Skocz do zawartości

Zdjęcie

7211 OLEJ DO MOSTU + POMPA

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 09 wrzesień 2010 - 11:34

7211 OLEJ DO MOSTU + POMPA Witam wszystkich mam problem z pompą hydrauliczną w moim 7211 jest już dość wypracowana i nie wiem co mam z nią zrobić czy wyjąć i dokonać uszczelnienia jej? ktoś to robił i się pochwali doświadczeniami i spostrzeżeniami ? A może kupić nową jeśli tak to jaką z polskich tych 32l/min? czy może oryginał? Drugą kwestią jest olej w moście juz dawno nie był wymieniany i jest jak zupa więc zalał bym czymś nowym co polecacie? a przy okazji chciał bym przeczyścić te filtry olejowe jeden jest przy silniku taki powrotu z zewnątrz a drugi w moście tak ? trzeba nowe kupować czy się je czyści? pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
7211 OLEJ DO MOSTU + POMPA Dzisiaj, 03:30
  •  

#2 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 15:08

7211 OLEJ DO MOSTU + POMPA Jak chcesz za rok wyjmować pompę hydr. to kup sobie polską a jak chcesz, żeby posłużyła długo to wybierz czeską. Uszczelnienie to też rozwiązanie na krótką metę.
Osobiście brałbym oryginał.

Co do oleju to nie powiem ci czy musisz wymienić. Ogólnie olej w skrzyniach jest gęsty bo najczęściej jest tam hipol.
Jak zmieniać to tańszym kosztem na hipol lub drożej na agrol-u.
Agrol jest olejem hydrauliczno-przekładniowym więc lepiej sprawdza się w hydraulice, nie gęstnieje w niskich temperaturach przez co wydłuża żywotność pompy hydraulicznej(łatwiej zasysa olej). Agrolu raczej nie powinno się mieszać przynajmniej ja się tego wystrzegam - wolę mieć czysty olej.

Filtr przy powrocie oleju z podnośnika (koło baku paliwa) trzeba rozkręcić i wymienić wkład.

#3 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 20:20

7211 OLEJ DO MOSTU + POMPA no to czas kupić pompę:D ale tam w muście nie ma drugiego filtra jakiegoś na tłoczeniu ? a Agrol nie będzie zbyt rzadki ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 20:47

7211 OLEJ DO MOSTU + POMPA to jak zdejmiesz pompę to znajdziesz :D w tej pokrywie od pompy jest filtr zasilający na 24 klucz się odkręca wilekości szklanki zakrętka. Jest tam siatka ale pewnie trzeba nową

#5 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 15:20

7211 OLEJ DO MOSTU + POMPA ojej to nieźle a tam są jakieś dławiki zawory ciśnieniowe które można by też wymienić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:55

7211 OLEJ DO MOSTU + POMPA Sa dwa zawory ale do nich nie ma dojscia od dolu, tylko po zdjeciu podlogi i pokrywy. Poza tym ich sie nie wymienia ani nie reguluje - raz je ustawili w fabryce i tak maja byc. U mnie przez 20 lat nikt ich nie ruszal i nie czuc zeby przepuszczaly (jeden jest na tloku podnosnika a drugi jesli sie nie myle jest dla wyjscia hudraulicznego). Ten drugi oczywiscie sychac jak przeholujesz wajchą hydrauliki (wywrotu).
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk