gazela77

Kubota M8540 vs Agrofarm 410

Polecane posty

gazela77    10

kubota w cenie katalogowej za 143000 zl netto (do negocjacji). jeśli chodzi o wyposażenie to nie ma za bardzo w czym wybierać bo ona ma wszystko w standardzie :)

deutz fahr z klimą, szyberdachem,rewersem elektrohydraulicznym,skrzynią 20/20 i siedzeniem dla pasażera za 135000 netto.

ładowacz czołowy to raczej jakiś zachodni( chociaż polskich nie wykluczam).

ciągnik ten chce wziąść na MGR w tym roku(podobno ma być) :huh:

a ziemie jakie posiadam to głównie 4 i 5 klasa orne oraz łąki.zajmuje się produkcją mleka od 24 krów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Wg mnie lepsza kubota bo pewnie do obory też użyjesz a jest bardzo skrętna w polu też sobie radzi a w ładowaczu jest chyba najlepsza :huh:


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacper123    0

kubota ma chyba najlepszy skręt ze wszystkich marek a do tura to bardzo ważne tak samo jak rewers który jak rozumiem jest elektrohydrauliczny. Znajomy ma 100 konną kubotę i bardzo ją chwali za niskie spalanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

kubota nie ma wcale komfortu jest krótka i co za tym idzie nie stabilna bardzo w niej trzęsie a do tego cała skacze ....co do df bardzo mi się podoba ale wybierając ciągnik kierowałem się troche rozsoątkiem bo po co mi te pompowtryski ...ja wybrałem case jxu ma rewers elektrochydrauliczny a więc mokre sprzęgło ..wygoda i wytrzymałość. przednia oś jest pod skosem i centralny siłownik dlatego ma bardzo dobry skręt.maska jest ścięta a wiec do tura dobra widoczność koła przednie wystają przed maske a nie maska przed koła jak jest np w valtrze po za tym biegi wchodzą bardzo dobrze do tego jest przyjemny do jazdy morze nawet przyjemniejszy od johna którego również posiadam więc mam porównanie spalanie przyzwoite po lekkiemu zszedł mi nawet do 4 litrów na mth ..lany pod korek zrobione 20 mth i zalany....teraz jest promocja w new hollandzie bo to to samo lecz w innym kolorze t5040 85 km z pólbiegiem el rewersem tylko bez ehr można kupić za 150 tyś brutto .niby gorsza jakość nisz case ale czy to prawda to sam jestem głupi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Jupiter co to za promocja na NH?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

co do pompowtrysków to mam znajomych handlarzy co ciągną ciągniki z zagranicy i swego czasu często sobie do nich wpadałem i ujeżdzałem różne sprzęty i przy mnie jako odwiedzającym znajomym a nie kupującym klijętem nie stronili od różnych słów na temat poszczególnych marek i nie chwalili tych pompowtrysków i skrzyń w massejach i ja sam widziałem jak ciągniki z małym przebiegiem 4 tyś godz przydymiały i dziwnie ta ich praca brzmiała ....nie dawno oglądałem nowe fahry w węgrowie chodziło mi o 85 km były tego modelu dwie sztuki wsiadłem do jednego a tu nie chce zapalić paliwo było gość mówi idziemy do drugiego wsiadłem i to samo.. gościu nie darował wzioł kluczyki poszedł do tego pierwszego kręcił kręcił w końcu zaczął puszczać dymem i zapalił mocno mi to się nie podobało poza tym pod maską mają tak wszystko na gęsto ućkane nie ma gdzie ręki włożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Odpowiedz jupiter na pw prosze :P


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

bobert21 co do promocji nh to teraz jest na bank byłem u dwóch dilerów ale z jakiej racji ta promocja nie pytałem a co ciekawe gdzieś na forum wyczytałem że od czerwca 2011 mają modernizować serje t5000 mają być podobno bezstopniowe skrzynie i wszystkie rodzaje mostów ale za to głowy nie daje muszę się dopytać u sprzedawców nh lub case i poszukać tego forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

To w sumie nie za dobrze bo skoro wprowadza te wszystkie bajery to cena znaczaco skoczy, wiec teraz najlepszy czas na kupno t5040. Kurde nabiles mi cwieka teraz bo jesli jest tak jak mowisz to kuszaca oferta w rywalizacji z DF Agrofarmem 410 za 140 000 bez eh rewersu.


