Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus 4512- problem ze sprzęgłem

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share sylwek303

sylwek303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 09:37

Panowie mam problem z ciągnikiem ursus 4514  97 rok. NA masce napisane jest DELUX. TO JAKAS WERSJA EKSPORTOWA PONOC. historia jest dość długa . Opiszę w punktach.

1. Urwłl sie wodzik od pierwszego biegu -wymieniony. po tej naprawie biegi bardzo cieżko sie włączały.

2.Za pół roku znów urwal sie wodzik i wyszczerbił sie tryb od jedynki.Wymieniony wodzik tryb i obie tarcze sprzęgła.

biegi nadal bardzo cieżko sie włączały. Miały sie dotrzeć niby.

3 Mineło pół roku na tarczy drugiego stopnia wytarły sie całkiem frezy- brak hydrauliki i wom. Biegi dalej ciezko sie zmieniało.

4.Po miesiącu uszkodziła sie znów tarcza drugiego stopnia. Frezy wytarły sie na niej,

No co jest. Czemu tarcza tak szybko sie zuzywa i biegi bardzo ciezko sie przełaczają. Mechanik twierdzi że to wina złej  jakości  czesci.

Cztery awarie koszty juz bardzo duże sie zrobiły.Ciągnik nie pracuje bardzo cięzko. Głównie w prasie sipma i siewniku 3m bez agregatu.

PROSZĘ O POMOC

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus 4512- problem ze sprzęgłem Dzisiaj, 09:11
  •  

#22 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 09:51

Wina mechanika, skoro podejmuje się naprawy i po kilku naprawach jest to samo to niech robi do skutku ZA DARMO bo swoje już skasował gamoń. 

#23 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 19:20

Zmień mechanika bo narobi ci jeszcze większych kosztów lub niech się dokształci,po prostu jest źle złożone

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share sylwek303

sylwek303

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 wrzesień 2015 - 22:37

No z tym jest problem. Trwają poszukiwania ale jakos nie ma  namiarów na kogos godnego zaufania. to ciagnik brata tak naprawde który mieszka w okolicy siedlec łukowa i prosi o pomoc.

Może ktoś ma jakiś namiar na kogoś kto ma doświadzczenie z ursusami.  Pare lat temu kupiłem ksiazke i bez problemów rozebralem skrzynie od c330. Działa bez problemow do tej pory.

Jak nie znajdzie  kogos to sam bede rozbierał bo nie ma sensu piąty raza za to ssamo płacić, najwiekszy problem to czassssss

Może jakieś sugestie na co zwrócić uwage. czemu to sprzęgło tak szybko sie psuje.biegi sie cięzko przełąnczają  Na forum znalezlem podobna sytuacje z tarczą drugiego stopnia. tam tarcza sie rozpadała a umnie zrywają sie frezy. nie chce mi sie wierzyc ze jest slabej jakosci. Tak warsztat sie tłumaczy. zreszta sami kupowali wszystkie czesci przeciez

Jak są jakeis pomysły piszcie. Poszlo juz z 5000 na tą zabawe, szkoda nerwów juz nie mowiąc o kasie

#25 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 27 wrzesień 2015 - 00:04

Okolice Siedlec... Możesz zapytać jednego z forumowiczów czy ma czas i się podejmie naprawy:

http://www.agrofoto....52-mariuszzdun/

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share AlaSzychowska

AlaSzychowska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 02:28

U mnie też jest dobrze, póki olej zimny ;) Im więcej ciągnik pracuje tym gorzej się włącza.

W moim 4514 ciężko chodzi sprzęgło,trzeba się dobrze zaprzeć by 2 stopień włączyć .Może ma ktoś jakiś pomysł na wspomaganie,od zetora czy jakieś inne ,które może pasować?