Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok??????

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 19:42

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? Koledzy bardzo was proszę o dobre porady i odpowiedzi....Ja tak myślałem czy by się nie opłacało sprzedawać byki po 1 roku życia????? Co wy o tym sądzicie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? Dzisiaj, 19:17
  •  

#2 Share maniucha

maniucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:06

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? A mógłbyś troszkę rozszerzyć wypowiedz bo może mógł bym ci jakoś pomóc ale do końca nie wiem o co ci chodzi

#3 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:08

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? Ja ta myślałem żeby kupić cielęta 2-4tygodni i karmić do 1 roku życia i potem je sprzedać...będzie mi się to opłacało tak krótko trzymać te byki?

#4 Share maniucha

maniucha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 20:17

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? Moim zdaniem nie za 4 tyg ciele na moim terenie trzeba zapłacić ok 800zl
Po roku przy pomyślnych wiatrach będzie ważył 450- 500 kg (ale trafi się że będzie ważyć 300) myślę że cena nie przekroczy 4-4,5 za kg ( przy tej wadze)do cielaka trzeba doliczyć jeszcze mleko za ok 200zl więc na pasze i zysk zostaje ok 1000.Czyli nie bardzo da się na tym zarobić. Chociaż nie wiem dokładnie jak jest z chowem na różowe mięso. Więc rozważ, ja bym się nie zdecydował.
moim zdaniem lepiej potrzymać je jeszcze 8-10 mies. dłużej

#5 Share Simental

Simental

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 sierpień 2010 - 08:39

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? A unas chcą za 4tygoniowego 600zł...i cena za 1kg jest 5-5,50zł....nie wiem sam co mam zrobić.... :) a wy ile dajecie na jednego byka kilogramów kiszonki (wysłotków, kukurydzy)śrutu?????

#6 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów
  • Zainteresowania:Hodowla Krów,Byków,Macior i Tuczników

Napisany 22 lipiec 2011 - 21:52

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? Kolego 1,5roku by ci sie jeszcze opłacało ale rok?hmmmmmmmmmmmm chyba nie :rolleyes:

#7 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 23 lipiec 2011 - 07:31

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? Co Twój post wnosi do tego tematu ? uzytkownik, który zalozyl ten temat juz prawie wychował byka rok. A Ty mu piszesz ze sie nie oplaca
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#8 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 07:36

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? a co Twój post wniósł do tematu wacek?

to ze kolega trzyma rok byka i chce go sprzedac, to nie znaczy ze zarobi coś netto. Po to trzyma się dłuzej zeby koszty odchowania rozbiły się po wiekszej masie byczka kiedys rosnie 1,5roku.
czaisz?
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 08:21

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? A może ma kolejne byki!Skąd wiesz że niechowie kolejnych byków i je chowie do roku?

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:09

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? co to znaczy 'chowie', 'niechowie'? pisz polsku, nie po polskiemu.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#11 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 23 lipiec 2011 - 09:35

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok??????

a co Twój post wniósł do tematu wacek?

to ze kolega trzyma rok byka i chce go sprzedac, to nie znaczy ze zarobi coś netto. Po to trzyma się dłuzej zeby koszty odchowania rozbiły się po wiekszej masie byczka kiedys rosnie 1,5roku.
czaisz?

Wszystko czaje ale ten temat jest juz przedawniony, tak mi sie wydaje, kolega tylko go rozgrzebał...
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#12 Share Jelcz

Jelcz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 28 lipiec 2011 - 11:14

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? To raczej ty pisz po polsku "pisz polsku" <_<

#13 Share ewaawe3

ewaawe3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 21:21

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? mój ojciec tak robi, gdyż nie ma paszy by póżniej dochowywać do dużej wagi, ja uważam, ze z jednej strony jest to i dobre ale mniej opłacalne niz to jak Ty byś kupił roczne byczki i pochował 5 miesięcy edo dobrej wagi i sprzedał. Gdyż cięzko jest odgrzebac małego cielaka i kosztowne

#14 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 05 wrzesień 2011 - 21:46

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? Ja zrobiłem tak w zeszłym roku , sprzedałem 7 byczków 10 miesięcznych z powodu braku paszy i zbyt dużych cen zbóż, bo nie sporządzam kiszonek tylko siano i śruta.Nie wyszedłem na nich zle...ale nie jest to działalność, która może gwarantować dużą marżę z powodu dużych kosztów odchowu cielaka na początku, mam na myśli mleko i witaminy. ;)

#15 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 06 wrzesień 2011 - 08:44

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? To ja myślę że lepiej już sprzedać w wadze 300 kg- takiego 7-8 miesięcznego byczka U nas płacą za takie 7 zł+ VAT Czasami jednak nie ma zbytu na takie i nikt nie chce kupić - wtedy lepiej już takiego przetrzymać do dużej wagi Jest to dobre rozwiązanie jak ktoś nie ma dużo budynków bo da się to tak rozplanować aby w okresie zimowym nie trzymać tych większych byczków w oborze- można wówczas skupować małe cielaki bo one potrzebują mniej miejsca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share ewaawe3

ewaawe3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 12:53

Czy opłaca sie chowac byki na 1 rok?????? Choć przyznaje, że popyt jest na takie roczne byczki a zwłaszcza kolorowe sami sprzedaliśmy tak 2 simentale roczne za 2400 zł za 1 i była to sprzedaż na oko bo na wadze by tyle nie wyszły i poszły w świat poprzez Allegro.
kupcy ci dzwonili już do nas czy nie mamy już czegoś bo dobrze rosły, lecz dalej uwazam, że najlepiej dochowac do samego końca niż sprzedawac po roku. Za chów 1 roku na jednym zarobislmy 2400 bez odliczania kosztów
a druga osoba co kupiła druge tyle, wiec mu sie opłaca tak kupywac.

Edytowany przez ewaawe3, 06 wrzesień 2011 - 12:56.