Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miernik wilgotności ziarna

90 odpowiedzi na ten temat

#41 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 17 lipiec 2011 - 23:07

Miernik wilgotności ziarna ja mam taki bardzo stary(już nie na lampach,ale stary :lol: )z rozdrabnianiem,gnieceniem-taki używano powszechnie kiedyś w zakładach zbożowych-działa bardzo dokładnie na odpowiedniej ilości zboża lub mąki(są miarki),do wskazania tylko odejmuję lub dodaję dziesiątą w zależności od gatunku i temperatury.w zasadzie to to samo jak współczesne tylko większe,i obudowa jeszcze z drewna,sklejki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miernik wilgotności ziarna Dzisiaj, 11:29
  •  

#42 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 14:24

Miernik wilgotności ziarna Ja po śledzeniu tematu miernikow w jednej z gazet rolniczych, jestem w fazie oczekiwania na przesyłkę :)

Zakpuiłem TAKI MIERNIK.
W rolnictwie siła!!! :)

#43 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 18:34

Miernik wilgotności ziarna @pooch- My mamy taki sam tylko, że wykonany przez firmę Wille. Jeszcze nas nie zawiódł. Polecam!

P.S. Miernikiem z pierwszego posta to można co najwyżej mierzyć wilgotność wody w jeziorze.

Edytowany przez xsysiek, 20 lipiec 2011 - 18:34.

#44 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 20 lipiec 2011 - 18:45

Miernik wilgotności ziarna Ja również polecam Unimeter Super Digital, miernik z gnieceniem próbki, bardzo dokładny, stosunek cena/jakość - rewelacja moim zdaniem. Płaciłem za niego rok temu 1190 zł czyli mniejwięcej tyle co za miernik bez gniecenia dramińskiego lub wille.

#45 Share wilczek

wilczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:gospodarstwo , samochody , technika , maszyny

Napisany 20 lipiec 2011 - 19:15

Miernik wilgotności ziarna ja polecam miernik draminski nie pamietam dokladnie model ale taki ktory mieli ziarno koszt dosyc wysoki ale sie oplaca

#46 Share kuchcik

kuchcik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 12 lipiec 2012 - 17:47

Panowie przymierzam sie do kupna miernika z tej firmy i taki model: DRAMIŃSKI Grain Master - miernik wilgotności ziarna z rozdrabnianiem próbki:) co prawda nie nalezy do tanich bo wychodzi 1800zł aczkolwiek chyba nie myli sie jak te zasypowe...pozdrawiam i licze na szeczera odpowiedźDodany obrazek

Z tego co widzę zapytanie złożyłeś dwa lata temu, więc pewnie moja odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje po latach ;) ale skoro natknąłem się na ten wątek, to odpowiem. Ten miernik jest naprawdę w porządku. Nie wiem czy lepszy od zasypowych, bo innych nie miałem, ale na grain master nie narzekam. Kupiłem w zeszłym roku w sklepie internetowym rolmarket.pl. Pozdrawiam!

#47 Share Rolniczek10

Rolniczek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 21:49

Miernik wilgotności ziarna Ja mam wilgotnosciomierz kupiony w zeszłym roku, działa dobrze ale jeszcze nie mogę powiedzieć jak będzie np po 5 latach.
Dokładnie mam ten wilgotnościomierz http://www.hodowlany...mierz_KA12.html z firmy hodowlany.pl.
Jest to produkt poleleac i ogólnie w wielu miejscach dostępny, w zeszłym roku to ten wszyscy polecali.

#48 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 18 lipiec 2012 - 08:04

Miernik wilgotności ziarna Mam nadzieje że dobry, bo właśnie taki sam kupiłem.

#49 Share lasota

lasota

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 21:16

Ja po śledzeniu tematu miernikow w jednej z gazet rolniczych, jestem w fazie oczekiwania na przesyłkę Dodany obrazek

Zakpuiłem TAKI MIERNIK.

A ja kupiłem tak sam miernik po śledzeniu Internetu ;) No i kupiłem takowy na Allegro: http://allegro.pl/wi...502189732.html.

Już się nim cieszę, a przede wszystkim kontroluję dzięki niemu poziom wilgotności ziarna. Jakby ktoś pytał, to jestem zadowolony z tego niewielkiego, a jak pomocnego urządzonka.

#50 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 03 sierpień 2012 - 11:22

Miernik wilgotności ziarna Kupiłem ten miernik Dramiński,teraz mam pytanie.
Jaka jest dobra wilgotność do przechowywania zboża w beczkach metalowych?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share czeslawik

czeslawik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 18:13

Miernik wilgotności ziarna Długo szukałem ,ale w koncu nadeszła najwyższa pora, by kupic . No i kupilem: http://panfarmerek.p...-Draminski.html (i przesyłka za friko). Fajne nowoczesne urządzonko, ktore doje dokładne pomiary.