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

ja jednak doradzałbym kubote ze względu na bardzo dobry skręt (podobny promień zawracania jak w c360) przekładnia z dużą ilością przełożeń bodajże 36/36,prosta konstrukcja i elektronka ograniczona do minimum rewers elrktro hydrauliczny (w zasadzie to hydrauliczny bo nie ma elektro zaworu a jest sterowany linką :P ), faktycznie na wybojach troche podskakuje ale to z powodu niskiej wagi (w standardzie są obciążniki przednie coś ok. 500kg) ale jeśli masz podmokłe łąki tak jak ja to docenisz ten niby minus w transporcie żeczywiście mogła by być deczko ciężejsza, niskie spalanie, wydajna hydraulika (61 albo 64 l/min) a po za tym klima, i jakieś tak duperele jeśli wynegocjujesz z dilerem ;[ (mi się udało zaczep automatyczny wynegocjować bez dopłat) i serwis który nawet padły akumulatur jest w staniee na gwarancji wymienić od ręki :blink: ja urzytkuje kubote od 3 lat i nie sprawiła mi żadnego problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

A więc ostatnio bylem z tatą w Mark-Rolu w żninie i za kubotkę m9540 powiedział 183 brutto + kogut radio w prezencie.Pięknie chodziła ładne lacze łagodnie wchodzą biegi konforcik bardzo fajny sterowanie podnośnikiem mechanicznie ale identycznie jak EHR skręt po prostu zaje@@@ :P

 

Ps.Zaciekawiła mnie ta promocja NH ;[


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

ja sądze że jak wprowadzą zmiany w nh t5000 to i dotychczasowa wersja pewnie zostanie ...poza tym zwykły podnośnik to nie ehr.. w nh t5000 jest klima bo chyba bez tego to w tych czasach ani rusz..a ta promocja na nh to jest chyba do końca roku nh t 5040 za 150 tyś brutto oddawali mi w czyżewie koło sokołowa podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeonOr    1

Jeśli chodzi o skręt to Kubota M6040 ma lepszy od Ursusa 2812.


KUBOTA M6040 2 sezony zaliczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupiter    0

dziś wstąpiłem do dilera case i pytałem i pytałem o tą modernizacje a ten odpowiedział że nie mają jeszcze takiej informacji w sieci więc poczekamy zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkubota9    0

kubota nie ma wcale komfortu jest krótka i co za tym idzie nie stabilna bardzo w niej trzęsie a do tego cała skacze ...

No nie wiem czy taka krótka bo M8540 ma 3955 mm długości a w porównaniu Zetor Forterra 9614 ma 3942 mm długości czyli 13 mm zetor jest krótszy :huh:

Aaa i sami ocencie promien skrętu między tymi dwoma ciagnikami :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazela77    10

widziałem już ten filmik kiedyś. faktycznie skręt zetora to taka mała porażka w porównaniu z KUBUSIEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

kubota nie ma wcale komfortu jest krótka i co za tym idzie nie stabilna bardzo w niej trzęsie a do tego cała skacze ....co do df bardzo mi się podoba ale wybierając ciągnik kierowałem się troche rozsoątkiem bo po co mi te pompowtryski ...ja wybrałem case jxu ma rewers elektrochydrauliczny a więc mokre sprzęgło ..wygoda i wytrzymałość. przednia oś jest pod skosem i centralny siłownik dlatego ma bardzo dobry skręt.maska jest ścięta a wiec do tura dobra widoczność koła przednie wystają przed maske a nie maska przed koła jak jest np w valtrze po za tym biegi wchodzą bardzo dobrze do tego jest przyjemny do jazdy morze nawet przyjemniejszy od johna którego również posiadam więc mam porównanie spalanie przyzwoite po lekkiemu zszedł mi nawet do 4 litrów na mth ..lany pod korek zrobione 20 mth i zalany....teraz jest promocja w new hollandzie bo to to samo lecz w innym kolorze t5040 85 km z pólbiegiem el rewersem tylko bez ehr można kupić za 150 tyś brutto .niby gorsza jakość nisz case ale czy to prawda to sam jestem głupi

mi tam pompowtryski nie przeszkadzają bo to przecież silnik deutza montowany w wielu markach ciągników takich jak df i fendt, zwłaszcza ta druga marka jest przez wsystkich doceniana a ma te same silniki co df , mój deutz fahr też jest na pompowtryskiwaczach tak jak wiele innych df-ów i fendtów i jak narazie nikomu to nie przeszkadza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

@Jupiter

Kubota jest kompaktowa też ma elektrochydrauliczny rewers mokre sprzęgło przedni most stożkowy w kąpieli olejowej największy w swojej klasie skręt i nie gadaj że krótka bo jest dłuższa od zetora,nie ma comon railu przez to nie jest wrażliwa na paliwko :D i ogólnie jest bardzo wszechstronna przez co jest bardzo konkurencyjną marką ;[ Tylko ta mała pojemność silnika jest wg mnie wadą...

A komfort ma dobry ponieważ klima w standardzie cicho w kabinie i ergonomia jest jej dużym atutem.

 

Ps U jednego gospodarza kubota m9540 ciągnie pług zagonówkę 5*45 z wałem to nie mówcie że jest słaba w polu ;[


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACEKK1    0

DO kokoman0 na jakiej ziemi pracuje twoja kubota i z jakimi maszynami współpracuje? Ja chce kupić KUBOTE M9540 jeździłem taką u dilera i jestem zachwycony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj