albo opuści. Nie wiem czy idzie to jakoś wyregulować, czy po prostu rozdzielacz padł :/ . Dodam że na każdej regulacji jest tak samo, w zasadzie tylko na jednej moge jeszcze jako tako sterować, na innych jak podniosę i chce opuścić, np pług, to w pewnym momencie gwałtownie opuści, przez co nawet ostatnio złamałem płoze od pługa, jak mi spadł na beton. może ktoś miał podobny problem, prosze o rade ? 

#184 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 11 listopad 2014 - 22:42

Witam. Mam problem z hydrauliką w Zetorze 12145 i mam nadzieję, że wasze wskazówki okażą się pomocne w jego rozwiązaniu. Otóż zdarza się raz na jakiś czas sytuacja kiedy hydraulika w moim ciągniku zupełnie nie działa - podnośnik, wyjścia hydrauliczne z tyłu, przedni TUZ nie reagują, silnik nie przydusza się. Nie ma różnicy czy ciągnik jakiś czas popracuje i olej się rozgrzeje czy jest odpalany po nocy - po prostu nie działa i już. Jedyne co pomaga na to to rozkręcenie przewodu przy lewym tylnym kole, jest to przewód idący z pompy do plecaka, rozkręcam go, odpalam ciągnik, trochę oleju poleci, zakręcam przewód i hydraulika działa (ale też nie wiadomo jak długo).

Sprawdzałem jeden z filtrów, zabezpieczony drutem, filtr co prawda był przybrudzony, więc wyczyściłem go, ale na te objawy to nie pomogło, bo czy z filtrem czy bez filtra hydraulika raz na jakiś czas umiera. Wyłączałem i załączałem też pompę na wolnych obrotach i jest lekkie zgrzytnięcie przy załączaniu czyli pompa sama w sobie się załącza. Ciśnienie ma przynajmniej przyzwoite, bo jeżeli hydraulika działa to nie ma problemów z wywróceniem przyczepy czy pracą z ciężkim pługiem czy agregatem uprawowym.

Macie może jakieś pomysły do czego zajrzeć, co sprawdzić, a przy okazji jak się za to zabrać?

Z góry dzięki za pomoc.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#185 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 08:30

Zmień pompę podnośnika, ona pada. To typowy objaw.

#186 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 listopad 2014 - 08:42

pewnie olej i filtry też ;)

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#187 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 12 listopad 2014 - 16:38

Do tego się wstępnie szykowałem tylko wolałem tutaj zapytać, bo można wydać kupę kasy i siedzieć dalej z problemem. A jakim olejem macie zalane swoje ciągniki? Ja teraz mam zalany Agrol U, wystarczy taki czy szukać czegoś lepszego? Jest jakiś prosty sposób na przepłukanie całego układu? Bo tam pewnie i w środku trochę syfu jest.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#188 Share ENDRIUROL

ENDRIUROL

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 12 grudzień 2014 - 23:08

witam wszystkich

w sumie od kilku lat mam problem z podnosnikiem w moim ursusie 912. pompa podnosi dobrze ma moc podnoszenia- mysle ze taka jaka mowinna miec, problem polega na tym ze gdy mam zalozona jakac maszyne to oczywiscie moge podniesc maszyne ale nie moge ustawic na rzadanej wysokosci- albo opuszcza maszyne albo podnosi. az do momentu gdy maszyna stoi na ziemi badz podnienie na max tak ze az silnik przysiada, tak jakby np nagle plug wbity w ziemie a ja chcialbym ruszyc. jest taki moment ze moge ustawic ze trzyma ale tylko na chwile i tez musze trafic w taski moment. nie raz ustawie, wysiade z ciagnika aby wyl pompe a ona juz podnosi albo opuszcza. jak uda mi sie wyjsc wyl pompe i wrocic do ciagnika do wajcha od podnoszenia na max do gory itak sie jezdzi po drogach, po polu z maszyna to cyrk hehe jade a np plug rysuje po ziemi albo podnosi na max do gory i silnik przysiada. gdzie szukac problemu jak mozna go naprawic??? moze to rozdzielacz a moze cos innego. prosze o pomoc

#189 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3455 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 14 grudzień 2014 - 11:10

Raczej  nic  innego jak  rozdzielacz , regulacji  od  rodzaju pracy  używasz?  nic  się  nie  zmienia/ ?

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#190 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 21:21

witam mam taki problem ze na regulacji silowej bardzo slabo obraca mi pług na mieszanej jest troszke lepiej ale też slabo, podnosi dobrze bez problemow ale ciśnienie na szybkozlaczach jest za slabe, nie mierzylem ale np podczas wlaczenia kiprowania gdy nic nie jest  podpiete to pompy nie slychac i ciagnikiem nie przydusza, pompa nowa miesiac czasu, na poprzedniej bylo tak samo

ja stawiam na rozdzielacz, moze mial ktos podobny problem? dodam jeszcze ze czasami jak na dołku decnie ciagnikiem a zaczepiony jest np pług to podnosnik opadnie i trzeba wajchę od podnoszenia cofnać i jeszcze raz podniesc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 13:02

Witam, koledzy nie chce zakładać nowego tematu. Kupuje talerzówke "stal tech" z hydropakiem 2,5m z wałem packera. Moje pytanie brzmi tak czy moja osiemdziesiątka ( bez przedniego napedu i 1971r. produkcji, nowa pompa ) poradzi sobie z tym sprzętem. Czy da rade podnieść jak bedzie  jeszcze poznaniak podłaczony na hydropaku. Bo mam agregat uprawowo siewny aktywny dosć cięzki i z tyłu również poznaniak i podnosi na styk ( jak jest pełny siewnik pszenicy to nie podniesie ). Ogólnie mam jeczcze mf mocniejszego ale osiemdziesiątka tez bedzie z tym pracować 

#192 Share Mario5

Mario5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 15:27

Raczej będzie ciężko przód może podnosić chyba że dobrze obciążony

#193 Share Sokol2

Sokol2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 06 styczeń 2015 - 20:41

na przodzie mam obciażniki i jak już to poprostu nie uniesie, przodu mi nie poderwie. No nic bedzie musiał jezdzić

bez poznaniaka

#194 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 06 styczeń 2015 - 21:28

Dołóż siłowniki do 80 i będzie dżwigać.

#195 Share piotr63a

piotr63a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 17:30

witam dzwonilem dzisiaj do archimedes wrocław w sprawie podnośnika, powiedzieli mi ze za sama robote ponad 500 zl, caly koszt moze nawet przekroczyc 2000. jak myslicie warto czy lepiej kupic drugi używany plecak?

z gory dziekuje za opinie

#196 Share arab1

arab1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 09:56

Trochę drogo 2 tys ,no chyba że wał co trzyma ramiona i ramiona mają wyjechane frezy no to wtedy same te części tysiąc kosztują ,ale jak to jest dobre to nie wiem za co aż tyle kasy ,no chyba że mają takie maszyny że rożdzielacz po ich regeneracji jest jak nówka .Co do innego plecaka to by trzeba pewne wiedzieć że dobry jest, bo kupisz i jeszcze może trzeba będzie regenerować

#197 Share piotrek912

piotrek912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Sport Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 11 styczeń 2015 - 10:07

Mam pytanie czy te siłowniki dodatkowe zakladane z tyłu do ursusów coś wgl pomagają w udżwigu?

#198 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 11:34

Problem podnośnik w ursus1014 Dla ciężaru raczej ich tam nie zakładają. Pomyśl spokojnie co wpływa na siłę podnoszenia w hydraulice.

#199 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 styczeń 2015 - 13:23

witam dzwonilem dzisiaj do archimedes wrocław w sprawie podnośnika, powiedzieli mi ze za sama robote ponad 500 zl, caly koszt moze nawet przekroczyc 2000. jak myslicie warto czy lepiej kupic drugi używany plecak?

z gory dziekuje za opinie

Ja dzwoniłem do archimedesa w sprawie regeneracji rozdzielacza z C-330, cena taka jak w HYDROTOR Tuchola ale gwarancja tylko 6 miesięcy (w Tucholi 12). W obu przypadkach pytałem o rozdzielacz na wymianę (daję swój a oni regenerowany).

Tak więc podzwoń dobrze po różnych miejscach bo cena ceną ale gwarancja też się przydaje czasami.

Mam pytanie czy te siłowniki dodatkowe zakladane z tyłu do ursusów coś wgl pomagają w udżwigu?

W szybkości podnoszenia to wątpię bo te dodatkowe siłowniki napełniają się na końcu ale w samym udźwigu pomagają, jakiś czas temu założyliśmy jeden a jak będę coś robił z tyłu ciągnika to dołożę drugi (muszę dospawać na dole jeden element).

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Mario5

Mario5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 17:10

One nie pomagają w podnoszeniu tylko pomagają utrzymać maszynę jak jest podniesiona