Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spomlek-Radzyń Podlaski

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jagoda2109

Jagoda2109

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 wrzesień 2010 - 12:29

Spomlek-Radzyń Podlaski Witam! Ostatnio nasza Spółdzielnia połączyła się ze Spomlekiem. Szukam dostawców-członków tej Sp-ni, aby się czegoś o niej dowiedzieć. Obiecywali "złote góry", ale jak to jest naprawdę? Będę wdzięczna za wszelkie opinie! B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Spomlek-Radzyń Podlaski Dzisiaj, 15:39
  •  

#2 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:historia

Napisany 22 sierpień 2011 - 18:37

Spomlek-Radzyń Podlaski mam pytanko do dostawcow mleka do Spomleku odnosnie jalowek cielnych zalatwianych za posrednictwem mleczarni a mianowicie jaka maja wydajnosc,budowe,jak z ich transportem i jakie cielaczki sa po tych wlasnie jalowkach

#3 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 luty 2013 - 15:46

Spomlek-Radzyń Podlaski Witam.Chciałem się dowiedzieć jak jest w tym Spolmleku ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 luty 2013 - 16:11

Spomlek-Radzyń Podlaski ja jestem w spomleku, jałówki są jakie są ale jak chcesz żywić je sianem i osypką z własnych zbóż to wyzdychają ;) ale kredyt fajny dają

#5 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 luty 2013 - 16:32

Spomlek-Radzyń Podlaski Cennik jaki? Jak z próbami?

#6 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 15 luty 2013 - 17:46

Spomlek-Radzyń Podlaski mój szwagier oddaje do spomleku. Solidna mleczarnia musze powiedzieć, przelicznik mleka mają dobry, bo cena bardziej uzależniona jest od parametrów białka i tłuszczu niż od ilości. Współpracuje się z nimi nieźle, wet zawsze przyjedzie jak komórki wzrosną, jakieś leki da, nawet na zapas, ceny nabiału dla dostawców są w cenach hurtowych a nie detalicznych, pasza tak samo bez marży ze strony mleczarni, na wiosnę prowadzą sprzedaż nawozów i nasion też po okazyjnych cenach, bo kukurydze do tej pory braliśmy od nich i nawozy, oczywiście razem z szwagrem.
Za to o higiene mleka należy dbać bardzo. Próby są dwa razy w miesiącu w pierwszej i drugiej połowie na bakterie i komórki. Jak wychodzą źle to jest szansa poprawy przy następnym odbiorze.
O cenie mleka rolnik jest informowany regularnie przy każdej zmianie oczywiście na piśmie. Kredyty mają atrakcyjne. Instruktorka jak przyjeżdza to zawsze pogada, doradzi, nie biegnie od razu z samochodu do udojni żeby sprawdzić paznokciami czy w kubkach udojowych nie zebrał się osad, co niestety u mnie w mleczarni ma to miejsce. Teraz będą dopłacać rolnikom do nasienia buhajów o genetycznie warunkowanej wysokiej zawartości kazeiny w mleku. Jak ktoś jest pod oceną w Federacji to ma dopłatę 1gr w pierwszym roku, a w dalszych 2gr do litra. No nie wiem co tam jeszcze... aaaa, przy odbiorze mleka litry w chłodni zawsze się zgadzają z tymi na samochodzie, bo w mojej mleczarni jak odbiera to nie wiem gdzie ale zawsze tak ok.15 litrów ucieka w powietrze... a chłodnia ta sama, bo odkupiona od szwagra.
Wszyscy dostawcy z okazji Świąt Bożego Nar. dostają naprawde solidne prezenty i dobre kawały Radamera lub Bursztyna. Jak dla mnie mleczarnia ok. Szkoda że w mojej nie ma takiej współpracy, a przenieść narazie sie nie mogę.

Edytowany przez 7891Firefox, 15 luty 2013 - 17:52.

#7 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 luty 2013 - 17:54

Spomlek-Radzyń Podlaski Dzięki za odpowiedź.Ja jestem w osm ch*jnice,które chce się połączyć z Spolmlekiem .Z tego co piszesz jest nieźle ,ciekawe co będzie po połączeniu .