#52 Share -bandi-

-bandi-

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 12:50

Miernik wilgotności ziarna Witam, potrzebuje kupić tester wilgotności ziarna z atestem dopuszczającym go do handlu z 1-szą klasą dokładności pomiaru.
Do tej pory używałem "Dramiński-e" i Dickey-John "Multi Grain" ale teraz potrzebuję coś o dwie klasy dokładniejszego, bardziej powtarzalnego i wiarygodnego.
Generalnie jedyne co udało mi się znaleźć to Dickey John GAC 2100 i gdyby nie cena ( ok.27000zł) pewnie spełniałby wszystkie kryteria.
Czy zna ktoś urządzenie porównywalnej klasy za mniej więcej połowę tej sumy? Koniecznie z wiarygodnym atestem.
Pozdrawiam

#53 Share rot30

rot30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 wrzesień 2012 - 15:15

Miernik wilgotności ziarna Miernik wilgotności HC2-AW produkuje szwajcarska firma Rotronic, nie jest to najtańsze urządzenie, ale jest certyfikowane i bardzo dokładne. W Polsce przedstawicilem Rotronica jest firma B&L International. Niestety, ale jak już ktoś wyżej napisał, musisz zapłacić jeżeli chcesz naprawde mierzyc wilgotność.

#54 Share macko25

macko25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 21 październik 2012 - 13:16

Miernik wilgotności ziarna mam pytanko posiadam miernik Unimeter Super Digital i powiedzie mi o co chodzi z tą średnią np:na wyświetlaczu z lewej strony mi pokazuje 15,5% a z prawej strony 18,3% czyli to jest średnia tak pisze w instrukcji ale o co chodzi z tą średnią ?????/

#55 Share Asia87

Asia87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 09 listopad 2012 - 18:46

Miernik wilgotności ziarna W pracy posiadam mierniki
1) Dramińskiego - nie polecam nie są dokładne
2) Supertech - nie wiem jak ta firma teraz się nazywa. - dokładne choć stare

Są różne typy wilgotnościomierzy. Nasypywane to takie gdzie całe ziarno wpada do próbnika - pomiar fałszywy, bo zazwyczaj wnętrze ziarna jest bardziej wilgotne niż powierzchnia. Rozgniatane to takie gdzie ziarno jest zmielone - pomiar dokładniejszy, ponieważ mierzona jest masa ziarna zarówno bielmo i zarodek jak i okrywa nasienna. Jednak według mnie najdokładniejsze są WAGOSUSZARKI!!! Koszt straszliwy bo kilka tys zł.

Co do pomiarów macko25 to z lewej jest pomiar a z prawej średnia. Średnia w sumie śmiertelnikowi nie jest potrzebna do życia wcale.
Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

#56 Share deniss

deniss

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 17 styczeń 2013 - 15:26

Miernik wilgotności ziarna Asiu, pozwole sie nie zgodzic, ze testery Dramińskiego są niedokładne. Ja mam wilgotnosciomierz do ziarna z rozdrabniaczem próbki i jestem mega zadowolony. Uwazam, ze jest dokladny i precyzyjny.

#57 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 07 luty 2013 - 18:10

Miernik wilgotności ziarna Ja posiadam taki wilgotnościomierz http://www.cereus.co...9,gac-mini.html jest bardzo dokładny ale ma jeden minus cena zakupu trochę boli :)

#58 Share Heniek85

Heniek85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 13:26

Miernik wilgotności ziarna Ja mam taki tester http://www.serafin-m...superpoint.html

Kupiłem dwa lata temu i jestem całkiem zadowolony. Moim zdaniem jest dokładny, no i cena też jest w miarę przystępna.

#59 Share rot30

rot30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 14:05

Miernik wilgotności ziarna Można też mierzyć wilgotność z pomocą sondy w kształcie bagnetu. Jest to o wiele szybszy i prostszy pomiar, ale w tym wypadku mierzymy wilgotność względną (powietrza). Wtyka się taką sondę w ziarno i odczytuje wilgotność i temperaturę. Należy pamiętać, że wilgotność względna zależy do temperatury. Z tego też powodu jest ona tutaj taka ważna. W rezultacie możemy sobie oszacować, jaką wilgotność powinno mieć ziarno w danej temperaturze. Takie mierniki oferuje firma Rotronic.

Edytowany przez rot30, 24 wrzesień 2013 - 14:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share BigJD

BigJD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 październik 2013 - 15:43

Miernik wilgotności ziarna Mój sąsiad kupił wilgotnościomierz http://globshop.pl/p...ro-i-firma.html
W sumie wydaje mi się on dobrym zakupem, z tego co sprawdzał pomiary okazywały się zgodne. Cena uważam (patrząc na inne modele) w miarę atrakcyjna (fakt, że dla jednego co innego znaczy atrakcyjna niż dla drugiego, jest to sprawa dyskusyjne - nie mniej napisałem po prostu swoje zdanie). Sam zastanawiam się obecnie nad zakupem.