#8 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 luty 2013 - 18:04

Spomlek-Radzyń Podlaski a co do ceny to za styczeń wyszło mi 1,12/litr, daję 6tys l./miesiąc 3,5% białka i 4,4% tłuszczu. Przyjechała instruktorka i przeliczyła mi z tego cenę jaką miałabym u nich, za te parametry i dobrą jakość higieniczną mleka miałabym ok.1,45zł. Jest różnica, za te lata co oddaję mleko to ta różnica w cenie spłaciłaby mi już połowę dobrego ciągnika

sm Bieluch

swego czasu spomlek chciał przejąć Ostrowię, ale coś nie wyszło, nie wiem co teraz z tą mleczarnią się dzieje

#9 Share hankarys

hankarys

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 15 luty 2013 - 18:08

Spomlek-Radzyń Podlaski Ja mam białko 3,3 i 4,3 a za mleko w tym miesiącu było 1,22zł mleka ok. 5000litrów,to cena też nie najgorsza

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 luty 2013 - 18:34

Spomlek-Radzyń Podlaski zapiast tych jałówek piszcie podania o kredyt na maszyny ale maszyny tylko do produkcji zielonkowej, na 7 lat i 2% bez prowizji żyranci dostawcy fajna sprawa ;)
ps. na mój gust to faktycznie te 15l przy odbiorze to gdzies ucieka ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:13

Spomlek-Radzyń Podlaski Ferdek07 15 litrów to nie jest dużo, ale biorąc pod uwagę moją pracę to jest udój od jednej krowy przy której muszę jeden dzień chodzić na darmo... a swoje też zje. Chłodnia wypoziomowana, do tego ma punkty pomiarowe po obu stronach. Jak stała u szwagra i spomlek odbierał to litry się zgadzały co do jednego, a u mnie zawsze brak. Widzisz jak to jest. Przyjeżdza kierowca takim rozpadającym się starem, że jak zjeżdza na podwórko to sprzęgło czuć w powietrzu, pompa jak nie działa to z kopniaka i działa dalej, przełącza tymi zaworami w trakcie pompowania, manipuluje separatorem przy pompie. Niby te litry uciekają w powietrzu ale ja wiem gdzie dokładnie są.

#12 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:17

Spomlek-Radzyń Podlaski hmm może moja nie wypoziomowana bo punkt pomiarowy mam z jednej strony ale jakos w te "ich" litry to do końca nie wierzę, bo czasem jest tyle samo na miarce a litrów troszkę mniej, no ale..
ps. jaki rozpadający się star spomlek ma tylko volvo????

#13 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 15 luty 2013 - 20:20

Spomlek-Radzyń Podlaski hehehhe Kolego wiem że spomlek ma volvo. ja oddaję do Bielucha, tam starami jeżdzą,...

#14 Share gacek86

gacek86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 luty 2013 - 16:43

Spomlek-Radzyń Podlaski powiedzcie mi czy spomlek próby bierze laborantka kierowca czy karuzela na cysternie??

#15 Share daniel18

daniel18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 18 luty 2013 - 17:13

Spomlek-Radzyń Podlaski na próby to bierze kierowca w 2 butelki, a tak to zawsze bierze 1 butelke na białko, tłuszcz itp, a karuzela to pewnie na antybiotyk

#16 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:07

Spomlek-Radzyń Podlaski A może ktoś powiedzieć jak jest w Spomleku Elbląg tzn czy nie oszukują z próbami i czy płatności na czas. Bo jutro ma do nas przyjechać przedstawicielka ale chciałbym zasięgnąć opinii dostawców.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#17 Share pio40dros

pio40dros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 10:11

Spomlek-Radzyń Podlaski Jestem w Elblągu 2 lata. I powiem tak : nie żałuję. Płatności max. do 10 a nawet wczesniej.Z klasą nie narzekam.W razie wpadki można powtórzyć badanie. Litry zawsze się zgadzają. Pani instruktorka jak wyżej napisano nie leci od razu do obory.Jedno co mi sie nie podoba to sezonowość . Tzn.średnia z trzech pierwszych miesięcy plus 20% i tyle możesz oddawać przez resztę czasu.Za nadwyżkę płacą 20gr mniej

#18 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 21:03

Spomlek-Radzyń Podlaski pio40dros jak to jest z tą sezonowością? czy w kollejnych miesiącach niie można przekroczyć limitu określonego z sumy 3 pierwszych miechach współpracy z nimi +20% ?? dobrze rozumiem?

#19 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:40

Spomlek-Radzyń Podlaski No no czegoś takiego w "siedzibie matce" (Radzyń Podl.) nie ma- ale skoro przejeli to stawiają warunki, a źle nie trafiliście. Kazeinę badają wam???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pio40dros

pio40dros

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 21:47

Spomlek-Radzyń Podlaski Przekroczyc mozna ale nadwyzka będzie za mniejszą kasę.
Kazeinę zaczęli badać niedawno.Tylko nie pamiętam jaka jest najlepsza.
było 2.33 i 2.50